‘Scania’ kravas seglu vilcējs.
‘Scania’ kravas seglu vilcējs.
Foto no LA arhīva

Lauksaimniecības kooperatīvi nodokļa atvieglojumu varēs saņemt arī par seglu vilcējiem 0

Lauksaimniecības kooperatīvi varēs saņemt transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa atvieglojumu par to īpašumā, turējumā vai valdījumā esošiem seglu vilcējiem, paredz valdībā apstiprinātie grozījumi transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa maksāšanas kārtībā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 85
TV24
“Divas nozares Latvijā pelna neadekvāti daudz!” Pīlēns par nepareizajiem ekonomikas lēmumiem
Lasīt citas ziņas

Zemkopības ministrija (ZM) skaidro, ka saskaņā ar esošo kārtību transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa atvieglojumu piemēro vieglajam un kravas transportlīdzeklim, tostarp seglu vilcējam, ja fiziskā vai juridiskā persona ir izpildījusi likumā noteiktos minimālos ieņēmumus no lauksaimniecības produkcijas ražošanas.

Taču šo atbrīvojumu nevar saņemt atbilstīgās lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības, jo tās neizpilda normatīvajos aktos noteikto minimālo neto apgrozījuma kritēriju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tām nav ieņēmumu no lauksaimnieciskās ražošanas, bet ir apgrozījums, jo atbilstīgie lauksaimniecības kooperatīvi neražo lauksaimniecības produkciju, bet gan pārdod un pārstrādā biedru saražoto lauksaimniecības produkciju.

Līdz ar to šā brīža noteikumu redakcija nenodrošina vienlīdzīgu pieeju pret visiem lauksaimniekiem, un sašaurina likuma normu piemērošanas jomu – starp konkrētajiem transportlīdzekļu veidiem, par kuriem var saņemt nodokļa atvieglojumu, nav seglu vilcēji, kas klasificējas kā kravas transportlīdzeklis ar kravu pārvadāšanu kā galveno izmantošanas veidu, skaidro ministrijā.

Tamdēļ transportlīdzekļu uzskaitījums noteikumos papildināts ar seglu vilcējiem, dodot iespēju arī kooperatīvajām sabiedrībām par to īpašumā, turējumā vai valdījumā esošiem seglu vilcējiem saņemt transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa atvieglojumu 75% apmērā no kopējā ekspluatācijas nodokļa apmēra.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas sniegto informāciju noteikumu projekta tiesiskais regulējums skars četras atbilstīgās lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības, kurām kopumā ir 11 seglu vilcēji.

Grozījumi Ministru kabineta noteikumos stāsies spēkā pēc to izsludināšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.