Pasaulē
Eiropa

Latvijas vēstniece ar Dānijas parlamenta spīkeru pārspriedīs Misānes lietu0


Pie Dānijas vēstniecības Rīgā notiek pikets pret šobrīd Dānijā apcietinātās divu bērnu mātes Kristīnes Misānes izdošanu Dienvidāfrikai, kur viņai draud 15 gadu cietumsods par savu bērnu glābšanu no vardarbības, 15.01.2020.
Pie Dānijas vēstniecības Rīgā notiek pikets pret šobrīd Dānijā apcietinātās divu bērnu mātes Kristīnes Misānes izdošanu Dienvidāfrikai, kur viņai draud 15 gadu cietumsods par savu bērnu glābšanu no vardarbības, 15.01.2020.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Dānijas parlamenta spīkers šodien plāno pieņemt Latvijas vēstnieci un šajā sarunā diplomāte vērsīs uzmanību uz Saeimas pieņemto lēmumu lūgt Dāniju neizdot Latvijas pilsoni Kristīni Misāni Dienvidāfrikas Republikai (DĀR), kur viņa apsūdzēta par bērna nolaupīšanu.

Par to Saeimas deputātus 22.janvārī informēja Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (V).

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija un Saeimas Juridiskā komisija 22.janvārī kopsēdē atbildīgajām iestādēm uzdeva veikt darbu koordinēšanu Misānes lietas risināšanai, komisijas sēdes noslēgumā norādīja Cilvēktiesību komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (KPV LV).

Plānots, ka šī jautājuma risināšanā turpinās sadarboties Tieslietu ministrija, Ārlietu ministrija, Ģenerālprokuratūra, Valsts prezidenta kanceleja, Latvijas pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību organizācijās Kristīne Līce un, iespējams, citas iesaistītās iestādes. Tostarp paredzēts, ka tās sniegs atbalstu arī Misānes ģimenes pārstāvjiem, kuri iesaistījušies šīs lietas risināšanā.

Daļa no šīm iestādēm pie šī jautājuma koordinēšanas strādāja jau pērn.

Kā ziņots, Saeima pagājušajā nedēļā lēmusi lūgt Dānijas atbildīgajām iestādēm neizdot Latvijas pilsoni Misāni DĀR. Savukārt Tieslietu ministrija solījusi turpināt sadarbību ar DĀR iestādēm, lai nodrošinātu Misānes atgriešanu Latvijā.

Misānes pārstāvji aģentūrai LETA iepriekš norādīja, ka sieviete 2011.gadā iepazinusies ar DĀR pilsoni un pēc četriem gadiem abiem piedzimusi meita. Taču starp abiem vecākiem sākušies konflikti, kas sākotnēji bijuši finansiāli motivēti. Pēc tam vīrietis vienpusēji nolēmis pārtraukt attiecības un esot sācis vardarbīgi izturēties gan pret Misāni, gan pret abiem ģimenes nepilngadīgajiem bērniem.

Saistītie raksti

Rūpējoties par savu un savu bērnu drošību un dzīvību, 2018.gada maijā Kristīne nolēmusi meklēt patvērumu Latvijā, norādījuši radinieki. 2018.gada decembrī Misāne devusies darba braucienā caur Kopenhāgenu uz Mozambiku, taču šķērsojot robežu, viņa aizturēta, jo bijusi Interpola meklēšanā. DĀR bija norādījusi, ka Misāne tiek meklēta par bērna nolaupīšanu.

Pie Dānijas vēstniecības ir norisinājies pikets pret Misānes izdošanu DĀR, kur viņai draud 15 gadus ilgs cietumsods.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.