Tradicionālais Zāļu tirgus Doma laukumā
Tradicionālais Zāļu tirgus Doma laukumā
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Līdz vakaram variet izbaudīt pirmsJāņu tirdziņus Rīgā 0

Āgenskalna tirgus atjaunotajā paviljonā un pagalmā šodien un rīt norisināsies Līgo svētku tirgus, informēja pasākuma rīkotāju pārstāve Diāna Martukāne.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā
Kokteilis
Vai stārķi gaidījāt? 10 vārdu īpašnieki, kas drīzumā varētu sagaidīt ģimenes pieaugumu
Kokteilis
ĀTRAIS TESTS. Ko ieraudzīji pirmo – jaunu dāmu vai padzīvojušu kungu? Aplūko zīmējumu un uzzini par sevi ko jaunu!
Lasīt citas ziņas

Viņa norāda, ka tirgotāji būs sagādājuši svētku ēdienus un dažādus piedāvājumus, bet paviljona otrajā stāvē spēlēs dzīvā mūzikā. Kafejnīcās un bāros varēs atrast kā tradicionālas, tā netradicionālas delikateses un kokteiļus. Gan paviljonā, gan ārpus tā ziedu tirgotāji parūpēsies par svaigām Jāņu zālēm un puķu vainagiem, ar kuriem rotāties svētkos.

Šodien un ceturtdien tirgū būs pieejams plašs klāsts ar ēdieniem un dzērieniem Līgo noskaņās. Pie gaļas tirgotājiem varēs izvēlēties šašliku un gaļu grilēšanai dažādās marinādēs, bet zivju stendos – kūpinātas un svaigas zivis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tirgus piena nodaļā netrūks Jāņu sieru – būs gan bioloģiskais kazas siers ar ķimenēm, gan alus siers. Pie “Straupes piena” būs atrodams kaņepju sviests, ko smērēt uz “Grauda spēka” izceptās Āgenskalna baltmaizes.

Ceptuve “Lāči” speciāli svētkiem sagatavojuši alus marmelādi un šokolādi ar sieru un ķirbju sēklām. Atspirdzinošus dzērienus, ko celt Jāņu galdā, būs sarūpējusi “Valmiermuiža”, kas īpaši saulgriežiem radījuši gaišo alu “Saule” un tumšo alu “Mēness”.

Savukārt “Bauskas alus” stendā varēs piepildīt kausu ar sešiem dažādiem izlejamā alus veidiem un sastapt draudzīgas atlaides.

Netradicionālu vainagu ar retām puķēm varēs iegādāties pie “Naktsvijoles”, bet pie āra tirgotājiem būs atrodami ziedu un ozollapu vainagi, meijas un Jāņu zāles. Pagalmā arī būs nopērkamas Līgo saktas, māla trauki, koka izstrādājumi un daudz kas cits, savukārt “Gardenia Eco” sagādājuši odu atbaidošās sveces, kas noderēs, dodoties pie dabas.

Vēl līdz plkst 19iem šodien variet pagūt Jāņu iepirkuma grozus piepildīt arī Doma laukumā, kur organizēts tradicionālais Zāļu tirgus, informēja koncertorganizācijas “Ave Sol” pārstāve Ieva Egle Vītola.

Pēc Vītolas paustā, latviskākie svētki nav iedomājami bez jāņuzālēm, klātiem galdiem, dziesmām un dejām – Doma laukumā varēs atrast un iegādāties visas Latvijas zemnieku un amatnieku ražojumus un darinājumus, ozollapu un ziedu vainagus un jāņuzāles.

Līgo noskaņu visas dienas garumā uzturēt palīdzēs arī aktieri Zane Vaļicka un Artūrs Dīcis, kuri iejutīsies Jāņamātes un Jāņatēva lomās.

Reklāma
Reklāma

Zāļu tirgus placī būs bagātīga cienasta izvēle – pašcepta maize, siers un medus, pīrāgi un piparkūkas, gaļa un zivis, lauku labumi un daudz kas cits gan ciemakukulim, gan pašu svētku galdam.

Priecēs arī plašs amatnieku izstrādājumu klāsts – pinumi, keramika, tekstila un koka izstrādājumi, adījumi, dažnedažādas rotas un vēl, un vēl – pirms ciemiem ikviens šeit varēs izmeklēt kādu īpašu svētku dāvanu Līgai vai Jānim.

Pēcpusdienā uzstāsies tautas deju ansamblis “Dzirkstelīte”, grupa “Iļģi”, Rīgas vokālā džeza grupa “Assembly Singers”, jauktais koris “Laudate”, deju kopa “Marmale”, folkloras kopa “Kokle”, Emīla Dārziņa jauktais koris, tautas deju ansamblis “Liesma” un noslēgumā muzicēs grupa “Zelta kniede”.

SAISTĪTIE RAKSTI