Lato Lapsa šerpi kritizē bijušo aizsardzības ministru Kristovski par viņa “izperināto plānu” – vairāku Zemessardzes bataljonu likvidēšanu 97

“Mēs pašlaik sēžam kompānijā, kur ir viens cilvēks [Ģirts Valdis Kristovskis- red.], kurš pilnīgi pareizi stāsta, kā viņš piecpadsmit gadus nav bijis valdības apritē. Pirms tam viņš kā reizi ir bijis valdības apritē. Šis ir cilvēks, kurš 2002.gadā pats personiski izperināja, kā viņš tagad par citām lietām saka fantastiski sabalansētu, pārdomātu, mērķtiecīgu un tā tālāk plānu, kura rezultātā, es citēšu precīzi: no 32 Zemessardzes bataljoniem tika likvidēti 12,” tā TV24 raidījumā “Preses klubs” uzsvēra publicists Lato Lapsa, kurš savu vēstījumu adresēja blakus sēdošajam raidījuma viesim Ģirtam Valdim Kristovskim – bijušajam aizsardzības (1998-2004) un iekšlietu ministram (1993-1994), tagadējam Saeimas deputātam (JV), diskutējot par valsts aizsardzības un drošības politiku, tajā skaitā Zemessardzi.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 100
Čūska aptur neapturamo Japānas ātrgaitas vilcienu
Lasīt citas ziņas

Savu kritiku un pārmetumus Kristovskim, publicists Lapsa turpināja ar vārdiem: “Un tagad klausieties! Ir grūti 32 vietās nodrošināt zemessargiem mini apmācības, turklāt, lai tās būtu vienotā kvalitātē; nav pieļaujams, ka ieroči ir izskaisīti pa visu valsti; mums ir jāizveido aizsardzības novadu Zemessardzes vienības atbalstoši NATO militārās savienības principiem,” tā citēja Lapsa savulaik pieņemtā lēmuma pamatojumu par vairāku Zemessardzes bataljonu likvidāciju.

“Šīs pašas frāzes tagad tiek atkal runātas! Un šis te konkrētais cilvēks [Kristovskis], kurš ir ļoti konkrēti atbildīgs par šo te Zemessardzes puses iznīcināšanu – par to, ka apbruņotas tautas vietā mums palika atsevišķas vienības, kurās visi ieroči stāvēja visi kopā salikti, lai viņus var viegli savākt tad, kad ir kaut kāds uzbrukums, tagad atkal mums tiek runāts taisni tas pats! Tas ir tas, kas man ir sakāms šajā sakarā,” uzsvēra publicists Lapsa “Preses klubā”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lapsa vēl norādīja, ka “Jaunā Vienotība” šobrīd ir valdošā partija. Tieši šīs partijas rindās ir arī 14.Saeimas deputāts Kristovskis, kurš savulaik bija aizsardzības un iekšlietu ministrs. “Šī ir valdošā partija, kas atkal runā šīs pašas lietas. Un rezultāts atkal būs, visticamāk, tāds pats,” pieļāva publicists Lapsa.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.