Hokejistu sagaidīšana pie Brīvības pieminekļa

LTV par ķibeli ar hokejistu sagaidīšanas tiešraidi pie Brīvības piemineļa: “Atvainojamies ikvienam skatītājam par vilšanos…” 49

Latvijas Televīzijas (LTV) pārvietojamās televīzijas stacijas izmantošana tiešraides nodrošināšanai no Brīvības pieminekļa, kur pirmdien, 29.maijā, tika sagaidīta Latvijas hokeja izlase pēc bronzas medaļu iegūšanas Pasaules hokeja čempionātā, nebija iespējama, aģentūrai LETA pauda LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Priede, komentējot tiešraides nenodrošināšanu no pasākuma.

Reklāma
Reklāma
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas
TV24
Kāpēc mums ir tik mazas pensijas? Es neesmu vainīga, ka strādāju krievu laikā! Atbild VSAA 92
Lasīt citas ziņas

Viņš skaidroja, lai īstenotu ieceri pārraidīt tiešraidē ne tikai Latvijas hokeja izlases sagaidīšanu pie Brīvības pieminekļa, bet arī lidostā un pa ceļam uz pilsētas centru, tika nolemts izmantot četras video signāla straumēšanas iekārtas.

Priede uzsvēra, ka vienīgās piemērotās LTV rīcībā esošās pārvietojamās televīzijas stacijas izmantošana konkrētajā situācijā nebija iespējama, jo pasākuma tehniskais scenārijs tapa zināms tikai svētdien, 28.maijā, pusdienlaikā un līdz pirmdienas, 29.maija, tiešraidei tehniski nebija pagūstams saskaņot pārvietojamās televīzijas stacijas kompleksa – viena 19 metru gara furgona un otra 12 metrus gara palīgfurgona – izvietošanu 100-150 metru attālumā no Brīvības pieminekļa atbilstoši tehniskajām prasībām, kā arī nodrošināt nepieciešamo komunikācijas iekārtu, elektrības, stabila tīkla interneta pieslēguma ierīkošanu un pārvietojamās televīzijas stacijas apsardzi, kas uzstādīšanās posmā un visa pasākuma laikā būtu nepieciešama, lai garantētu tehnikas drošību cilvēku pūlī.

CITI ŠOBRĪD LASA

LTV valdes priekšsēdētājs norādīja, ka nenoteiktības apstākļos, kad tikai pusnaktī kļuva zināms par valstī izsludināto brīvdienu un līdz ar to iespējamo apmeklētāju skaita pieaugumu norises vietā, LTV mērķis joprojām bija nodrošināt maksimālu mobilitāti – būt klāt un ar mobilo tīklu ierīcēm atspoguļot sabiedrībai visus būtiskos notikumus.

Pēc viņa sacītā, LTV komanda rēķinājās ar iespējamu signāla aizkavēšanos, bet ne ar pilnīgu mobilo sakaru neesamību stundas garumā, kā rezultātā nebija iespējama ne komandas saziņa, ne signāla pārraidīšana.

Priede pauda, ka LTV Sporta redakcijai līdz šim bijusi tikai pozitīva pieredze video signāla straumēšanas iekārtu izmantošanā, pārraidot arī pasākumus ar lielu apmeklētāju skaitu, piemēram, Rīgas maratonu, Olimpisko čempionu 3×3 basketbolā sagaidīšanu Rīgā, sporta spēles “Arēnā Rīga”, taču šoreiz pilnīga mobilo sakaru zuduma dēļ LTV nespēja nodrošināt vēlamo pārraidīšanas kvalitāti.

“Apzināmies to un uzņemamies atbildību par rezultātu. Visas LTV komandas vārdā atvainojamies ikvienam skatītājam par vilšanos, kas radās, ieslēdzot Latvijas hokeja valstsvienības sagaidīšanas pasākuma tiešraidi,” sacīja Priede.

Viņš arī akcentēja, ka LTV ir izvērtējusi savu darbu šīs tiešraides nodrošināšanā un ir izvsērusi, kādi papildu riska faktori jāņem vērā, lai šādas situācijas neatkārtotos.

Priede piebilda, ka LTV video ierakstos ir fiksējusi hokeja izlases sagaidīšanu un notikums tiks saglabāts arhīva materiālos, kā arī ir skatāms platformā “REplay.lv”.

Tikmēr LTV Sporta ziņu redakcijas vadītājs Andris Ušackis portālā “LSM.lv” norāda, ka bija pieļāvis tiešraides aizturi lielā pūļa dēļ, taču nebija rēķinājies ar mobilā tīkla un interneta pilnīgu apstāšanos. “Laika pieņemt lēmumu par pārraidīšanas formātu praktiski nebija. Izvēlējāmies versiju, kas līdz šim nebija pievīlusi,” viņš min.

Reklāma
Reklāma

Tāpat Ušackis norāda, ka vēl sekos atsevišķs tehnisko un organizatorisko kļūdu skaidrojums.

LETA jau vēstīja, ka Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) pieprasījusi LTV valdei sniegt paskaidrojumu par pilnvērtīgas tiešraides nenodrošināšanu no Latvijas hokeja valstsvienība sagaidīšanas pasākuma pie Brīvības pieminekļa.

SEPLP locekļi uzdevuši līdz 2.jūnijam sniegt rakstisku paskaidrojumu par to, kā tika plānota pasākuma atspoguļošana.

Vienlaikus paskaidrojumus LTV prasīs arī Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija.

Pēc komisijas vadītājas Ievas Brantes (AS) teiktā, ņemot vērā iedzīvotāju iesūtītās vēstules, nepieciešams lūgt LTV vadību sniegt paskaidrojumus.

Viņa uzsvēra, ka nedzīvojam drošā pasaulē, un ir būtiski pārliecināties, ka šādas situācija neatkārtojas.

Jau vēstīts, ka pirmdien, 29.maijā, vairāk nekā 30 000 cilvēku pie Brīvības pieminekļa sagaidīja Latvijas hokeja izlasi, kas pasaules čempionātā izcīnīja bronzas medaļas.

Hokejistu sagaidīšana Rīgas lidostā
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.