Jānis Ādamsons.
Jānis Ādamsons.
Foto: LETA

Latvijas deputātam Krievijas pensija 49

Saeimas deputāts Jānis Ādamsons (“Saskaņa”) paralēli deputāta algai aizvadītā gada laikā saņēmis arī vairāk kā 8000 eiro pensiju no Krievijas Federācijas.

Reklāma
Reklāma
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
VIDEO. “Vai nu runājiet latviešu valodā, vai es nesaprotu!” Stingrs autobusa šoferis izpelnās pretrunīgu reakciju, atsakoties apkalpot sievieti ar bērnu
Lasīt citas ziņas

Ādamsona valsts amatpersonas deklarācija par 2017. gadu liecina, ka par darbu Saeimā viņš saņēmis 37 785,74 eiro. Papildus tam viņš saņēmis arī 712,30 eiro pabalstu no Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras un 8232 eiro (686 eiro mēnesī) pensiju no Krievijas. Valsts ieņēmumu dienesta (VID) publiskojamo datu bāze pieejamā informācija liecina, ka identiska apmēra pensiju viņš no Krievijas saņēmis arī 2016. un 2015. gadā.

Kā telefonsarunā paskaidroja Ādamsons – šo pensiju viņam maksā Krievijas Aizsardzības ministrija kā bijušajam PSRS robežsardzes virsniekam. Jautāts vai valsts amatpersonai pienāktos saņemt citas valsts pensiju, deputāts atgādināja, ka bijusī prezidente Vaira Vīķe-Freiberga savu pilnvaru laikā paralēli prezidentes algai saņēmusi arī Kanādas pensiju, savukārt kādreizējais Satversmes aizsardzības biroja direktors Jānis Kažociņš – Lielbritānijas pensiju.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ja reiz vienlīdzība, tad vienlīdzīgi jāizturas pret visām valstīm,” uzsvēra Ādamsons. Uz aizrādījumu, ka Kanāda un Lielbritānija ir mūsu valsts stratēģiskie partneri, savukārt ar Krieviju attiecības ir sarežģītas, deputāts attrauca: “Runāt jau var visādi”.

Par viņa deklarācijā minēto 712 eiro pabalstu gan deputāts pats bija izbrīnījies un nevarēja paskaidrot, kad un kādēļ tādu saņēmis.

Ādamsona deklarācijā par 2017. gadu arī norādīts, ka bez Saeimas deputāta amata viņš ir arī biedrības “Gods. Taisnīgums. Likumība” valdes priekšsēdētājs. Ādamsona īpašumā ir 14 gadus vecs vieglais auto “Volvo S60”, viņam nepieder nekādi nekustamie īpašumi. Tāpat nav ne vērtspapīru, ne naudas uzkrājumu, kuri pārsniegtu 20 minimālās mēnešalgas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.