Labdarības maratonā “Dod pieci!” saziedoti jau 61 096 eiro riskam pakļautu bērnu un jauniešu atbalstam 36

Aizrit sabiedrisko mediju labdarības maratona “Dod pieci!” otrā diennakts, un zināms, ka līdz šī vakara plkst. 18.00 jau saziedoti 61 096 eiro. Visi labdarības maratonā iegūtie līdzekļi tiks novirzīti riskam pakļautu bērnu un jauniešu atbalstam. Līdz šim brīdim “Dod pieci!” saņemti jau teju 60 palīdzības pieteikumi.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Nosaukti 8 vārdu īpašnieki, kuriem gribot vai negribot sanāk iekulties nepatikšanās 9
Kokteilis
12 biežāk sastopamie ģimenes locekļu tipi. Noskaidro, pie kura piederi tu!
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo! 14
Lasīt citas ziņas

Dīdžejs Toms Grēviņš stikla studijā aizvadījis jau 44 stundas, kā laikā turpina uzklausīt gan ziedotājus, gan jomas ekspertus, kas ikdienā strādā ar riskam pakļautiem bērniem un jauniešiem.

Organizācijas “Mentor Latvia” izpilddirektore Edīte Zvirbule, viesojoties stikla studijā, norādīja, ka jauniešiem visvairāk ir nepieciešama drošības sajūta un apziņa, ka viņi ir mīlēti. „Jaunieši, ar kuriem strādājam, nereti sarunās uzdod jautājumus par to, kādēļ vecāki nav gatavi saņemties un mainīties, lai viņi būtu mīlēti un gribēti, kāpēc vecāki viņus neatbalsta. Kādēļ vecāki, piemēram, izvēlas dažādas atkarības vai sliktas kompānijas tā vietā, lai rūpētos par saviem bērniem? Mentors – tas ir kāds cilvēks no malas ar savu pieredzi, ar savu dzīves gājumu, un kurš var dot kādu papildu pienesumu,” pieredzēs dalījās Edīte Zvirbule.

CITI ŠOBRĪD LASA

Valsts kontroles padomes locekle un 5. revīzijas departamenta direktore Maija Āboliņa dalījās secinājumos par Valsts kontroles revīzijas ziņojumu “Problēmbērni – pieaugušo neizdarības spogulis”:

“Mēs kā sabiedrība kopumā bērnus sodām, neredzam, kādēļ viņi tā rīkojas un, ja problēmas ir samilzušas, mēs viņus labāk izolējam.

Mums kā sabiedrībai ir kopumā jāmaina domāšana. Kamēr mēs paši neradīsim citus principus, kā rīkoties ar bērniem un jauniešiem, tikmēr pārmaiņu nebūs. Mūsu pieaugušo neizdarība pati rada šos „problēmbērnus”. Problēma ir pieaugušajos. Problēma nav bērnos.”

Tāpat ik dienu tiek uzklausīti arī paši ziedotāji, kuri dalās ar emocionāliem stāstiem no savas dzīves un notikumiem, kas mudinājuši sniegt palīdzīgu roku riskam pakļautiem jauniešiem.

Ziedotāja Inga, atbildot uz jautājumu, kādēļ piedalās labdarības maratonā “Dod pieci!”, atbildēja, ka savulaik viņas meita saskārusies ar grūtībām: “Es esmu vecāks, kura bērns ir rūpju bērns. Man ir trīs bērni, un meita, kura šobrīd jau ir pilngadīga, bija šajā posmā. Tas bija diezgan skarbs laiks visai mūsu ģimenei – atkarības, iela, dažādas sadursmes ar policiju un tamlīdzīgi.”

Pēdējās diennakts laikā stikla studijā viesojās populāri mūziķi, tostarp Ivans Dorns, Markus Riva, VIŅA, Laime Pilnīga, Goran Gora, Marta Grigale, Bermudu Divstūris un citi.

Šogad “Dod pieci!” ir vēl kāds īpašs jaunums – apmaiņā pret ziedojumu ir iespējams kļūt par unikālu T-kreklu īpašniekiem. Katra krekla dizainu īpaši “Dod pieci!” ir radījusi kāda Latvijā zināma personība un katrs no tiem pieejams tikai vienā eksemplārā. Katru maratona dienu veikals https://veikals.dod.pieci.lv/ tiks papildināts ar jauniem krekliem un to vērtība noskaidrota atraktīvā izlozē stikla studijā.

Reklāma
Reklāma

 

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.