Veselam
Bērni

Lai piecgadīgajam Tomasam nedraudētu koma, vajadzīgs īpašs aprīkojums0

Tomasam ir tikai pieci gadi. Jau kopš dzimšanas zēnu vajā smagas slimības – viņš pārcieta meningītu, hidrocefāliju, bronhiālo astmu. Taču šausminošāko diagnozi viņam noteica pirms pusgada – 1. tipa cukura diabēts. Mazajam zēnam ir tik ļoti nestabils cukura līmenis asinīs, ka viņam jebkurā brīdī var iestāties koma. Tāpēc par saziedotiem līdzekļiem tika iegādāts speciāls insulīna pumpis, bet vēl vajadzīgi līdzekļi tā aprīkojumam uz diviem gadiem, vēsta portāls varonis.lv.

Tomass piedzima 2008. gada 20. septembrī. Jau nākamajā dienā viņš nonāca intensīvās terapijas palātā, jo zīdainītis nevarēja ēst pastāvīgu krampju dēļ. Ārsti mazulim konstatēja ļoti retu Latvijā slimību – listeriozi. Ņemot vērā diagnozi, ārsti izvairījās dot vecākiem optimistiskas prognozes par mazuļa izdzīvošanu. Bet Tomass izdzīvoja.

Ar to cīņa par veselību nebeidzās. No dzemdību nama mazo Tomasu kopā ar mammu nosūtīja uz Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu, kur bērniņam atklāja meningītu, pēc tam – hidrocefāliju. Pateicoties ārstu profesionalitātei un vecāku rūpēm, mazulis uzvarēja arī šīs slimības.

Divu gadu vecumā Tomasam strauji pasliktinājās redze, un kopš tā laika viņam ir jāvalkā brilles. Trīs gadu vecumā zēnam sākās bronhiālā astma, kuras dēļ gandrīz katru mēnesi mazulis vairākas nedēļas pavadīja slimnīcā. Taču mazais Tomass un viņa vecāki iemācījās tikt galā arī ar šo slimību.

Taču šī gada aprīlī viņam atklāja jaunu slimību. Vecākus satrauca, ka mazulim visu laiku slāpst – bērns dzēra ļoti daudz ūdens, bet nevarēja remdēt slāpes, jutās arvien vairāk noguris un nomākts.

Vecāki nekavējoties devās pie ģimenes ārsta, kurš, izvērtējot Tomasa asins analīžu rezultātus, puiku tūlīt nosūtīja uz slimnīcu – cukura līmenis asinīs pārsniedza normu piecas reizes. Pēc izmeklējumiem Tomasam diagnosticēja 1. tipa cukura diabētu.

Cukura līmenis ir tik ļoti nepastāvīgs, ka bērnam jebkurā brīdī varēja notikt lēkme un iestāsies koma. Tomasam palīdzēja jauns mūsdienīgs aparāts – insulīna pumpis, kurš ar īpašu katetru tiek piestiprināts uz vēdera un darbojas līdzīgi kā vesela cilvēka aizkuņģa dziedzeris.

Aparāts nepārtraukti veic mērījumus un kontrolē cukura līmeni asinīs, un ievada precīzu insulīna devu, ja mērījumā konstatēta novirze no cukura līmeņa normas. Insulīna pumpis ļauj mazajam Tomasam dzīvot bez pastāvīgiem adatu dūrieniem cukura līmeņa mērīšanai asinīs un bez dūrieniem zāļu ievadīšanai.

Dārgs aparāts, kura cena ir 2892,70 eiro, jau ir iegādāts, pateicoties ziedotāju atsaucībai, bet maināmie katetri, sensori un kārtridži, kuru kopējā vērtība sasniedz 498 eiro mēnesī, joprojām ir ļoti vajadzīgi.

Vecākiem jāsavāc 10 796 eiro, lai uz tuvākiem diviem gadiem Tomasu varētu nodrošināt ar visu nepieciešamo, bet viņiem nav tik daudz naudas. Agrāk zēna mamma strādāja divos darbos, taču viņai nācās pamest darbu, lai koptu slimo dēlu.

Jūs varat palīdzēt mazajam Tomasam, zvanot pa ziedojumu tālruni 9000 6782 (maksa par zvanu 1,42 eiro).

Jūs varat arī ziedot jebkādu vēlamo summu uz zemāk norādītajiem kontiem, maksājuma mērķī ierakstot „Fonds: Tomass Cviguns”.

Saistītie raksti

Rekvizīti:
Nosaukums: Biedrība “Sociāli nozīmīgu projektu centrs “Varonis””
Reg. Nr: 40008142130
Jur. adrese: Akadēmijas laukums 1, Rīga, LV-1050

SWEDBANK, SWIFT: HABALV22, konts LV56HABA0551025632423
NORDEA, SWIFT: NDEALV2X, konts LV50NDEA0000083204700
DNB NORD, SWIFT: RIKOLV2X, konts LV79RIKO0002013211470
CITADELE, SWIFT: PARXLV22, konts LV94PARX0013419570001
Paypal: paypal@varonis.lv

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Krievijai uzdāvinātā Abrene arī jāiekļauj Latvijai nodarīto zaudējumu aprēķinā. Ineta Ziemele par miera līgumu un nākamo paaudžu uzdevumu 3
Intervija 4 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Maluzvejniecībā pieķer Valsts vides dienesta amatpersonu
43 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
CSDD vairs pati nenodrošinās auto tehnisko apskati. Būs jauna apskates sistēma
3 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
“Būšu cinisks, bet labāka diktatora Baltkrievijā pagaidām nav.” Jānis Jurkāns par situāciju Baltkrievijā 2
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Valdība pieņēmusi vēsturisku lēmumu Ķekavas apvedceļa būvniecībā. Bet kāpēc valsts neaizņemas un nerealizē to pati?
58 minūtes