Martins Dukurs izcīna pirmo uzvaru sezonā 0

Titulētais skeletonists Martins Dukurs ppiektdien Īglsas trasē, Austrijā, triumfēja Pasaules kausa piektajā posmā, tiekot pie pirmās uzvaras šajā sezonā, kamēr Tomass Dukurs šoreiz palika vien 12.vietā.

FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 20
Krievija konfiscē itāļiem rūpnīcas. Itālijas atbildes gājiens ir filigrāns
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 24

Martins veica divus teicamus braucienos, abos uzrādot labāko laiku, summā finišējot pēc minūtes un 44,50 sekundēm. Viņš nostiprināja savu līderpozīciju Pasaules kausa kopvērtējumā. Līdz sacensībām Īglsā Dukurs trīs reizes bija otrais, bet reizi ceturtais.

Dukuru droši var saukt par Īglsas trases karali, jo viņš tur uzvarējis pēdējās desmit “lielajās” sacensībās pēc kārtas.

Aiz latvieša palika divi olimpiskie čempioni. Otro vietu ieņēma korejietis Sunbins Juns, kurš Martinam Dukuram zaudēja 0,42 sekundes, bet vēl divas simtdaļas lēnāks bija Aleksandrs Tretjakovs no Krievijas. Pēc pirmā brauciena Tretjakovs bija otrais, tobrīd Dukuram zaudējot 0,17 sekundes, bet Juns atradās ceturtajā vietā.

Tikmēr uzreiz aiz goda pjedestāla negaidīti palika Lielbritānijas braucējs Markuss Vjats, kurš pirmajā bracienā bija trešais. Brits no uzvarētāja atpalika 0,72 sekundes.

Savukārt ne tos labākos braucienus aizvadīja Tomass Dukurs, kuram 10. un 11.vieta summā deva 12.pozīciju, brālim zaudējot 1,17 sekundes.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc pieciem posmiem Martinam Dukuram ir 1047 punkti, kamēr Tretjakovs iekrājis 1018 punktus. Savukārt trešais ar 979 punktiem ir Sunbins Juns. T.Dukura kontā ir 776 punkti un astotā vieta.

Pēc šī posma Pasaules kausa sezona janvārī turpināsies ar mačiem Kēnigszē, februāra ievadā būs posms Sanktmoricā, bet mēneša vidū ledusrenes sportisti cīnīsies Siguldā, kur dalīs arī Eiropas čempionāta medaļas četrās disciplīnās, izņemot bobsleja četriniekus, kuri Vecā kontinenta godalgas sadalīja jau Vinterbergā. Sezona noslēgsies februāra beigās/marta sākumā ar pasaules čempionātu Altenbergā.