Foto: Fotolia

Lācis vai vīrietis? Jautājums, kurš sociālajos medijos atklāj nomācošu patiesību par vardarbību pret sievietēm 18

Sociālajā tīklā “TikTok” jau kādu laiku lielu popularitāti guvis jautājumus, uz kuru atbild tikai sievietes. Tas skan šādi: “Ar ko jūs labprātāk paliktu mežā viena – ar lāci vai vīrieti?” Ļoti daudzas sievietes atbildējušas, ka ar lāci.

Reklāma
Reklāma
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
TV24
Kāpēc mums ir tik mazas pensijas? Es neesmu vainīga, ka strādāju krievu laikā! Atbild VSAA 92
VIDEO. Putina ministri krīt ārkārtējā kaunā – vienkāršs Ziemeļkorejas ierēdnis viņus padzen no sēdvietām 65
Lasīt citas ziņas

Kā atklāj medijs “Yahoo!News”, jautājuma būtība atklājusi, cik ļoti daudzas sievietes baidās par savu drošību un cik ļoti nomācoša, pat depresīva ir patiesība par vardarbību, kas vērsta pret sievietēm.

Vīrietis vai lācis?

Šis jautājums rosināja plašas debates 18. martā, kad kāda “TikTok” lietotāja ar nosaukumu @callmebkbk dalījās 90 sekunžu garā video, kurā pauda savu viedokli par nepatiku pret vīriešiem, noslēdzot to ar apgalvojumu, ka sievietes jutīsies mežā drošāk kopā ar lāci: “Ja tu esi viens mežā, redzēt vīrietis ir 10 reizes bailīgāk nekā redzēt lāci”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tas izraisīja lielu ažiotāžu – sievietes sāka videoklipa formātos atbildēt un sniegt savus komentārus, kāpēc viņas piekrīt vai nepiekrīt šādam apgalvojumam. Lielākajai daļai piekrītot, ka mežā kopā ar lāci būtu drošāk.

Populārākie iemesli, kāpēc ar lāci būtu drošāk, ir šādi: ja lācis uzbruktu sievietei, tad cilvēki sievietei ticētu; ja sievietei uzbruktu lācis, tad pēc tam neviens neteiktu, ka viņai patīk lāču uzbrukumi.

Nomācošā patiesība

Kā “Yahoo!News” pastāstīja Nimko Ali, eksperte pret sievietēm un meitenēm vērstās vardarbības apkarošanas jautājumos, tad šis medijos virālais jautājums atklāj nomācošu patiesību.

Viņa saka: “Cilvēki, īpaši vīrieši, ir vienīgie, kas nogalina prieka pēc. Es nezinu, kāpēc vīrieši ir šokēti, bet šķiet, ka viņi vienkārši nekad nav pazinuši vīrieti, kurš kādu ir izvarojis vai ļaunprātīgi izmantojis.”

Anglijas un Velsas noziedzības apsekojuma (CSEW) statistika par 2023 gadu atklāj, ka 3,2% sieviešu ziņoja par seksuālu vardarbību, salīdzinot ar 0,9% vīriešu. Savukārt 2017. gadā apkopotie dati liecina, ka 98% dzimumnoziegumu izdarīja vīrieši.

Savukārt, kā norādījusi medijiem kāda kibernoziegumu un dzimumu jautājumu profesore, tad popularitāti ieguvušais jautājums sociālajos medijos tikai norāda un apliecina, ka sievietēm jau no agras bērnības māca dzīvot bailēs no vīriešu vardarbības.

“Sievietēm neliek ievērot piesardzību, pastaigājoties vienai, jo lācis vēlēsies uzbrukt un izvarot viņas,” viņa stāsta “Yahoo!News”. “Realitātē daudzas sievietes ir pakļautas vardarbībai – Pasaules veselības organizācija norāda, ka katra trešā sieviete visā pasaulē dzīves laikā būs piedzīvojusi seksuālu vardarbību no vīrieša. Sievietes lielākoties ir seksualizētas vardarbības upuri, un vīrieši parasti ir vainīgie – arī pret citiem vīriešiem.”

Reklāma
Reklāma

Eksperte pauda viedokli, ka atbildes uz “vīrietis vai lācis” jautājumu ir balstītas uz sieviešu ikdienas dzīves realitāti.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.