9.maijā policija liedz tiešu piekļuvi Uzvaras piemineklim.
9.maijā policija liedz tiešu piekļuvi Uzvaras piemineklim.
Foto: LETA

“Latviešiem nevajag izrādīt savu gļēvumu un mūžīgi padoties!”, “Jārunā ar autoriem, tā tomēr māksla!” Rīdzinieki par pieminekli Pārdaugavā 0

TV24 devās Rīgas ielās, lai uzzinātu iedzīvotāju atbildes un šobrīd tik svarīgo un aktuālo jautājumu “Vai ir jārīko referendums par pieminekļa nojaukšanu Pārdaugavā?”

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Putina draudi iebrukt Baltijā un izraisīt Eiropā jaunu karu ir jāuztver nopietni, brīdina bijušais ASV armijas ģenerālis 164
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams
Lasīt citas ziņas

Pirmais satiktais vīrietis saka, ka nevar īsti atbildēt, bet kāda kundze pārliecinoši teic: “Nē, pirmkārt, būtu jārunā ar pieminekļa autoriem. Tie vispār netiek minēti. Tā tomēr ir māksla! Man liekas, ka mēs tādu īstu sabiedrības viedokli nemaz nevarētu uzzināt, jo pieteiksies referendumā tie, kuri ir pret šo pieminekli, un to dalībnieku nebūs daudz.”

Cits rīdzinieks atbild, ka nevēlas par šo tēmu runāt. “Tas ir diezgan politisks jautājums!”

CITI ŠOBRĪD LASA

Vēl kāds puisis saka, ka nav jārīko referendums. „Ja krievu tautības cilvēkiem tas nozīmē kaut ko, lai viņi turpina iet pie pieminekļa un darīt to, kas viņiem patīk.”

Cita sieviete atbild, ka jā, iedzīvotājiem vajadzētu izlemt, vai viņi vēlas šo pieminekli. Izteikt savu viedokli būtu noteikti gan jādod abām pusēm. Tad skatīties, ko vairākums izlemj.

Pret referendumu ir arī kāda cita sieviete, kura atbild, ka mums jau pašiem sen vajadzēja saprast, ka šis piemineklis mums nav vajadzīgs. „Nezinu, kādas formalitātes nepieciešams kārtot, bet es domāju, ka mums tas piemineklis jau sen nav vajadzīgs. Nevajag izrādīt savu gļēvumu un mūžīgi padoties!”

SAISTĪTIE RAKSTI