Bērni

Lūdz palīdzību mazajam Dmitrijam ar īpaši retu kaiti – Pompes slimību0

Foto – no privātā arhīva

Mazais Dmitrijs Ukins ir tikai 11 mēnešus vecs. Viņam ir reta saslimšana – smags sirds muskuļa traucējums, ko izraisa Pompes slimība. Ārsti dara visu iespējamo, lai izglābtu bērniņa dzīvību, taču viņam ir nepieciešama dārga medicīniskā pārtika, kuras izmaksas valsts nekompensē.

Divi zvani uz ziedojumu tālruni 9 000 6782 nodrošinās mazulim vienu ēdienreizi – brokastis, pusdienas vai vakariņas, aicina portāls varonis.lv.

Kad Dmitrijs piedzima, māmiņa pat nenojauta, ka dēls ir tik smagi slims. Lai gan grūtniecība noritēja smagi biežu spontānā aborta draudu dēļ, bērniņa svars, auguma garums un citi rādītāji piedzimstot bijuši normāli, tāpēc viņu bez īpašiem norādījumiem izrakstīja no dzemdību nama.

Pēc kāda laika māmiņa pamanīja, ka dēliņš atpaliek attīstībā. Viņš bieži un pārmērīgi svīda. Sākumā šķita, ka tas ir tikai tāpēc, ka istabā ir karsti, bet drīzumā Dmitrijam parādījās elpošanas grūtības, un māmiņa nekavējoties devās ar dēlu pie ģimenes ārsta.

Elektrokardiogrammas rezultāti uzrādīja novirzes, un Dmitriju nosūtīja uz Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu Rīgā.

Slimnīcā Dmitriju uzņēma ārpus rindas kārtības un uzreiz veica padziļinātu izmeklēšanu un analīzes. Ieraugot analīžu rezultātus, ārsti sākumā pat nenoticēja tiem, nosprieda, ka notikusi kāda kļūda.

Visas analīzes un izmeklējumus atkārtoja, un tad vairs šaubu nebija,  apstiprinājās diagnoze – Pompes slimība. Mazajam Dmitrijam ir palielināta sirds, progresējošs muskuļu vājums. Zēns atpaliek attīstībā. Viņam ir pazemināta motorā aktivitāte – viņš grib satvert rotaļlietu ar rociņām, bet nevar.

Dmitrijam bija tikai astoņi mēneši, kad viņam pirmo reizi nācās septiņas stundas atrasties pieslēgtam pie sistēmas. Mazulis izturēja – gulēja mierīgi, it kā zinādams, ka tas ir vienīgais veids, kā saņemt nepieciešamās zāles, kuras viņam palīdzēs.

Šī procedūra ir jāveic ik pēc divām nedēļām, un katru reizi māmiņa ved savu dēlu no Aglonas novada uz Rīgu, kur viņš var saņemt zāles, bez kurām viņam draud nāve.

Pēc šīm procedūrām Dmitrija stāvoklis uz kādu laiku uzlabojas – viņš kļūst aktīvāks, vairāk kustas, pārveļas uz vēderiņa, cenšas apsēsties. Pirms kāda laika viņš pateica savu pirmo vārdu: “Mamma”.
Taču puisēns vēl arvien ir ļoti vājš, atpaliek attīstībā un nevar pietiekoši pieņemties svarā.

Zēnam ir nepieciešama papildu kopšana – svarīgākais ir tas, ka diagnozes dēļ viņš var ēst tikai speciālos medicīniskos maisījumus “Infratini” un “Tutelli”. Šī pārtika ir dārga, un valsts to nekompensē. Mazulim ir vajadzīgi arī nekompensējamie medikamenti un autiņbiksītes.

Tuvāko divu gadu laikā, kamēr Dmitrijs paaugsies, māmiņa nevarēs strādāt, bet medikamentu un specializētās pārtikas iegādei ir vajadzīgi 7102,68 eiro.

Māmiņa audzina divus mazus bērniņus: Dmitriju un viņa vecāko māsiņu Kristīnu, kurai drīz būs trīs gadiņi. Dmitrijam ir piešķirta invaliditāte, māmiņa visu laiku uzturas kopā ar bērniem. Ģimene ir maznodrošināta, un māmiņai vienkārši nav iespēju atrast naudu slimajam mazulim nepieciešamās pārtikas iegādei.

Saistītie raksti

Tie, kuriem ir iespēja palīdzēt šim mazulim, fonds varonis.lv aicina ziedot. Zvanot pa ziedojumu tālruni 9 000 6782, ziedosiet 1,42 eiro, kas ir jau puse no mazā Dmitrija brokastu, pusdienu vai vakariņu porcijas. Katri divi zvani nodrošinās mazulim vienu brokastu, pusdienu vai vakariņu porciju.

Jūs varat ziedot arī vairāk, pārskaitot naudu uz kādu no zemāk norādītajiem kontiem, maksājuma mērķī ierakstot “Fonds: Dmitrijs Ukins”.
Rekvizīti:
Nosaukums: Biedrība “Sociāli nozīmīgu projektu centrs “Varonis””
Reg. Nr: 40008142130
Jur. adrese: Akadēmijas laukums 1, Rīga, LV-1050
-SWEDBANKA- Swift : HABALV22
LV56HABA0551025632423
-NORDEA-Swift : NDEALV2x
LV50NDEA0000083204700
-DNB-Swift : RIKOLV2X
LV79RIKO0002013211470
-CITADELE-Swift : PARXLV22
LV94PARX0013419570001
paypal: paypal@varonis.lv

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IK
Ilze Kalve
Pasaulē
“Ir jābūt gataviem arī mazāk labvēlīgai situācijas attīstībai.” Vēstniece nosauc visbūtiskāko šībrīža aicinājumu Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo Lielbritānijā
2 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Kāpēc Kurzeme nesākas Bolderājā. Kur beidzas vēsturiskā Vidzeme un sākas Latgale? Intervija ar Jāni Turlajo
Intervija 36 minūtes
LE
LETA
Dabā
Nākamnedēļ laikapstākļi mainīsies. Vai karstums vēl atgriezīsies? Sinoptiķu prognoze
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Naktī notikusi traģēdija Aizputes novadā: vīrietis nokritis no motocikla un gājis bojā notikuma vietā
1 stunda
LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
“Man pārsvarā ir vienalga, ko cilvēki par mani domā!” Māksliniece Anna Heinrihsone par apaļo jubileju, izstādēm un piedzīvoto Parīzē
Intervija 1 stunda