Profesors, ārsts Anatolijs Danilāns.
Profesors, ārsts Anatolijs Danilāns.
Foto – Karīna Miezāja

“Cieš nieres, vīriešiem arī dzimumorgāni,” Danilāns skaidro, kādas veselības problēmas var piemeklēt pēc kovida pārslimošanas 192

“Kādi bojājumi tiek nodarīti iekšējiem orgāniem, pārslimojot kovidu?” TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” jautā kāds skatītājs.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 100
RAKSTA REDAKTORS
“Darbinieki aizraujas ar iebiedēšanu. Jūtu pazemošanu un pārākuma sajūtu.” Krīzes centrā esošās Līnas dienasgrāmata ar pozitīvu pavērsienu 1
Lasīt citas ziņas

“Pirmās triecienu saņem plaušas, iespējami traki plaušu bojājumi. Tad nākamās ir nieres, vīriešiem cieš arī dzimumorgāni, nezinu, kā tas ietekmē pēcnācēju radīšanu, tas vēl jāpēta,” uz jautājumu atbild Anatolijs Danilāns, gastroenterologs, Rīgas Stradiņa Universitātes (RSU) Iekšķīgo slimību katedras profesors.

Viņš turpina, sakot, ka var rasties arī kuņģa zarnu trakta slimības, caureja, sāpes vēderā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Cilvēki parasti spriež, ka kaut kas slikts ieēsts, bet tam par pamatu var būt arī kovids. Ar ēdienu sabeigt savu kuņģa zarnu trakta veselību ir ļoti grūti, no miljardiem vienam var būt tāds gadījums,” Danilāns skaidro.

Jau iepriekš Danilāns ir publiski teicis, ka nevienam veselam, stipram cilvēkam nav specifiskās imunitātes pret Covid-19, ja vien viņš nav izslimojis vīrusu.

Viņš uzsvēra, ka ir divi veidi, kā Covid-19 apturēt:

Viens no veidiem ir visiem izslimot Covid-19, kas prasīs tūkstošiem cilvēku dzīvību, vai arī pēc iespējas vairāk cilvēkiem vakcinēties pret Covid-19.

Danilāns akcentēja, ka vakcīna dos specifisko imunitāti, kas apmācīs organismu “atdauzīt vīrusu”.

“Pret vīrusu ir vajadzīga pote! Ir cilvēki, kas domā, ka vīrusa epidēmija mitēsies un pāries. Arī es tam ticu, bet tā var pāriet divos ceļos.

Mēs visi varam to izslimot, lai gan tūkstošiem no mums apmirs, bet var potēties un izglābt tūkstošiem dzīvību.
Es aicinu cilvēkus iet vakcinēties, jo padzīt Covid-19 mēs varam tikai ar poti,” uzsvēra profesors.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.