Laukos
Politika

Lauksaimniekiem vajadzēs lielākus minimālos ieņēmumus marķētās dīzeļdegvielas iegādei0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Dainis Bušmanis / Latvijas Avīze

Lai iegādātos marķētu dīzeļdegvielu ar samazināto akcīzes nodokļa likmi, lauksaimniecības produkcijas ražotājiem nākamajā saimnieciskajā gadā būs jābūt lielākiem minimālajiem ieņēmumiem no viena apsaimniekotā zemes hektāra, paredz otrdien valdības atbalstītie grozījumi attiecīgajos Ministru kabineta noteikumos.

No 2020./2021.saimnieciskā gada, lai iegādātos dīzeļdegvielu ar samazinātu akcīzes nodokļa likmi, konvencionālo saimniecību ieņēmumiem no viena apsaimniekotā zemes hektāra būs jābūt 350 eiro, kamēr līdz šim tie bija 285 eiro, bet bioloģiskajām saimniecībām – 210 eiro, kamēr iepriekš tie bija 200 eiro.

Grozījumos arī precizēts, ka lauksaimniecības produkcijas ražotājam nav jāiesniedz Latvijas Augļkopju asociācijas izsniegta izziņa par meža vai purva zemes platības apstrādāšanu.

Grozījumi Ministru kabineta noteikumos “Kārtība, kādā piemēro samazināto akcīzes nodokļa likmi iezīmētai (marķētai) dīzeļdegvielai lauksaimniecības un meža vai purva zemes apstrādei, kurā kultivē dzērvenes vai mellenes, un zemes apstrādei zem zivju dīķiem” stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Saistītie raksti
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IK
Ilze Kalve
Pasaulē
“Ir jābūt gataviem arī mazāk labvēlīgai situācijas attīstībai.” Vēstniece nosauc visbūtiskāko šībrīža aicinājumu Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo Lielbritānijā
3 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Kāpēc Kurzeme nesākas Bolderājā. Kur beidzas vēsturiskā Vidzeme un sākas Latgale? Intervija ar Jāni Turlaju
Intervija 2 stundas
LE
LETA
Dabā
Nākamnedēļ laikapstākļi mainīsies. Vai karstums vēl atgriezīsies? Sinoptiķu prognoze
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Vēlēšanu kaislības Baltkrievijā: aizturēti septiņi Lukašenko galvenās sācenses Tihanovskas štāba pārstāvji
27 minūtes
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Man pārsvarā ir vienalga, ko cilvēki par mani domā!” Māksliniece Anna Heinrihsone par apaļo jubileju, izstādēm un piedzīvoto Parīzē
Intervija 3 stundas