Foto: Ekrānuzņēmums no “X”

Krievija noliedz līdzdalību šokējošās masveida dezinformācijas kampaņās, kas vērstas pret Franciju un olimpiskajām spēlēm 39

Krievijas vēstniecība Parīzē nākusi klajā ar paziņojumu, ka viņiem nav nekāda sakara ar masveida dezinformācijas kampaņām, kas vērstas pret Franciju un olimpiskajām spēlēm. Paziņojums sekojis pēc tam, kad plašsaziņas līdzekļos tika ziņots, ka Francijas amatpersonas pārbauda aizdomas par Krievijas iesaistīšanos virknē dezinformācijas operāciju Parīzē, vēsta medijs “Politico“. Līdz olimpiskajām spēlēm atlicis nedaudz vairāk kā mēnesis.

Reklāma
Reklāma
Mākslīgais intelekts nosauc 6 vārdu īpašniekus, kuriem Līgo svētki būs īpaši izdevušies
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 66
“Krievu armija ir bijusi plika vienmēr! Vēsturiski tai nekad nekas nav bijis, tāpēc par to nebūtu jābrīnās” 41
Lasīt citas ziņas

Izplatītajā paziņojumā Krievijas diplomātiskā pārstāvniecība Francijā apsūdzēja Francijas plašsaziņas līdzekļus, ka tie, ziņojot par iespējamām saiknēm starp virkni provokatīvu incidentu Parīzē, izvērsuši “jaunu rusofobisku kampaņu”.

Pēdējais no tiem notika nedēļas nogalē, kad pie Eifeļa torņa tika atstāti pieci zārki ar uzrakstu “Francijas karavīri Ukrainā”. Krievija noliedz jebkādu atbildību par tiem un nosoda “rusofobiju” Francijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Krievijas Federācija nekad nav iejaukusies un neiejaucas Francijas iekšējās lietās – mūsu valstij ir citas, svarīgākas prioritātes,” teikts vēstniecības paziņojumā.

Krievija ir vairākkārt apsūdzēta dezinformācijas kampaņu īstenošanā Francijā. Pavisam nesen publicētajā Microsoft digitālo ekspertu ziņojumā tika konstatēts, ka “ar Krieviju saistītu dalībnieku tīkls” esot vērsies pret olimpiskajām spēlēm, iespējams, atriebjoties par ierobežojumiem, kas tika noteikti Krievijas un Baltkrievijas sportistiem olimpiskajās spēlēs, ņemot vērā Krievijas karu Ukrainā.

Incidents ar zārkiem ir tikai viens no vairākiem savdabīgiem protesta un vandālisma aktiem, ko Francijas iestādes ir saistījušas ar dezinformācijas kampaņām. Francijas premjerministrs Gabriels Attāls, otrdien uzstājoties Francijas Nacionālajā asamblejā, sasaistīja zārkus ar diviem citiem gadījumiem, kas “izstrādāti, lai ar mums manipulētu” un kam “ir [ārvalstu] iejaukšanās pazīmes”.

Pagājušajā mēnesī uz holokausta memoriāla Parīzē tika atrasts pāris sarkanu roku nospiedumu. Novembrī tika arestēts moldāvu pāris aizdomās par aptuveni 250 zilu Dāvida zvaigžņu uzzīmēšanu visā Parīzē neilgi pēc 7. oktobra terorakta Izraēlā – operācija, ko, kā ziņoja Francijas ziņu aģentūra AFP un laikraksts Le Monde, bija “pasūtījis Krievijas drošības dienests”.

Iespējamie vainīgie gan zārka, gan sarkanās rokas incidentos tika pieķerti, kad mēģināja izbraukt no Francijas, izmantojot vienu un to pašu autobusu reisu. Tāpat kā zārku gadījumā, arī sarkano roku incidentā aizdomās turamie tika izsekoti līdz Bulgārijai.

Microsoft savā ziņojumā norādīja, ka Krievija “pastiprina ļaunprātīgas dezinformācijas kampaņas pret Franciju, Francijas prezidentu Emanuelu Makronu, Starptautisko Olimpisko komiteju (SOK) un šīs vasaras olimpiskajām spēlēm Parīzē”.

Reklāma
Reklāma

Tehnoloģiju gigants norādīja, ka dezinformācijas centieni, šķiet, ir paredzēti, lai nomelnotu SOK un radītu pastiprinātas bažas par drošību pirms spēlēm un spēļu laikā.

Microsoft atsaucās uz viltus ziņu raidījumiem, kuru mērķis bija uzkurināt bailes no terorakta spēļu laikā, un viltus Netflix dokumentālo filmu, kurā tika pausts nosodījums SOK un kurā bija redzama mākslīgā intelekta ģenerēta balss, kas atdarināja aktieri Tomu Krūzu. Viltus filmā tās veidotāji ļoti centās radīt par SOK negatīvu iespaidu un nomelnot to.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.