
Lai atjaunotu autovadītāja tiesības, būs atkārtoti jākārto teorētiskais eksāmens 0
Saeima ceturtdien trešajā galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas paredz ieviest stingrākas prasības autovadītāja tiesību atjaunošanai, aģentūra BNS uzzināja parlamentā.
Lai atjaunotu transportlīdzekļa vadītāja tiesības, kas atņemtas uz laiku līdz vienam gadam, šoferiem no nākamā gada 1.janvāra būs jākārto teorētiskais ceļu satiksmes noteikumu eksāmens.
Līdz šim nebija noteikta speciāla kārtība, kā personas var atjaunot savas autovadītāja tiesības, kas atņemtas uz laika periodu līdz vienam gadam, deputātiem iepriekš stāstīja Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārstāvji, aģentūru BNS informēja Saeimas Preses dienestā.
Iepriekš likums noteica tikai tiesību atjaunošanas procedūru personām, kurām tās atņemtas uz vienu gadu vai ilgāk, kā arī par braukšanu alkohola reibumā vai narkotisko vielu ietekmē uz jebkādu termiņu.
Grozījumi nepieciešami, ņemot vērā pašreizējo nelabvēlīgo situāciju uz ceļiem. Jaunā kārtība nodrošinās, ka persona, kura noteiktu laiku nav piedalījusies ceļu satiksmē, atjauno teorētiskās zināšanas satiksmes drošības jautājumos.
Turpmāk autovadītāji, braucot mašīnā, nedrīkstēs darboties ar piezīmjdatoriem, planšetdatoriem un viedierīcēm, paredz likuma grozījumi. Patlaban šoferi pie stūres nedrīkst runāt pa telefonu, ņemot rokā tālruņa klausuli, kā arī atvērt apturēta transportlīdzekļa durvis, ja tas apdraud satiksmes drošību.
Izmaiņas arī paredz, ka transportlīdzekļa īpašniekam turpmāk būs tiesības apstrīdēt soda piemērošanu par apstāšanās vai stāvēšanas noteikumu pārkāpumu, ja automašīnas īpašnieks nav vadījis transportlīdzekli pārkāpuma izdarīšanas brīdī. Regulējums tiek precizēts, ņemot vērā Satversmes tiesas spriedumu.
Likuma izmaiņas stāsies spēkā nākamā gada 1.janvārī.