Vladimirs Putins
Vladimirs Putins
Foto. RIA Novosti. REUTERS/Aleksey Nikolskyi/RIA Novosti/Kremlin
pirms 1m

Live TEKSTA TIEŠRAIDE. Kijiva: Putins var mēģināt veikt plaša mēroga uzbrukumu Ukrainai, kā tas notika pirms gada – 24.februārī 0

pirms 1m 09:52

Netanjahu apsver militāru palīdzību Ukrainai

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu trešdien apliecināja, ka apsver militāru palīdzību Ukrainai un ka vēlas darboties kā starpnieks, šādu nostāju paužot pēc ASV pamudinājumiem uz aktīvāku līdzdalību. Nekādu stingru apņemšanos attiecībā uz Ukrainu Netanjahu nepauda, un Izraēla turpina uzturēt labas attiecības ar Krieviju, kas kontrolē debesis kaimiņvalstī Sīrijā un ir pievērusi acis uz Izraēlas triecieniem mērķiem Irānā. Intervijā telekanālam CNN Netanjahu tika uzdots jautājums, vai Izraēla sniegs atbalstu Ukrainai, piemēram, nodrošinot pretgaisa aizsardzības sistēmas “Dzelzs kupols” ieročus. “Nu, es to pavisam noteikti izvērtēju,” sacīja premjers. Viņš apstiprināja, ka ASV pārvietojušas plašākai sabiedrībai maz zināmos artilērijas krājumus, kas tām bija izvietoti Izraēlā, uz Ukrainu, kā arī norādīja, ka Izraēlas operācijas pret Irānu zināmā mērā ir centieni šajā pat virzienā. “ASV tikko paņēma lielu daļu Izraēlas munīcijas un nodeva to Ukrainai, Izraēla arī, atklāti sakot, sper soļus, par kuriem es šeit detalizētāk neizteikšos, pret Irānas ieroču ražošanu, kas tiek izmantoti pret Ukrainu,” sacīja Netanjahu. Irāna pārdod Krievijai kamikadzes dronus, kas tiek izmantoti Maskavas karā pret Ukrainu. Netanjahu sacīja, ka viņš lūgts uzņemties neoficiālu starpnieka lomu pēc Krievijas pērn februārī sāktā pilna mēroga kara pret Ukrainu, tomēr viņš šo piedāvājumu noraidījis, jo tobrīd bijis opozīcijā. Premjers arī atzina, ka labprāt uzņemtos starpniecību, ja to viņam lūgtu puses un ASV. “Es esmu bijis apritē pietiekami ilgi, lai zinātu, ka ir jābūt īstajam laikam un īstajiem apstākļiem. Ja tie radīsies, es pavisam noteikti to apsvēršu,” sacīja Netanjahu.

Benjamins Netanjahu
Foto: Ronen Zvulun/AFP/SCANPIX/LETA
pirms 1h 08:02

Avoti: ASV jaunajā Ukrainas palīdzības paketē būs tālākas darbības raķetes

ASV gatavo vairāk nekā divus miljardus dolāru vērtu militārās palīdzības paketi Ukrainai, un tajā, kā sagaidāms, pirmo reizi būs arī tālāka darbības rādiusa raķetes, kā arī cita munīcija un ieroči, divas ASV amatpersonas, kas ir informētas par šo jautājumu, pavēstīja ziņu aģentūrai “Reuters”. Par šo militāro palīdzību varētu tikt paziņots jau šonedēļ. Palīdzības paketē, domājams, tiks iekļautas atbalsta iekārtas pretgaisa aizsardzības sistēmām “Patriot”, precīza vadāmā munīcija un prettanku ieroči “Javelin”. Daļa paketes, kas varētu būt 1,725 miljardus dolāru vērta, tiks finansēta no Ukrainas drošības atbalsta iniciatīvas (USAI), kas ļauj prezidenta Džo Baidena administrācijai saņemt bruņojumu no industrijas, nevis ASV bruņojuma krājumiem. USAI finanses tiks novirzītas, lai iegādātos jaunus ieročus – no zemes palaižamas maza diametra bumbas (GLSDB), ko ražo uzņēmums “Boeing Co”. To darbības rādiuss ir 150 kilometri. ASV līdz šim noraidījušas Ukrainas lūgumus nodrošināt tai raķetes, kas var sasniegt mērķus 300 kilometru attālumā. Planējošās bumbas GLSDB ļaus Ukrainai trāpīt mērķiem, kas līdz šim nebija sasniedzami.

USAI finansējums arī tiks tērēts, lai maksātu par komponentēm pretgaisa aizsardzības sistēmām HAWK, pretdronu sistēmām, radariem, komunikācijas iekārtām, droniem PUMA, rezerves daļām tādām sistēmām kā “Patriot” un “Bradley”, sacīja viena no amatpersonām.

pirms 2h 07:03

Kijiva: Putins var mēģināt veikt plaša mēroga uzbrukumu Ukrainai līdzīgi kā pagājušā gada 24.februārī

Krievijas prezidents Vladimirs Putins var mēģināt veikt plaša mēroga uzbrukumu Ukrainai no ziemeļiem, dienvidiem un austrumiem, kā tas notika pagājušā gada 24.februārī, paziņojis Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes sekretārs Oleksijs Daņilovs. Pēc viņa teiktā, Ukraina gatavojas nopietnai eskalācijai no Krievijas puses, kas varētu sākties tuvāko divu līdz trīs nedēļu laikā. “Krievija gatavojas maksimālai eskalācijai,” intervijā telekanālam “Sky News” sacīja Daņilovs. “Tā apkopo visus iespējamos spēkus, veic mācības un treniņus.” Daņilovs sacīja, ka smagākās cīņas ir vēl tikai priekšā, un nākamie mēneši karā būs izšķirošie. Tajā pašā laikā šobrīd Ukrainas armijai ir daudz lielāks atbalsts no Rietumu partneriem nekā pirms gada, viņš piebilda.

pirms 14h 19:32

Francija piegādās Ukrainai vēl 12 haubices CAESAR

Francija piegādās Ukrainai vēl 12 haubices CAESAR, otrdien pavēstīja Francijas aizsardzības ministrs Sebastjans Lekornī. Šie ieroči būs papildinājums 18 šī modeļa haubicēm, kas Kijivai jau ir piegādātas. Palīdzība tiks finansēta no 200 miljonu eiro fonda, ko Francija izveidojusi, lai finansētu bruņojuma piegādes Kijivai, ar Ukrainas kolēģi Oleksiju Rezņikovu kopīgā preses konferencē Parīzē sacīja Lekornī. CAESAR un citi Rietumu piegādātie mobilie lielgabali, tādi kā vācu “Panzerhaubitze 2000”, jau pērn tika cildināti, ka, pateicoties tiem, Ukraina varējusi veikt triecienus dziļi Krievijas spēku aizmugurē, tādējādi traucējot Maskavas ofensīvai. Uz smagās automašīnas uzmontējamais 155 milimetru lielgabals ar augstu precizitāti var raidīt šāviņus līdz 40 kilometru attālumā.

Lekornī sacīja, ka jaunā haubiču partija tiks piegādāta tuvāko nedēļu laikā.

Arī Dānija solījusi piegādāt Ukrainai visu savu Francijā ražoto 19 haubiču grupu.

Kopš Krievijas februāra iebrukuma Ukrainā un līdz decembra sākumam Francija bijusi septītais lielākais Ukrainas atbalstītājs, liecina militārās un finanšu palīdzības dati, ko apkopojis Vācijā bāzētais Pasaules ekonomikas institūts. Šajās aplēsēs nav ņemtas vērā pagājušajā mēnesī paustās apņemšanās par jaunu militāro palīdzību.

Tiesa gan, Eiropas donori ievērojami atpaliek no ASV militārās palīdzības piegādēm.

pirms 15h 17:53

pirms 15h 17:53

Kuleba: Ukraina saņems 120 līdz 140 smagos Rietumu tankus

Ukraina saņems 120 līdz 140 smagos Rietumu tankus, otrdien žurnālistiem sacīja Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuleba, šīs tanku piegādes dēvējot par “pirmo ieguldījuma vilni”. “Tie ir “Leopard 2”, “Challenger 2”, “M1 Abrams”, sacīja ministrs, nekonkretizējot grafiku, kādā tanki tiks piegādāti.
“Mēs lielā mērā rēķināmies arī ar “Leclerc”,” piebilda Kuleba, izsakoties par franču kaujas tankiem. Tankus piegādāt piekritušas 12 valstis, viņš piebilda.
Ukrainas augstākais diplomāts arī sacīja, ka Kijiva risina sarunas par Rietumu reaktīvo iznīcinātāju un tālas darbības rādiusa raķešu piegādēm. “Tie nav eskalācijas ieroči,” sacīja ministrs. “Tie ir aizsardzības un agresora atturēšanas ieroči.”

pirms 17h 16:32

Amatpersona: Pašlaik Ukrainā karo 326 000 Krievijas karavīru

Pašlaik Ukrainā karo aptuveni 326 000 Krievijas karavīru, atsaucoties uz Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes vadītāju Kirilo Budanovu, vēsta laikraksts “The Washington Post”. Budanovs arī sacījis, ka Krievijā palikuši tikai 9% no tāla darbības rādiusa raķešu “Kalibr” rezervēm. Viņš arī uzskata, ka Kremlim vajadzētu uzmanīties no kolaboracionistiem savā vidū. “Tajā teritorijā patiešām ir cilvēki, ar kuriem ir ļoti viegli sadarboties, cilvēki, kuri saprot, ka Krievijai ir jābūt citādākai. Un mēs šādus cilvēkus atbalstām,” norādījis Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes vadītājs. Budanovs arī sacījis, ka Krievijas diktators Vladimirs Putins ir nedziedināmi slims ar vēzi un viņam ir vairāki dubultnieki.

“Tas ir atklāts jautājums, vai tas tagad ir īstais Putins,” sacījis Budanovs.

pirms 20h 13:49

Baidens noraida iznīcinātāju F-16 piegādi Ukrainai

ASV prezidents Džo Baidens pirmdien paziņoja, ka ASV nepiegādās Ukrainai reaktīvos iznīcinātājus F-16. Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis aizvadītajā nedēļā izteicās, ka vēlas, lai Rietumi viņa valstij nodrošinātu tāla darbības rādiusa raķetes un iznīcinātājus. “Nē,” sacīja Baidens, atbildot uz reportieriem Baltajā namā uzdotu jautājumu, vai viņš atbalsta F-16 vai citu amerikāņu iznīcinātāju piegādāšanu Ukrainai. Vairāki Eiropas līderi ir izteikušies, ka neizslēdz šādu piegāžu iespējamību. Starp šiem līderiem ir Francijas prezidents Emanuels Makrons un Nīderlandes premjerministrs Marks Rite.

pirms 1 dienas 08:44

Krievijas mediji apgalvo, ka Vuhledarā iznīcināta Ukrainas tanku brigāde. Ilustrācijas nodod…

Krievijas mediji apgalvo, ka Vuhledarā iznīcināta Ukrainas tanku brigāde. Lai ilustrētu šo rakstu, viņi nolēma izmantot fotoattēlu, kurā redzamas viņu pašu sadedzinātās tvertnes netālu no Bučas, ziņo NEXTA.

pirms 1 dienas 22:33

Makrons: Iznīcinātāju piegāde Ukrainai nav izslēgta

Francijas prezidents Emanuels Makrons pirmdien neizslēdza iespēju, ka Ukrainai varētu tikt piegādāti reaktīvie iznīcinātāji, vienlaikus brīdinot par konflikta eskalācijas risku.

“Principā nekas nav izslēgts,” pēc sarunām ar Nīderlandes premjerministru Marku Riti sacīja Makrons, atbildot uz jautājumu par iespējām, ka Ukrainai varētu tikt piegādāti iznīcinātāji.

Tomēr Makrons arī norādīja uz vairākiem kritērijiem, kas būtu jāņem vērā, pirms tiek pieņemts lēmums.

Ukrainai vispirms ir jāizsaka šāds lūgums, bruņojums nedrīkst būt eskalējošs, šie ieroči nebūtu izmantojami triecieniem Krievijas teritorijai, bet vienīgi aizsardzībai.

Makrons arī piebilda, ka bruņojuma piegādes nedrīkst vājināt Francijas bruņoto spēku jaudas.

Ukrainas puse patlaban prasību par iznīcinātāju piešķiršanu nav paudusi, sacīja Francijas prezidents.

Nīderlandes politiķi pēdējā laikā izteikušies par iespējām, ka Ukrainai varētu tikt piegādāti iznīcinātāji F-16, bet pirmdien arī Rite šajā jautājumā izteicās piesardzīgi.

“Nepastāv tabu, bet tas būtu liels solis,” atzina Nīderlandes premjers.

“Tas nebūt nav jautājums par F-16, nav bijis šādas prasības [no Ukrainas puses].”

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis aizvadītajā nedēļā izteicās, ka vēlas, lai Rietumi viņa valstij nodrošinātu tāla darbības rādiusa raķetes un iznīcinātājus.

Piontkovskis: Putins zina, ka Baltijas valstis pretosies, bet nav pārliecināts, ko darīs Rietumi 152
FOTO. “Kāds dekoltē!” Keita Midltone apmeklē pasākumu sev neierastā stilā – spilgts, drosmīgs, seksuāls
FOTO. “Prāta Vētras” bundzinieks Kaspars Roga komentē savu došanos prom no Latvijas 16
Izskan ziņas, ka Ukrainā parādījusies Baltkrievijas bruņoto spēku vienība. Slaidiņš skaidro, vai tā ir taisnība 28
VIDEO. “Tiešraide” no meža Smiltenes novadā – lūsis sagrauž kamerai vadus, pie reizes nofilmē arī pats sevi
Lasīt citas ziņas
“Saskaņa” faktiski ir pazaudējusi varu ne tikai Daugavpilī, bet arī Rēzeknē
Janvārī Ukrainā iznīcināts rekordliels okupantu skaits
Simona Striževska: Kāpēc ECB turpina agresīvi celt bāzes procentu likmes?
Live TEKSTA TIEŠRAIDE. Kijiva: Putins var mēģināt veikt plaša mēroga uzbrukumu Ukrainai, kā tas notika pirms gada – 24.februārī
Zāles meklē, kur vien var. Poliklīnikas vadītāja atklāj, kādu medikamentu šobrīd trūkst visvairāk
09:49
VIDEO. Dziedātājas Elīnas Gluzunovas ģimenē smags pārbaudījums – dēliņu piemeklējušas nopietnas veselības problēmas
09:12
Kādi ir noteikumi, lai uz ielas pie mājas varētu izbūvēt “gulošo policistu”?
09:03
Kijivā 3.februārī pirmo reizi notiks ES-Ukrainas samits, kas dos “spēcīgu signālu” Maskavai un pasaulei 6
Piontkovskis: Putins zina, ka Baltijas valstis pretosies, bet nav pārliecināts, ko darīs Rietumi 152
Neimanis pārsteigts par steigu, kādā “RNP” padome pieņēmusi lēmumu par viņa atbrīvošanu no amata
VIDEO. “Tiešraide” no meža Smiltenes novadā – lūsis sagrauž kamerai vadus, pie reizes nofilmē arī pats sevi
FOTO. “Kāds dekoltē!” Keita Midltone apmeklē pasākumu sev neierastā stilā – spilgts, drosmīgs, seksuāls
Daudzviet Latvijā šorīt snieg, savukārt Rīgā gaidāms slapjš sniegs un neliels lietus
Vai starptautiskajā automašīnu nomas tirgū viss jau sen ir sadalīts? Latvijas uzņēmēju stāsts
“Rīgas satiksme” sāk aktīvu cīņu ar bezbiļetniekiem. Kas jāzina pasažieriem, braucot ar autobusu vai trolejbusu? 1
VIDEO. Dziedātājas Elīnas Gluzunovas ģimenē smags pārbaudījums – dēliņu piemeklējušas nopietnas veselības problēmas
Anda Līce: Kāpēc politiķi ir tik kāri uz aplamām un nebeidzamām reformām? 33
Daugavpils Universitātes padomes rindas retinās
Olafs Zvejnieks: Nabadzības mazināšanai varmācība nav vajadzīga
Ārzemnieks Vecrīgas veikalā nozog tūkstošiem eiro vērtu pulksteni, policija veic kratīšanu viesnīcā
FOTO. “Prāta Vētras” bundzinieks Kaspars Roga komentē savu došanos prom no Latvijas 16
Visu dienu tev būs liela steiga! Horoskopi 1.februārim
SPECIĀLIZLAIDUMS. Jaunākais par karu Ukrainā 5
FOTO. 3 miljoni ASV dolāru – šādu summu princis Harijs un Megana Mārkla esot iztērējuši par Covid-19 vakcīnām
Advokāta Bunkus slepkavības lieta: Apsūdzēto uzņēmēju Uļmanu patur apcietinājumā 11
“Jums es esmu nelietis.” Bijušais “Vagner” komandieris atvainojas Norvēģijā dzīvojošiem ukraiņiem 13
Premjers Kariņš: Korupcija ir sērga, kas mantota no okupācijas laikiem 85
Kas ir šī brīža spilgtākie Latvijas politikas nesēji?
VIDEO. Ukraiņi notur piemiņas dievkalpojumu nogalinātajiem ārzemju brīvprātīgajiem palīgiem
Vai korupcijas skandāla dēļ Ukraina saņems solīto bruņojumu pilnā apmērā?
Tuvojas pavasaris – kā plānot dārza darbus?