Uncategorized

Lai 17 gadus vecais jelgavnieks Ričards staigātu, vecāki lūdz palīdzību0

Foto – no privātā arhīva

Septiņpadsmit gadus vecajam jelgavniekam Ričardam Jurasovam vajadzīga palīdzība – lai puisis varētu normāli staigāt, Vācijā jāveic dārga operācija, ko ģimene pašu spēkiem nevar atļauties, vēsta labdarības radio raidījums “Zaļā Lampa”.

Ričardam Jurasovam ir 17 gadi. Viņš dzīvo kopā ar vecākiem un mazo brāli Jelgavā. Līdz 18 gadu vecumam zēnam nepieciešams veikt operāciju – iztaisnot locītavas kājā – pretējā gadījumā viņš vairs nespēs staigāt. Pagājušogad viņam veica operāciju Latvijā, bet tā noritēja neveiksmīgi. Lai zēns nākotnē varētu normāli staigāt, viņam nepieciešams veikt operāciju Vācijas klīnikā. Vācijas mediķi garantē labu rezultātu, bet operācija maksā ļoti dārgi un ģimene nevar to atļauties.

Ričarda mamma ļoti pārdzīvo, ka viņai vajag lūgt naudu cilvēkiem. Ja tuvākajā laikā operācija netiks veikta, locītavas saaugs kopā, kas padarīs tās nekustīgas, kā rezultātā jaunietis vispār vairs nevarēs staigāt un cietīs sāpes.

Labdarības telefons 90006383 (1,42 eiro) strādās līdz otrdienai, lai palīdzētu Ričardam no Jelgavas.

Palīdzēt var arī ziedot.lv mājaslapā.

Visa saziedotā nauda tiks pārskaitīta Heilderbergas klīnikai operācijas apmaksai.

Jaunieša dzīvi aizēno kreisās pēdas deformācija, kas liedz pilnvērtīgi kustēties, tostarp arī pilnvērtīgi integrēties vienaudžu vidē. Bērnībā, sākot spert savus pirmos patstāvīgos soļus, Ričardam sāka veidoties kreisās ceļu locītavas un kreisās pēdas deformācija ar atšķirīgu kāju garumu. Jau no agras bērnības viņš ārstējies pie labākajiem Latvijas speciālistiem, pārcietis vairākas smagas operācijas un ne mazāk sāpīgus pēcoperācijas periodus, mēnešiem ilgu rehabilitāciju gan slimnīcās, gan arī rehabilitācijas centros.

Ričarda mammai ir ļoti smagi griezties pēc palīdzības, tomēr viņai nav citas izvēles. Pēc nesekmīgas operācijas Latvijā ģimene sāka meklēt labākos ārstēšanas variantus. Pēc vairāku mēnešu meklējumiem ģimene ir atradusi Ričarda gadījumam atbilstošo Klīniku ATOS Klinik Heidelberg, Vācijā. Šī klīnika specializējās tieši uz pēdu deformāciju jautājumiem. Kad, apskatot Ričardu, doktors Volframs Vencs paziņoja, ka uzņemsies veikt šo sarežģīto operāciju, zēna vecāki bija septītajās debesīs aiz laimes. Bet, saņemot no klīnikas rēķinu, viņi saprata, ka pašu spēkiem nekad nespēs savākt nepieciešamo summu.

Pašai operācijai nepieciešami 46012 eiro. Pēc operācijas trīs nedēļu rehabilitācijas kurss klīnikā maksā 3255 eiro. Kopējā nepieciešamā summa 49267 eiro, ko ģimenes nespēj apmaksāt. Ričarda vecāki lūdz palīdzību 31267 eiro apmērā.

Ričards ir dzīvespriecīgs un zinātkārs puisis. Viņam ir labas sekmes skolā, aktīvi piedalās ārpusskolas pasākumos. Viņam padodas fizika un matemātika, kā arī viņš šogad sekmīgi startēja informātikas olimpiādē. Ričardam pat ir atzinības raksts no Jelgavas domes par uzvaru konkursā par pašu skaistāko pilsētas dekorāciju (viņš kopā ar citiem klasesbiedriem rotāja skolu Ziemassvētkos).

Jautājot par nākotnes profesiju, Ričards saka, ka vēlētos kļūt par programmētāju. “Bet vispār es nedomāju uz priekšu – vienkārši dzīvoju šodienai un cenšos priecāties par dzīvi un labiem cilvēkiem,” viņš stāsta.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.