LA.LV jautā: Vai ir iespējams panākt, lai pretinieks ievēro konvenciju, kas aizliedz gūstekņu spīdzināšanu? 109

Jau ziņojām, ka šokējošs raksts publicēts “DailyMail“. Putina triecienvienība spīdzināšanas nometnēs kastrē ukraiņu karagūstekņus ar kabatas nažiem – divi izdzīvojušie atklāj, ka pieredze bijusi “sliktāka par elli”.

Reklāma
Reklāma
Kā itāļiem izdodas iztirgot savus olīvu atkritumus Latvijā… Inese “iegrābusies”, iegādājoties Latvijā populāru olīveļļu
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 16
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 34
Lasīt citas ziņas

Divi izdzīvojušie, 25 un 28 gadus veci ukraiņu vīrieši, kuri bija ieslodzīti krievu spīdzināšanas nometnē vienu un trīs mēnešus, atklāja, ka viņu šausminošā pieredze ir sliktāka par elli.

Abi ukraiņu karavīri atgriezās Ukrainā ieslodzīto apmaiņas ietvaros, un pēc tam tika nosūtīti pie psiholoģes Anželikas Jacenko, kura palīdz jauniem vīriešiem, kuri ir saskārušies ar nopietnām grūtībām, atgriezties dzīvē. Pamatojoties uz savu iepriekšējo pieredzi, viņa pamanīja, ka, visticamāk, abi jaunie vīrieši tikuši spīdzināti, jo viņiem bija vērojamas pašnāvnieciskas tieksmes – jaunākais karavīrs bija mēģinājis sevi nogalināt.

CITI ŠOBRĪD LASA

TV24 raidījumā “Akutālais par karadarbību Ukrainā” Jānim Slaidiņam, NBS majoram un Zemessardzes štāba virsniekam, tiek uzdots LA.LV sagatavotais jautājums, vai ir iespējams panākt, lai pretinieks ievēro konvenciju, kas aizliedz gūstekņu spīdzināšanu.

Vienīgā institūcija, kas var kaut ko panākt, ir precīzs artilērijas šāviņš pret viņiem, viņš uzsver.

Mēs redzam, ka Krievijas puse vispār nelaiž sarkano krustu klāt pie gūstekņiem, skaidro J.Slaidiņš.

Tas, ka šādi noziegumi būs, ir skaidrs jau no kara sākuma. Civilo objektu apšaudīšana, gūstekņu piekaušana, nošaušana, galvas nogriešana. Šis karš ir iegājis nežēlīgā fāzē. Jo ilgāk tas turpināsies, jo vairāk ukraiņiem nāksies redzēt, secina J.Slaidiņš.

Vīrieši, par kuriem ziņojām, mēnesi nevarēja pastāstīt, kas noticis, bet teica: “Ja kaut kur ir elle, tas ir vēl ļaunāk.” Kad viņa uzzināja, ko viņu ļaunie sagūstītāji bija izdarījuši, viņa devās uz vannas istabu un “raudāja un raudāja”. Tas bija visbriesmīgākais, ko viņa jebkad bija dzirdējusi.

Pēc abu ukraiņu karavīru piekaušanas, pēc kuras viņi knapi palika dzīvi, iereibuši Krievijas karavīri viņus kastrēja ar nazi, vēsta “The Sunday Times”.

Viens no upuriem sacīja, ka nezina, kā viņi joprojām ir dzīvi, jo bija “tik daudz asiņu”.

Krievu noziedznieki pēc tam vēl esot paziņojuši, ka tas tiek darīts, lai ukraiņu karavīriem nekad nebūtu bērnu.

Vecākais no abiem vīriešiem ir atgriezies dienestā Ukrainas armijā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.