Jautā skatītājs: Kādēļ es kā pašvaldības policists un fiziski spēcīgs vīrietis nedrīkstu iestāties Zemessardzē? 13

TV24 raidījumā “Uz līnijas” kāds skatītājs jautāja: “Esmu Pašvaldības policijas darbinieks, vairākkārt esmu mēģinājis iestāties ārrindas Zemessardzē, bet vienmēr esmu saņēmis atteikumus saistībā ar to, ka esmu pašvaldības policists. Nekādi nevaru saprast, kādēļ es nevaru būt ārrindas zemessargs un apgūt nepieciešamās apmācības? Man šķiet pilnīgi neloģiski, ja tas, ka, būdams fiziski spēcīgs vīrietis, nevaru piedalīties apmācībās, lai kara laikā spētu aizsargāt savu zemi ar apmācībā iegūtām nepieciešamajām iemaņām, jo Pašvaldības policijā mums neko tādu nemāca!”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 ēdieni, kas sniegs līdzīgu efektu kā “Ozempic” un liks taukiem no vēdera atkāpties
Pilnīga neveiksme! Eksperti nosaukuši 7 automašīnas, kuras kalpo uz pusi īsāku laiku nekā citas
TV24
“Tas ir atklājums?” Rajevs emocionāli reaģē uz jautājumu, vai Krievija gatavojas karam ar Rietumiem 55
Lasīt citas ziņas

Uz šo skatītāja jautājumu Zemessardzes komandieris, pulkvedis Kaspars Pudāns atbildēja, sakot: “Tā tas varētu būt, jo šobrīd normatīvie akti, likumdošana to nosaka, ka ir atsevišķas kategorijas – pamatā tās ir Iekšlietu ministrijas struktūrvienības un arī citas drošības iestādes, bet arī ārpus tām ir vēl citas, kurām ar likumu ir noteikts, kuras mēs nevaram uzņemt kā zemessargus.”

“Tas pamatojums ir pavisam vienkāršs – ar domu, ka krīzes, kara gadījumā, protams, viņiem būs savi pienākumi, kas jāveic, bet patiesībā šobrīd mans nodoms ir virzīt tādu jautājumu izskatīt – varbūt šo jautājumu mainīt, par to, ka tomēr ļaut iespēju iestāties. Protams, mēs viņus uzskatīsim nedaudz kā atsevišķā kategorijā, iespējams, atsevišķās apakšvienībās, jo mēs viņus noteikti varētu sagatavot – iedot militārās pamatiemaņas,” tā TV24 raidījumā “Uz līnijas” komentēja Pudāns.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Bet tam principam, ka krīzes, kara gadījumā šīs personas, šie speciālisti būs vajadzīgi savos dienestos, savās iestādēs – tam ir jāpaliek. Mums jau šobrīd īstenībā ar likumu ir noteiktas vairākas personu katetogrijas, kuri var būt Zemessardzē, bet īstenībā krīzes gadījumā viņi netiks mobilizēti, jo viņi ir vajadzīgi savu uzdevumu veikšanai, un, iespējams, šī kategorija paplašināsies,” turpināja skaidrot Zemessardzes komandieris.

Ja paskatās uz karu Ukrainā, tad redzams, ka ir nepieciešami civilie dienesti – ne tikai drošības dienesti, bet arī tādi, kas apkalpo pilsētas ūdens apgādi, atkritumu izvešanu, uzsvēra Pudāns. “Tādiem dienestiem arī jāturpina strādāt! Mēs saprotam, ka vienlaicīgi tur var būt arī daudzi mūsu zemessargi,” atzina viņš.

Uz jautājumu, vai Zemessardzes komandieris ir gatavs politiskā līmenī runāt par to, lai tiktu izmanīta likumdošana, lai arī pašvaldības policisti varētu iestāties Zemessardzē, Pudāns atteica: “Sākumā es noteikti runāšu ar šīm iestādēm, uzklausot arī viņu viedokli. Ja tas gūs atbalstu, tad es arī skatos iespēju paplašināt šo iespēju, kā ieinteresētos apmācīt.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.