Foto: AFP/Scanpix/LETA

Māris Antonevičs: Katru vakaru skan ziņas par jaunām koronavīrusa mutācijām. Vai “vasara, pēc kuras ilgojamies” uz šī fona nav mirāža? 9

Māris Antonevičs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

VIDEO. Zēns 11 gadu vecumā kļūst par tēvu: “Viņa teica, ka mīl mani, taču nevēlas, lai kāds to uzzina”
Tamperes hokeja halles šova meistars, kurš spēles laikā lika latviešu dziesmas: “Tas ir bijis mans sapnis – vadīt spēli šādiem skatītājiem”
Attēls, kas liek raudāt visai pasaulei: Kijivā krievu uzbrukumā nogalinātās meitenītes vectēvs neatkāpjas no mirušās mazmeitas
Lasīt citas ziņas

Cilvēki dažreiz mēdz ākstīties spoguļa priekšā, atveidojot dažādas grimases – gudru seju pataisīt par muļķīgu, priecīgu par dusmīgu un tā tālāk. Lieki teikt, ka šādai mīmikai nav nekāda sakara ar patiesām emocijām, tās ir vienkārši spēles ar atspulgu.

Tieši šāds – samākslots un mazticams – izskatās Valsts kancelejas īstenotās kampaņas “Vēl mazliet” ietvaros tapušais pusminūti garais video. Trīs jauni cilvēki, runājot nepārprotami iestudētus tekstus, vienlaikus mēģina ātrumā paust savas emocijas arī sejas vaibstos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vispirms viņi it kā ir nopietni un tā kā nedaudz sadrūmuši, stāstot par savām vēlmēm atgriezties birojā vai ballēties kopā ar draugiem, bet jau nākamajā mirklī seja atplaukst smaidā, paziņojot: “Bet es varu vēl mazliet pagaidīt…”

Kā savulaik pārliecinājos, apkopojot informāciju par kādu citu savdabīgu sociālo reklāmu, valsts iestādes, pasūtot ārpakalpojumu veicējiem šādas kampaņas, īpaši nesatraucas par to atdevi. Vienīgais kritērijs ir, cik reizes konkrētais video ir skatīts kādā platformā vai cik liela kopējā auditorija sasniegta, kas parasti tiek noskaidrota, socioloģiskajā aptaujā uzdodot jautājumu – vai pamanījāt šādu reklāmu? Esi redzējis, tātad esi sasniegts!

Tas, vai tevi uzrunājusi šī reklāma un kā ietekmējusi tavu rīcību, nav tik būtiski. Ļoti ticams, ka arī “Vēl mazliet” video skatījumu skaits sociālajos tīklos un interneta portālos būs pietiekami liels, lai atskaitēs secinātu, ka tā ir izdevusies. Pozitīvas atsauksmes (“Jā, tas bija tieši tas, kas šobrīd vajadzīgs!”) gan pagaidām nav manītas, lielākoties īgnas atziņas par lieki iztērētu naudu.

Tomēr vairāk par izpildījumu liek aizdomāties vēstījums. Valsts kancelejas oficiālajā tvitera kontā šis video tika publiskots kopā ar tekstu: “Vēl mazliet jāiztur un jāturpina ievērot Covid-19 dēļ noteikti drošības pasākumi, lai drīzumā varētu sagaidīt tādu vasaru, pēc kuras ilgojamies.” Jāatgādina, ka iepriekš tika ziņots par valdības iecerēto kampaņu, kas saukšoties “Gribu vasaru”.

Marta sākumā parādījās informācija, ka “valdība piešķīrusi 330 000 eiro integrētai komunikācijas kampaņai”, kurā “plānotas vairākas atsevišķas aktivitātes, kurās skaidros ierobežojumu nozīmi un pareizu izturēšanos dažādās vietās, piemēram, darbā”, un “Gribu vasaru” būšot pirmā daļa no plānotā.

Vēlāk gan izrādījās, ka vasaras gribēšana ir zīmols, kuru jau “aizņēmis” kāds fotogrāfs, reģistrējot attiecīga nosaukuma interneta domēnu un izmantojot saukli savās reklāmās. Acīmredzot tāpēc mums tagad jau tiek piedāvāts cits sauklis – “Vēl mazliet”, lai gan, kā redzams, vasaras solīšana nekur nav pazudusi. Pat vairāk – nu jau tiek pasniegta gandrīz vai kā pirmsvēlēšanu solījums.

To varētu arī salīdzināt ar kazino, kur spēlmanis, pie ruletes galda stāvot, ir ļoti pārliecināts, ka šoreiz noteikti izkritīs sarkanais, tāpēc nav šaubu, ka visa nauda jāliek tieši uz šo lauciņu. Vēl mazliet, un viņš varēs doties pēc laimesta. Bet ja nu ne?

Katru vakaru skan ziņas par jaunām koronavīrusa mutācijām – Lielbritānijas, Ugandas, Dienvidāfrikas paveidi, kas jau sasnieguši Latviju; Brazīlijas variants un “dubultmutants” no Indijas, kas biedējoši rēgojas kaut kur tālumā, un gan jau vēl citi, par kuriem pat nenojaušam. Vienlaikus joprojām gausie vakcinācijas tempi un nepārliecinātība par to, vai potēšanai uzreiz būs gaidītais efekts. Vai “vasara, pēc kuras ilgojamies” uz šī fona nav mirāža?

SAISTĪTIE RAKSTI

Daži gan asprātīgi piezīmē, neesot jau teikts, par kura gada vasaru ir runa. Ar pirmsvēlēšanu solījumiem, kā zināms, parasti tieši tā arī notiek – tie kaut kur izplēn, bet tam taču vienmēr var atrast attaisnojošus iemeslus.

Pie Covid-19 izplatības var vainot nepaklausīgo sabiedrību, kas negribēja “vēl mazliet”. Neizturēja – nu tad lai dzīvo bez vasaras. Jo politiķi un eksperti visu vienmēr zina un dara pareizi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO. Zēns 11 gadu vecumā kļūst par tēvu: “Viņa teica, ka mīl mani, taču nevēlas, lai kāds to uzzina”
Tamperes hokeja halles šova meistars, kurš spēles laikā lika latviešu dziesmas: “Tas ir bijis mans sapnis – vadīt spēli šādiem skatītājiem”
Attēls, kas liek raudāt visai pasaulei: Kijivā krievu uzbrukumā nogalinātās meitenītes vectēvs neatkāpjas no mirušās mazmeitas
VIDEO. Latvijas tenisa zvaigzne Aļona Ostapenko zaudējot spēli, rupji krievu valodā nolamā sāncensi no Amerikas
Krievijā aizliedz pieminēt “Vagner” un Prigožina vārdu. Kas noticis?
Lasīt citas ziņas
“Var gadīties, ka mums notiks kardināla iekšējā varas pārdale…” Saruna ar Ilgu Kreitusi pēc Valsts prezidenta vēlēšanām
SPECIĀLIZLAIDUMS. Vai Rinkēvičs tagad ir laimīgs? Saruna ar jaunievēlēto Latvijas prezidentu
“Krievi pāriet uz aizsardzību…” Slaidiņš pārliecināts, ka tuvākajā laikā gaidāma strauja notikumu attīstība Ukrainā
Tamperes hokeja halles šova meistars, kurš spēles laikā lika latviešu dziesmas: “Tas ir bijis mans sapnis – vadīt spēli šādiem skatītājiem”
Jautā skatītāja: Vai kāds neuzdzīvojas uz ziedojumiem ukraiņiem?
23:09
Divgadniekam Ziemeļkorejā piespriests mūža ieslodzījums, viņš nekad neredzēs dzīvi ārpus cietuma sienām
22:34
Daudzsološs sākums “Rīgas festivāla” programmai
22:01
Krievijas teritorijā atkal rosās krievu brīvprātīgie: notiek apšaudes, dzirdamas kaujas skaņas un sprādzieni
Attēls, kas liek raudāt visai pasaulei: Kijivā krievu uzbrukumā nogalinātās meitenītes vectēvs neatkāpjas no mirušās mazmeitas
FOTOREPORTĀŽA. Ziedoņa muzejs Murjāņos sāk jauno jubilejas sezonu ar drosmīgiem jaunumiem
Tas ir tāpēc, ka Krievija nepiedalījās… Krievijas medijos izsmieti Latvijas hokeja izlases panākumi
FOTO. Dārza karalienes! Cita par citu skaistākas – Rīgas centrā 100 rožu šķirņu izstāde
Trīs zēni un viena meitene! Tallinā piedzimuši četrīši
Uz Dienvidu tilta apgāzusies kravas automašīnas piekabe ar koka dēļu atgriezumiem
Šausminošs moments: lidojuma laikā lidmašīnā uzsprāgst elektroniskā cigarete, izraisot paniku pasažieros
Bahmutas virzienā Krievijas armija pārgājusi aizsardzībā
FOTO. Aizvadīta Rīgas sezonas atklāšanas regate! Uzlabota vairāku Rīgas jahtklubu infrastruktūra
LTV par ķibeli ar hokejistu sagaidīšanas tiešraidi pie Brīvības piemineļa: “Atvainojamies ikvienam skatītājam par vilšanos…”
Nedaudz, bet tomēr – Latvijas iedzīvotāju skaits pērn palielinājies par 0,4%; Rīgā un Pierīgā dzīvo 53%
FOTO, VIDEO. Suņi, kaķi, putni un skaista Latvija: ar ko soctīklos dalās mūsu jaunais prezidents Rinkēvičs?
“Tas ir grūti. Darba vietā nemitīgi tiek baumots” – vai tam ir kāds risinājums?
PČ hokejā Latvijas ekonomikai piesaistījis 44 miljonus eiro. Par ko šī nauda tika tērēta?
“Šajā reizē sods ir par bargu,” SEPLP locekle par portāla sodīšanu vārda “deportācija” dēļ
CILVĒKSTĀSTS. “Es netīšām nošāvu govi. Pašam pilnas acis ar šaujampulveri” – Andris pēc negadījuma zaudējis redzi, taču ne dzīvesprieku
SPECIĀLIZLAIDUMS. Aktuālais par karadarbību Ukrainā
„Režisores priekšstatu skavās.” Dailes teātra iestudējuma „Lilioms” recenzija
“Es gandrīz nekad tās sirēnas nedzirdu…” Metla-Rozentāle norāda ne vien uz trauksmes sirēnu, bet arī mobilo tīklu darbības problēmām
Klimata izmaiņas. Tā ne tikai šķiet – alerģijas ik sezonu kļūst arvien spēcīgākas. Pētnieki meklē risinājumus
VIDEO. Zēns 11 gadu vecumā kļūst par tēvu: “Viņa teica, ka mīl mani, taču nevēlas, lai kāds to uzzina”
Drossinternets.lv: Sākoties vasaras brīvdienām, jāpievērš uzmanība bērnu pavedināšanas riskiem internetā
LA.LV jautā Slaidiņam: Kas varētu būt dronu sūtītājs pie Krievijas elites mājām, tādējādi pārbiedējot Kremļa svītu?