Latvijā
Kriminālziņas

Lūdz precizēt grozījumus kriminālatbildības noteikšanai par nelikumīgu tabakas izstrādājumu realizāciju0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Ieva Čīka/LETA

Saeimas Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas sēdē šodien lūdza Tieslietu ministrijas (TM) vadīto Krimināllikuma darba grupu precizēt tās izstrādātos likuma grozījumus, kas paredz noteikt kriminālatbildību par nelikumīgu jebkāda apmēra tabakas izstrādājumu realizāciju.

Apakškomisijas sēdes laikā plašas diskusijas izcēlās par grozījumu redakciju, kas, vairāku deputātu ieskatā, varētu radīt situāciju, kurā no ārzemēm legāli ievestu tabakas izstrādājumu dāvināšana, varētu tikt traktēta kā kriminālpārkāpums.

Deputātu viedoklim pievienojās arī Rīgas Apgabaltiesas Krimināllietu tiesu kolēģijas tiesnesis Juris Stukāns, kurš norādīja, ka likums ir jāpiemēro visās situācijās, nevis pēc izvēles.

Tādēļ, arī viņa ieskatā, pašreizējā grozījumu redakcija var radīt neplānotas sekas.

Attiecīgi tika nolemts, ka TM darba grupai līdz februāra sākumam ir nepieciešams precizēt šos jautājumus, lai grozījumus varētu atkārtoti skatīt apakškomisijā, kas tos varētu pēc tam virzīt uz skatīšanu Saeimas Juridiskajā komisijā.

Jau ziņots, ka TM vadītajā Krimināllikuma darba grupā ir panākta vienošanās par to, ka – tāpat kā par nelikumīgiem alkoholiskiem dzērieniem – arī par nelikumīgu tabakas izstrādājumu realizāciju neatkarīgi no apmēra ir nepieciešams noteikt kriminālatbildību, attiecīgi definējot nelikumīgus tabakas izstrādājumus.

TM skaidroja, ka par nelikumīgu tabakas izstrādājumu realizāciju pie jebkuriem apmēriem tiks paredzēta kriminālatbildība, bet būs noteikts tabakas izstrādājumu daudzums, kuru nepārsniedzot – kriminālprocesu pret personu varēs neuzsākt. Taču kriminālprocesu varēs uzsākt arī tad, ja formāli nodarījums atbildīs maznozīmīgumam, bet iepriekš jau vairākas reizes personai kriminālprocess par šo noziedzīgo nodarījumu nebūs sākts.

Tāpat kā par nelikumīgiem alkoholiskiem dzērieniem – arī cigaretēm tiks noteikti dažādi nelegālo tabakas izstrādājumu apmēri, kas paredzēs dažādas sankcijas.

Proti, lielā apmērā nelegālā tabakas izstrādājumu realizācija būs tad, ja tās būs – 2000 cigaretes vai 1000 cigarellas, vai 500 cigāri, vai 2500 grami ar smēķējamo tabaku vai tabakas lapām. Savukārt par ievērojamiem apmēriem tiks uzskatīts uz pusi mazāks apmērs. Turpretim par maznozīmīgu apmēru uzskatīs – 20 cigaretes, 10 cigarellas, piecus cigārus un 30 gramus smēķējamās tabakas.

Paredzēts, ka par liela apmēra realizāciju tiesa varēs piemērot cietumsodu līdz pieciem gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbu, vai naudas sodu. Savukārt par ievērojamu apmēru sods varēs sasniegt līdz trim gadiem aiz restēm, turpretim par nelielu apmēru – līdz vienam gadam.

Tāpat ziņots, ka pērn 21.novembrī un 22.novembrī likumsargi Centrāltirgus administrācijas ēkā un citviet veica procesuālās darbības, apkarojot akcizēto preču nelikumīgu apriti. Kopumā aizturētas 12 personas.

Saistītie raksti
Četrām personām tiesa piemērojusi apcietinājumu.

Pērn 28.novembrī Rīgas Centrāltirgus vadība uzteica līgumu SIA “Tirdzniecības namam Latgales priekšpilsētā”, kura pārvaldītajā teritorijā notika minētā kontrabandas apkarošanas operācija.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Liepājnieki sašutuši par leģendārā arhitekta Berči projektētās Eļļas fabrikas ēkas nojaukšanu
13 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
FOTO. Ķīpsalā atklāj izglītības izstādi “Skola 2020”: pirmo reizi piedalās Nīderlandes un Ungārijas universitāšu pārstāvji
14 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns no amata atcēlis tiesu izpildītāju Sandru Jaunsleini
15 stundas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Pasaulē
Tramps uzdevis Pompeo parakstīt vienošanos ar talibiem
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atcelti “Novatours” čārterreisi no Rīgas uz Bergamo pilsētu Itālijā
10 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
Gulbis Po pilsētā tiek līdz pusfinālam
9 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Parīzē pēc protestētāju izraisīta ugunsgrēka evakuē Lionas staciju
8 stundas
AL
Agris Liepiņš
Latvijā
Agris Liepiņš: Ja mēģinām izmest pa durvīm, vīriešu diena ieraušas pa logu! 3
9 stundas