Kozlovska: LM teica, ka nebūs naudas pensionāriem, ja dosim vairāk naudu veselības aprūpei 72

Saeimas sociālo un darba lietu komisijas sēdē Labklājības ministrija teica, ka nebūs naudas pensionāriem, ja dosim vairāk naudu veselības aprūpei, TV24 raidījumā “Kārtības rullis” sacīja Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas priekšsēdētāja Līga Kozlovska.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Lasīt citas ziņas

Viņa pastāstīja, ka šajā sēdē tika apspriests Igaunijas modelis, kur 13% no sociālā nodokļa tiek novirzīti veselības aprūpei. Latvijā tas ir 1%. Lai sasniegtu 6% no IKP, Latvijā būtu jābūt 15%, kas būtu aptuveni 1,4 miljardi eiro.

“Labklājības ministrija teica, ka tādā gadījumā mums nebūs naudas pensionāriem. Mēs varam to naudas daļu novirzīt, piemēram, veselībai, bet no šī sociālā budžeta tad tuvākā nākotnē nebūs naudas pensijai,” sēdē runāto atstāsta Kozlovska.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tam iebilst bijusī veselības ministre Ingrīda Circene, kura gan pati nav piedalījusies šajā sēdē. Viņa apgalvo, ka no 35%, ko sastāda sociālās iemaksas, 20% ir pensijām, ko neviens netaisās aiztikt.

LETA ziņoja, ka šogad finansējums veselības nozarei būs 1,6 miljardi eiro, informēja Veselības ministrijas (VM) pārstāve Barbara Ālīte.

Viņa atzīmē, ka Saeima ceturtdien pieņēma likumu par valsts budžetu 2023.gadam un budžeta ietvaru 2023., 2024. un 2025.gadam.

VM skaidro, ka 1,35 miljardus eiro novirzīs ambulatoro un stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu apmaksai, piemēram, ģimenes ārstu praksēm, laboratoriskajiem izmeklējumiem, ārstu speciālistu sniegto konsultāciju un diagnostisko izmeklējumu apmaksai, neatliekamās medicīniskās palīdzības un plānveida medicīniskās palīdzības slimnīcās nodrošinājumam, kompensējamiem medikamentiem.

Savukārt 124 miljoni eiro paredzēti specializētajai veselības aprūpei: neatliekamās medicīniskās palīdzības, asins un asins komponentu nodrošinājumam, tiesu medicīniskās ekspertīzes un antidopinga politikas īstenošanai. 59 miljoni eiro iezīmēti augstākajai medicīnas izglītībai, 15 miljoni eiro- veselības aprūpes finansējuma administrēšanai un Ārstniecības riska fonda darbībai.

Turklāt 11,3 miljoni eiro plānoti slimību profilakses, veselības veicināšanas un ārstniecības pakalpojumu uzraudzībai. 32,3 miljoni eiro tiks novirzīti Eiropas struktūrfondu projektu un pasākumu īstenošanai. Nozares vadībai paredzēti 5,6 miljoni eiro.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.