Foto: Karīna Miezāja/LA.LV

Lidostā “Rīga” aiztur Krievijas pilsoni, kurš, iespējams, centies legalizēt vairāk nekā 400 000 eiro 0

Valsts ieņēmumu dienests (VID) sāk kriminālprocesu pret Krievijas pilsoni par iespējamu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu vairāk nekā 400 000 eiro apmērā, aģentūru LETA informēja VID.

Reklāma
Reklāma
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
“Zemenes maksā labu naudu…” Sieviete piedzīvojusi vilšanos un mudina būt acīgiem, iegādājoties zemenes no ielu tirgotājiem
Viedoklis
Armands Puče: Kamēr premjere Līgo vakarā stāstīja, kā tumsa saplūst ar gaismu, patiesībā būtu vajadzīga vispārēja iespringšana 139
Lasīt citas ziņas

Pamatojoties uz riska analīzes ceļā iegūtu informāciju, augustā lidostā “Rīga” aizturēts kāds 1982.gadā dzimis Krievijas pilsonis, kurš grasījās izlidot uz Lielbritāniju.

Persona, izlidojot no Latvijas, pieteica skaidras naudas deklarēšanu 98 503 ASV dolāru, 2050 eiro, un 70 mārciņu apmērā (kopēja deklarētā summa ekvivalenta 85 770,11 eiro), kuras patiesā izcelsme tiks pārbaudīta kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes rīcībā esošās informācijas persona arī 2019.gadā, izbraucot no Latvijas teritorijas, bija deklarējusi skaidru naudu 223 891 eiro apmērā un arī šo finanšu līdzekļu izcelsme tiks skaidrota turpmākās izmeklēšanas laikā.

Šā gada augustā VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 195.panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm – par Krievijas pilsoņa iespējamo noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu laika periodā no 2019.gada līdz 2020.gadam, legalizējot noziedzīgi iegūtus līdzekļus kopumā vairāk nekā 400 000 eiro apmērā.

Uzsāktajā kriminālprocesā VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas veica personai reģistrētā bankas seifa kratīšanu, kuras laikā tika izņemta skaidra nauda 101 000 ASV dolāru un 6850 eiro apmērā.

VID atzina, ka patlaban ir uzlikti aresti personas bankas kontiem un turpinās aktīva kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšana, procesuālo darbību plānošana un veikšana, lai iegūtu pietiekamu pierādījumu kopumu.

“Persona tika atzīta par aizdomās turēto un tai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis. Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta,” piebilda VID, piebilstot, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā nav konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.