Latvijā
Sabiedrība

Latvijas Kūdras asociācijā apgalvo, ka nevienā no tās biedru uzņēmumiem nebija plānots nodarbināt viesstrādniekus no Uzbekistānas0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Viesstrādniekus no Uzbekistānas, kuriem nesen konstatēta saslimšana ar Covid-19, nav bijis plānots nodarbināt nevienā no Latvijas Kūdras asociācijas biedru uzņēmumiem, aģentūrai LETA pauda Latvijas Kūdras asociācijas valdes locekle Ingrīda Krīgere.

Viņa informēja, ka laikā, kad Latvijas un pasaules ekonomika globālas pandēmijas rezultātā kopš šā gada februāra/marta piedzīvo neredzētu lejupslīdi, kas rezultējusies ievērojamā bezdarba pieaugumā, Latvijas Kūdras asociācija, biedru pamudināta, pavasarī Latvijā īstenoja reklāmas kampaņu vietējā darbaspēka piesaistei. Tā bija vērsta uz reģioniem Latvijā, lai piesaistītu vietējos darbiniekus visiem kūdras uzņēmumiem, kuriem bija nepieciešamība.

Plašā vietējā darbaspēka piesaistes kampaņa tika īstenota laika periodā no 7. līdz 16.maijam lielākajos Latvijas interneta portālos un radio stacijās, cilvēkus aicinot pieteikties gan sezonas, gan pastāvīgā darbā kūdras ieguves vietās un pārstrādes rūpnīcās. Tās rezultātā tika aizpildītas gandrīz visas brīvās darba vietas, un īpašas nepieciešamības pēc viesstrādniekiem nav.

Tāpat asociācija noskaidrojusi, ka viesstrādniekus no Uzbekistānas nav bijis plānots nodarbināt nevienā no Latvijas Kūdras asociācijas biedru uzņēmumiem. “Protams, tas neliedz veikliem darboņiem un pakalpojumu sniedzējiem ievest Latvijā viesstrādniekus un piedāvāt tos arī kūdras ieguves uzņēmumiem, taču pēc mūsu rīcībā esošās informācijas tie nav kūdras asociācijas biedri,” norādīja Latvijas Kūdras asociācijas padomes priekšsēdētājs Edijs Ločmels.

Asociācijā arī pauda, ka kūdras nozare spēj piesaistīt vietējo darbaspēku Latvijā, jo kūdras ieguves rūpniecībā nodarbināto vidējā darba samaksa Latvijā vienmēr ir bijusi virs vidējā algu līmeņa valstī, un ir augstāka par virknes citu nozaru vidējo algu līmeni.

Jau ziņots, ka saskaņā ar aģentūras LETA rīcībā esošo neoficiālo informāciju piecus viesstrādniekus no Uzbekistānas, kuriem konstatēta saslimšana ar Covid-19, bija plānots nodarbināt kūdras ieguves nozarē. Vienlaikus nedz Latvijas Investīciju attīstības aģentūrā (LIAA), nedz Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) aģentūrai LETA neatklāja, kurš uzņēmums konkrēti vēlējies piesaistīt šos viesstrādniekus.

Aģentūra LETA SPKC noskaidroja, ka ar Covid-19 slimie Uzbekistānas viesstrādnieki vēl nebija paspējuši uzsākt darba attiecības. Šo cilvēku grupa no apkārtējiem bija izolēta, kamēr tika gaidīti Covid-19 testa rezultāti.

SPKC Infekcijas slimību un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs žurnālistiem pirmdien,27.jūlijā pastāstīja, ka par visām atļaujām ārvalstu pilsoņiem strādāt Latvijā, tostarp no valstīm ar augstu risku inficēties ar Covid-19, atbild LIAA. Savukārt darba devējam, kā bija arī šajā gadījumā, jāparūpējas, lai viesstrādniekus speciāls transports aizved uz pašizolācijas vietu. Arī testēšanu no Uzbekistānas iebraukušajiem viesstrādniekiem nodrošināja darba devējs. Patlaban šie cilvēki atrodas stingrā pašizolācijā, kuras izdevumus jāsedz darba devējam.

Saistītie raksti

Perevoščikovs teica, ka Uzbekistānas viesstrādnieki Latvijā ieceļoja ar lidmašīnu no Baltkrievijas un SPKC par to informējis arī Pasaules Veselības organizācijas koordinācijas punktu, Baltkrievijas un Uzbekistānas varas iestādes.

Latvijas Kūdras asociācijas valdes locekle aģentūrai LETA iepriekš teica, ka viņas rīcībā nav informācijas, kurā uzņēmumā piecus ar Covid-19 slimos viesstrādniekus bija plānots nodarbināt.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
Latvijas Avīze
Latvijā
Beidzot iespēja atgūt naudu, pļāpīgais prokurors un izdegušie mācītāji. Nedēļas notikumu apskats
57 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Pasaulē
Policijas brutalitāte un neoficiālas uzvaras svinības. Baltkrievijā aizvadīta pirmā nakts pēc prezidenta vēlēšanām
8 minūtes
ML
Māra Lapsa
Latvijā
“Mēs esam aizguvuši no vāciešiem pedantisma gēnu un tajā ieslīgstam arvien dziļāk.” Dendrologs Andrejs Svilāns par latviešu daiļdārziem
Intervija 11 stundas
LE
LETA
Dabā
Latvijā sāks iepūst vēsāks gaiss. Sinoptiķu prognoze pirmdienai
36 minūtes
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Varu tikai šausmināties par to, kā cilvēki raksta internetā.” Kas visvairāk kaitina filoloģi Ligitu Paegli? 3
Intervija 16 stundas