Latvijas basketbolisti priecājas pēc dramatiskās uzvaras pār slovēņiem un iekļūšanas finālā.

Latvijas 3×3 basketbolisti varenā cīņā iegūst Eiropas sudrabu 0

Latvijas 3×3 basketbola izlase svētdien Eiropas kausa izcīņā Bukarestē, Rumānijā izcīnīja sudraba medaļas, dramatiskā finālā ar 18:19 atzīstot Serbijas pārākumu.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Pērn izcīnīto čempionu titulu Nauris Miezis, Edgars Krūmiņš, Kārlis Lasmanis un Agnis Čavars sāka aizstāvēt ar divām pārliecinošām uzvarām grupu turnīrā – 22:11 pret Ungāriju un 21:10 pret Rumāniju, sasniedzot ceturtdaļfinālu. Tajā ar trešo numuru izliktajiem latviešiem pretī stājās Spānija, kam astotais numurs. Mūsējie lielāko spēles daļu kontrolēja notikumus laukumā, bet sākoties pēdējai minūtei – 16:18. Izšķirošajā brīdī ļoti veiksmīgi nospēlēja Lasmanis, kurš guva četrus pēdējos punktus, tostarp arī vienu – iemetot tālmetienu ar atsitienu pret groza vairogu un beigās – 21:18.

Pusfinālā pret Slovēniju, kas izlikta ar otro numuru, scenārijs bija līdzīgs, cīņas otrajā pusē iegūstot pat piecu punktu pārsvaru (17:12), tomēr sāncenši nepadevās un pēdējā pusotrā minūtē ar vairākiem tālmetieniem un soda metieniem no 19:14 panāca 20:20. Izšķirošajā uzbrukumā atkal iniciatīvu uzņēmās Lasmanis, ar veiklām māņu kustībām tiekot pie laba metiena un gūstot uzvaras grozu – 21:20!

“Atslēgas vārds bija koncentrēšanās. Pieturējāmies pie spēles plāna, mazliet radās problēmas aizsardzībā, taču kopumā spēlējām labi. Esmu pārliecināts, ka varam uzvarēt arī finālā Serbiju,” pēc uzvaras pusfinālā sacīja desmit punktus guvušais Kārlis Lasmanis. Miezim četri punkti, Čavaram un Krūmiņam pa trim.

Pasaules rangā toni nosakošie serbi, kas turnīrā bija izlikti ar pirmo numuru, līdz finālam tika bez īstas piepūles, pusfinālā ar 21:13 uzvarot Krieviju. Fināls iesākās nervozā cīņā, serbiem gūstot pirmos trīs punktus un vēlāk palielinot pārsvaru (1:6). Latvijas spēlētāji nevarēja trāpīt tālmetienus un arī soda metienus grozs ņēma pretī negribīgi.

Atrodot precizitāti uzbrukumā izdevās deficītu sadeldēt līdz 7:9 un 12:13. Serbiem gan atkal padevās vairāku punktu izrāviens, pēdējā minūtē uguņoja Lasmanis panākot 18:18 un pēdējos uzbrukumos divas reizes bija iespēja ar tālmetienu izraut uzvaru, tomēr šoreiz zelts aizceļoja uz Serbiju, kas pērn līdzīgā dramatiskā finālā zaudēja.