Foto: Evija Trifanova/LETA
Foto: Evija Trifanova/LETA
Ilustratīvs foto. Latvijas-Baltkrievijas robežpunkts Silenē.

“Krievi nepadodas…” Pēc šāda komentāra paušanas Valsts robežsardze atvaļinājusi no dienesta robežsargu 89

Valsts robežsardze (VRS) pērn no dienesta atvaļinājusi kādu darbinieku par komentāru krievu valodā “russkije ne sdajutsa” (“русские не сдаются”) jeb “krievi nepadodas”, aģentūra LETA noskaidroja Administratīvā rajona tiesā Rēzeknē, kas jūlija sākumā noraidīja lūgumu par šī VRS lēmuma atcelšanu.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 28
Eiropas Savienība “piegriež skābekli” Putina režīmam! Krievijai gaidāmi lieli zaudējumi
Kokteilis
FOTO. Ziedu vainagi, ģimene un tradīcijas! Kā Jāņus nosvinēja mūsu slavenības? 28
Lasīt citas ziņas

Lēmumā norādīts, ka robežsargam disciplinārsods piemērots par vairākiem disciplināriem pārkāpumiem.

Viņš 2022.gada 26.oktobrī kopā ar dienesta suni bija norīkots uzraudzīt pieminekļa demontāžas darbus, kā arī pierobežas un pierobežas joslas ievērošanas kontroli.

CITI ŠOBRĪD LASA

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka pērn 26.oktobrī Balvos tika demontēts padomju piemineklis “Lielā Tēvijas kara partizāniem”.

Robežsargs norīkojuma laikā fotografējis un filmējis ar mobilo telefonu, kas nebija saistītas ar norīkojuma uzdevuma izpildi. Tāpat viņš rīkojies pretēji noteiktajiem amatpersonas ētikas pamatprincipiem un valsts pārvaldes vērtībām, izsakot neviennozīmīgu komentāru krievu valodā “russkije ne sdajutsa” padomju režīmu slavinošā pieminekļa demontāžas darbu laikā un demonstrējot pārējām amatpersonām savas fotogrāfijas un videoierakstu ar izteikto komentāru.

VRS vērš uzmanību, ka izteiciens “russkije ne sdajutsa” nav nejauši izveidojies ikdienišķu vārdu salikums, un par to iespējams pārliecināties publiskajā telpā, kur šo sauklis Latvijā lieto noteikta sabiedrības daļa, protestējot pret dažādām dzīves norisēm un arī pulcējoties piemiņas pasākumos.

Frāze “russkije ne sdajutsa” ir gadsimtiem sens Krievijas armijas lozungs.

VRS amatpersonu no dienesta atvaļināja 2022.gada 1.decembrī. Atvaļinātais robežsargs lūdza lēmumu pārskatīt, tomēr šī gada 24.janvārī augstākstāvoša amatpersona atstāja lēmumu negrozītu. Pēc tam bijusī VRS amatpersona vērsās tiesā un lūdza lēmumu atcelt.

Atvaļinātais robežsargs tiesā norādīja, ka, filmējot demontāžas darbus un izsakoties “russkije ne sdajutsa”, domājis tikai par plāksnes demontāžu, nevis darīja to ar kādu citu nolūku un nodomu, un viņa rīcība neesot saistīta ar atbalstu Krievijas agresijai pret Ukrainu.

Administratīvā rajona tiesa viņa prasību noraidīja. Spriedumu vēl varēs pārsūdzēt apgabaltiesā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.