Latvijas U-18 izlases aizsargs Harijs Brants (no labās) spēlē pret Kanādu guva vārtus vairākumā.

Lieliskā U-18 hokeja izlase dalību pasaules čempionātā noslēdz ar sīvu pretestību Kanādai 0

Latvijas U-18 puišu hokeja izlase ceturtdien Zviedrijā savā vēsturē pirmajā pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā cienīgi ar rezultātu 1:3 (0:1, 0:1, 1:1) piekāpās Kanādas vienaudžiem.

7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos
Krievu murgs Turcijā: turki Krievijas pilsoņus izsēdina no lidmašīnām un neļauj lidot uz citām valstīm
Ziemeļamerikas indiāņu zvēru horoskops. Uzzini, kurš dzīvnieks esi tu! 17

Vienīgos vārtus Latvijas izlases labā guva Harijs Brants.

Oļega Sorokina trenētā komanda aizvadīja vēl vienu labu spēli, jo pa hokeja dzimtenes jauniešu vārtiem veica 39 metienus, kamēr kanādiešiem bija 43 metieni, no kuriem vārtsargs Artūrs Šilovs atvairīja 41, jo pēdējo ripu pretinieki iemeta jau tukšā Latvijas cietoksnī.

Šīs spēles rezultātu 14.minūtē atklāja Kanādas hokejists Breidens Šneiders, bet 28.minūtē rezultāta starpību dubultoja Peitons Krebss.

Latvijas puikas gan cīnījās atzīstami un vairākkārt apdraudēja favorītu vārtus. Viens no šiem pūliņiem vainagojās panākumiem, kad 51.minūtē lielajā skaitliskajā vairākumā (5 pret 3) aizsargs Harijs Brants vienus vārtus atspēlēja.

Pamatlaika izskaņā, cerot uz atspēlēšanos, Latvija nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču nācās saņemt ripu savos vārtos, kad 20 sekundes pirms beigām atkal izcēlās kanādiešu kapteinis Krebss.

Turnīru Latvijas komanda noslēgusi astotajā vietā.

Tikmēr kanādieši sasnieguši pasaules čempionāta pusfinālu. Tajā viņi tiksies ar mājinieci Zviedriju, kas savā ceturtdaļfināla cīņā ar 4:2 (2:0, 1:1, 1:1) apspēlēja Čehiju.

Pusfinālu ceturtdien sasniedza arī ASV jaunie hokejisti, kuri ar 6:0 (2:0, 2:0, 2:0) sagrāva Somiju, bet Krievija ar 6:0 (2:0, 3:0, 1:0) uzvarēja Baltkrieviju.

Latvijas jaunie hokejisti šajā turnīrā vispiprms ar 2:5 zaudēja Zviedrijai, tad ar 1:5 atzina Krievijas pārākumu, kam sekoja uzvara 2:0 pret Slovākijas vienaudžiem, nodrošinot vietu ceturtdaļfinālā. Savukārt apakšgrupas pēdējā spēlē Latvija ar 1:7 piekāpās ASV jaunajiem hokejistiem.

Ar trim punktiem četrās spēlēs latvieši B grupā ieņēma ceturto vietu un ceturtdaļfinālā tikās ar Kanādu.

Latvijas izlases galvenais treneris Oļegs Sorokins sastāvā iekļāva 23 hokejistus – trīs vārtsargus, septiņus aizsargus un 17 uzbrucējus. Vislielākā pārstāvniecība no sastāvā iekļautajiem spēlētājiem bija no Hokeja skolas “Rīga” komandas – tādi kopumā bija 11 hokejisti, bet astoņi spēlētāji bija no Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) vienības “Rīga”.

Arī šajā sezonā Latvijas U-18 izlases galvenajam trenerim asistēja Juris Ozols un Herberts Vasiļjevs.