Krists Kalniņš
Krists Kalniņš
Foto: Gints Ivuškāns

“Tas būtu ļoti interesants fenomens.” Mācītājs Krists Kalniņš iesaka taisīt referendumu par Uzvaras parka pieminekļa nojaukšanu 0

“Šodien mēs esam spiesti darīt to, ko mēs neizdarījām pirms desmit, divdesmit un trīsdesmit gadiem,” TV24 raidījumā “Preses klubs” viedokli izteica mācītājs Krists Kalniņš.

Reklāma
Reklāma
10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
VIDEO. Ovācijas un neviltota sajūsma! Dons iekļūst Eirovīzijas finālā 7
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 68
Lasīt citas ziņas

Pirmkārt, ir jāmaina informācijas telpa, lai cilvēki varētu saņemt arī kvalitatīvu informāciju krievu valodā. Tāpat skolās un bērnudārzos jāpāriet tikai uz latviešu valodu, lai integrētu jaunās paaudzes latviešu sabiedrībā.

Viņš arī norāda, ka 9. maijs nekad vairs nebūs tāds 9. maijs, kāds tas ir bijis. “Jautājums ar pieminekli ir skaidrs – tā ir kulta vieta, un, protams, ka tas radīs sašutumu, bet es arī piekrītu cilvēkiem, ka šādai vietai nav jābūt Rīgas centrā (..)

CITI ŠOBRĪD LASA

Kamēr mēs mainīsim sabiedrības apziņu, tas būs ļoti vēl ilgstošs process, bet tas ir jādara tagad, un Latvijā, protams, ir mums jāatgriežas ar steigu pie tā, ka te latviešu valoda ir pirmā un vienīgā valoda un pārējās valodas ir ārzemju valodas,” mācītājs uzsver.

Jo līdz šim krievu valoda visur ir bijusi kā otrā valoda, kurā obligāti visiem jārunā – darbā, medicīnā un citur. No vienas puses tas ir saprotams, jo šeit ir daudz krievvalodīgo, taču no otras puses – kamēr mēs tādā veidā šim pieejam, nekas nemainīsies.

Zvērināts advokāts Jānis Dzanuškāns raidījumā izteicās, ka krievvalodīgie, kas dzīvo Krievijas informatīvajā telpā, šī pieminekļa novākšanu iztulkotu citādāk. Atbildot uz raidījuma vadītāja jautājumu, vai mums ir svarīgi, ko šie cilvēki domā, Krists Kalniņš izsakās apstiprinoši:

“Mums ir svarīgi, un tā ir mūsu atbildība, lai mēs darītu visu, skaidrotu tik daudz un tādā veida, lai tie cilvēki kaut kādā veidā vismaz noķertu ideju, kāpēc tas tiek darīts,” viņš stāsta, piebilstot, ka ir lasījis viedokli, ka šāds gājiens būtu kā kara pieteikums.

Tāpat viņš norāda, ka par šo jautājumu – pieminekļa nojaukšanu vai pārvietošanu – varētu taisīt referendumu, kas būtu “ļoti interesants fenomens”, jo tādā veidā mēs ieraudzītu, cik mēs esam saliedēti.

SAISTĪTIE RAKSTI