Uzraksts pie Daugavpils Reģionālās slimnīcas Plaušu slimību un tuberkulozes nodaļas.
Uzraksts pie Daugavpils Reģionālās slimnīcas Plaušu slimību un tuberkulozes nodaļas.
LETA © Ivars Soikāns

Latvijā pērn ar tuberkulozi slimojuši vairāk nekā 300 cilvēki; tendence nav laba, pārnese turpinās 32

Dati par iepriekšējo gadu liecina, ka ar tuberkulozi slimojuši 317 cilvēki, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” teica Tuberkulozes un plaušu slimību centra galvenā ārste Andra Cīrule.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš 105
Lasīt citas ziņas

Vienlaikus dati par tuberkulozes pacientu skaitu tiekot precizēti.

“Kovida laiks apgrūtināja pieejamību veselības aprūpei, un strauji samazinājās tuberkulozes gadījumu skaits. Tā nav laba tendence, jo tas nozīmē, ka šie gadījumi netiek atklāti, notiek tālāka infekcijas transmisija, ir smagāki un ielaisti gadījumi, un pacienti mirst,” skaidroja Cīrule.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijas Tuberkulozes apkarošanas biedrība sadarbībā ar Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) stacionāra “Tuberkulozes un plaušu slimību centrs” (TPSC) plaušu slimību speciālistiem 23.martā organizē publisku starpnozaru diskusiju, lai aktualizētu un pārrunātu ar tuberkulozes saslimstības pieaugumu saistītos izaicinājumus un problēmas valstī.

Tuberkuloze joprojām ir viena no nāvējošākajām infekcijas slimībām. Katru dienu pasaulē vidēji 4400 cilvēku zaudē dzīvību tuberkulozes un apmēram 30 000 cilvēku saslimst ar šo novēršamo un ārstējamo slimību. Turklāt Covid-19 pandēmija, karš un konflikti pasaulē, kā arī sociāli ekonomiskā nevienlīdzība ir būtiski faktori, kas ir ietekmējuši gadu gaitā sasniegto progresu cīņā par tuberkulozes izskaušanu un radījuši vēl lielāku slogu slimības skartajiem cilvēkiem, īpaši neaizsargātākajās sabiedrības grupās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.