Foto: Paula Čurkste /LETA

“Latvijas dzelzceļš” koncerna uzņēmumi pirmajā ceturksnī uzrādījuši labus saimnieciskās darbības rezultātus 0

Šā gada pirmajā ceturksnī “Latvijas dzelzceļš” koncerna uzņēmumi turpinājuši nodrošināt stabilu finanšu darbību, kā arī paaugstinājuši savus saimnieciskās darbības rādītājus. Visi VAS “Latvijas dzelzceļš” meitasuzņēmumi gada pirmajos trīs mēnešos spējuši palielināt apgrozījumu, kas liecina par pareizi noteiktiem stratēģiskajiem mērķiem.

“Ieteiktu cilvēkiem sākt gatavoties enerģijas diētai, nodzīt liekos taukus!” Eksperti prognozē nākotni
Raķešu triecienā Ukrainā netālu no Polijas robežas iznīcināts militārais objekts
Ķīniešu zinātnieki nosaukuši precīzu laiku, kad uz Zemes beigsies nafta
Lasīt citas ziņas

Koncerna valdošais uzņēmums VAS “Latvijas dzelzceļš” šī gada pirmajā ceturksnī turpināja paaugstināt efektivitāti, tādējādi nodrošinot sekmīgu saimniecisko darbību. Uzņēmuma neto apgrozījums 2019. gada pirmajos trīs mēnešos sasniedza 51,3 miljonus eiro, peļņa – 3 miljonus eiro. Savukārt pa LDz dzelzceļa infrastruktūru pirmajā ceturksnī kopumā pārvadāti 11,6 miljoni kravu.

2019.gada pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar šo pašu periodu pirms gada, par 30,3% palielinājušies ķīmisko kravu pārvadājumi, arī kokmateriālu pārvadājumu apjoms palielinājies par 48,0%. Lielāko pārvadājumu daļu jeb 46,2% joprojām veido akmeņogļu pārvadājumi, un to apjoms salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu ir palielinājies par 9,8%.

CITI ŠOBRĪD LASA

SIA “LDz Cargo”, kas ir lielākais tranzīta un transporta nozares uzņēmums Latvijā un lielākais dzelzceļa kravu pārvadātājs Baltijas valstīs, pirmo ceturksni noslēdzis ar 68 miljonu eiro neto apgrozījumu, kas ir par 419 tūkstošiem eiro jeb 0,6% vairāk nekā pērn pirmajā ceturksnī. Kravu pārvadājumi veidoja 91,3% no neto apgrozījuma 1.ceturksnī. Savukārt peļņa pēc nodokļu nomaksas bija 1,6 miljoni eiro, kas ir par 3,4 miljoniem eiro vairāk, jo pērn pirmo ceturksni uzņēmums noslēdza ar zaudējumiem.

Saistībā ar beramkravu un lejamkravu pārvadājumu palielināšanos no trešajām valstīm uz Latvijas ostām SIA “LDz Loģistika” neto apgrozījums pirmajā ceturksnī sasniedza 9,3 miljonus eiro, kas ir par 31% vairāk nekā 2018. gada pirmajā ceturksnī. Savukārt peļņa sasniedza 187 tūkstošus eiro, kas ir par 175 tūkstošiem eiro vairāk nekā pirms gada. Uzņēmuma sniegtie pakalpojumi bija 9,3 miljonu eiro apmērā, no kuriem lielākais īpatsvars bijis Latvijas pasūtītāji – 73,1%. Tāpat pirmajā ceturksnī uzņēmums noslēdzis vairākus jaunus līgumus par beramkravu pārvadājumiem.

SIA “LDz ritošā sastāva serviss” pirmo ceturksni noslēdzis ar 19,6 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1,2 miljoniem eiro jeb par 6,3% vairāk nekā 2018.gada pirmajā ceturksnī. Peļņa pēc nodokļu nomaksas bija 1,9 miljoni eiro, kas ir par 1 miljonu vairāk nekā pērn pirmajos trīs mēnešos.

Savukārt SIA “LDz Apsardze” pirmajos trīs mēnešos strādājusi ar 1,6 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 0,5% vairāk nekā pērn pirmajā ceturksnī. Tas skaidrojams ar sniegto apsardzes pakalpojumu apjoma palielināšanos. Gūtā peļņa pirmajā ceturksnī sasniedza 152 tūkstošus eiro, kas ir par 14 tūkstošiem eiro vairāk nekā pirms gada šajā periodā.

SIA “LDz Infrastruktūra” strādājusi ar 369 tūkstošu eiro apgrozījumu, kas ir par 137 tūkstošiem eiro vairāk nekā 2018.gada pirmajā ceturksnī. Uzņēmums ceturksni noslēdzis ar 2 tūkstošu eiro zaudējumiem. Pērn pirmais ceturksnis tika noslēgts ar 158 tūkstošu eiro zaudējumiem.

Šā gada pirmā ceturkšņa rezultāti turpina arī 2018.gada pozitīvi vērtējamo saimnieciskās darbības rādītāju tendenci. Atzinīgs vērtējums par saimniecisko darbību 2018.gadā saņemts gan no LDz akcionāra – Satiksmes ministrijas, gan arī LDz padomes, kas novērtējuši teicamos finanšu rādītājus.

LDz koncerna neto apgrozījums 2018. gadā sasniedza 365 miljonus eiro, kas ir par 14,5 % vairāk nekā 2017. gadā. Savukārt peļņa 2018. gadā bija 14,4 miljonu eiro apmērā. Tas ļāva valsts budžetā nodokļos un nodevās nomaksāt 102 miljonus eiro, kas bija par 7% vairāk nekā gadu iepriekš.

VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”. LDz ir saņēmis Ilgtspējas indeksa Platīna novērtējumu, ka arī ierindojas starp pieciem vērtīgākajiem un vislabāk pārvaldītājiem Latvijas uzņēmumiem “Prudentia” un “Nasdaq Riga” ik gadu veidotajā sarakstā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
“Ieteiktu cilvēkiem sākt gatavoties enerģijas diētai, nodzīt liekos taukus!” Eksperti prognozē nākotni
Raķešu triecienā Ukrainā netālu no Polijas robežas iznīcināts militārais objekts
Ķīniešu zinātnieki nosaukuši precīzu laiku, kad uz Zemes beigsies nafta
“Potenciāli šeit kaut kas noteikti briest…” Rajevs par jaunumiem Ukrainā
Guntis Kalme: Krievijas sakāve vairs nav aiz kalniem
Lasīt citas ziņas
Oleksijs Rezņikovs: Ukrainai sākas jauns kara posms
Kārlis Streips: Attiecībā uz Somijas lēmumu par iestāšanos NATO man prātā stāv vārds Schadenfreude – priecāties par cita cilvēka nelaimi
Nedēļa iesāksies ar mākoņainām debesīm, bet ievērojami nokrišņi nav gaidāmi
VIDEO. “Objekts Pārdaugavā nav mēms vēstures liecinieks.” Valsts prezidents pauž pārliecību par Uzvaras pieminekļa demontāžu
Fotogrāfiju izstāde par Ukrainas kara ikdienu pārvietota uz laukumu pretī Krievijas vēstniecībai
08:35
Kārlis Streips: Attiecībā uz Somijas lēmumu par iestāšanos NATO man prātā stāv vārds Schadenfreude – priecāties par cita cilvēka nelaimi
08:16
Oleksijs Rezņikovs: Ukrainai sākas jauns kara posms
08:11
Saļodzījies ministres krēsls, Ziedojumu straume, Vējainākā Eiropas kultūras galvaspilsēta. Nedēļas notikumu apskats
Guntis Kalme: Krievijas sakāve vairs nav aiz kalniem
Rīgas dome vēršas tiesā pret būvnieku karteļa dalībnieci “Velvi” par 4 miljonu eiro piedziņu
Bijušais Ventspils tranzītbiznesa menedžeris grib izpirkt Bondara parādu “Krājbankas” lietā, vēsta raidījums
Portāls LA.LV šodien piedzīvoja kiberuzbrukumu
FOTO, VIDEO. Mika pārspēja pat “Superbowl” šovu! Soctīklotāji sajūsmā par vienu no spilgtākajiem „popūrijiem” Eirovīzijas vēsturē
Krista Draveniece: Neļķu traktors, Ukrainas māšu himna un kiberuzbrukums
FOTO. Skrējēji ieņem galvaspilsētu: Kā šogad noritējis Rimi Rīgas maratons?
risināt miega traucējumus? Atbild psihiatrs Elmārs Tērauds
Stoltenbergs: NATO paplašināšanās procesā nav gaidāmi šķēršļi
Ilze Roķe: Ukraiņu producents man teica, ka Rīgā ir pārāk liela tolerance pret prokremliski noskaņotiem krievvalodīgajiem
FOTO, VIDEO. Kā teica Reiniks – “diez cik diskobumbas tika izjauktas šī gada tērpu dēļ!” Eirovīzijā šogad gribēja mirdzēt teju katrs
Rada virtuālo asistentu medicīnas iestādēm. Kā tas palīdzēs mūsu ārstiem?
“Ieteiktu cilvēkiem sākt gatavoties enerģijas diētai, nodzīt liekos taukus!” Eksperti prognozē nākotni
Anda Līce: Jau divdesmit gadus baidot pasauli ar kodolraķetēm, viņš pats līdz smieklīgumam baidās no nāves
Kas patiesībā notika ar Staļinu? Ko vēl mūsdienās slēpj Krievijas noslepenotie dokumenti?
Ķīniešu zinātnieki nosaukuši precīzu laiku, kad uz Zemes beigsies nafta
Arhitekts Andis Sīlis: Latvijas influencere lepni stāsta, ka nav izlasījusi nevienu grāmatu. Par kādām vērtībām var būt runa?
Ščerbatihs: Ienaidnieks ir valdība, jo viņi ir izdarījuši visu, lai mums šeit būtu grūti dzīvot
VIDEO. Andrim Kivičam Latvijā pārtikas cenas šķiet smieklīgas: “Vai tiešām tās ir cēlušās?”
Viens, divi – gatavs! “Ātrās” kanēļmaizītes
Cīņa ar latvāņiem nav bezcerīga
VIDEO. Atbalstot Ukrainu un tās tautu, “Citi zēni” iedziedājuši ukraiņu dziesmas “Stefania” kaverversiju
Planētas sola veiksmi visā, kas attiecas uz attiecībām! Horoskopi no 16. līdz 22.maijam