Foto: EPA/Scanpix/LETA

Maskavā pie tiesas ēkas, kurā izskata Navaļnija lietu, tiek aizturēti cilvēki 4

Papildināts plkst.17.01.

Maskavā otrdien pie tiesas ēkas, kurā tiek lemts par to, vai Krievijas opozīcijas politiķim Aleksejam Navaļnijam piespriesto nosacīto sodu nomainīt pret reālu cietumsodu, aizturēti teju 300 cilvēku, ziņo nevalstiskā organizācija “OVD-Info”, kas Krievijā veic politieslodzīto uzskaiti.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā 61
Kokteilis
VIDEO. Latvieši pauž viedokļus par NBA čempiona Kristapa Porziņģa rīcību pēc iegūtā titula
Mājas
Sieru nevar uzglabāt ledusskapī šādā veidā – vērtīgs padoms mājsaimniecēm 6
Lasīt citas ziņas

Aizturēto skaits sasniedzis 287, liecina “OVD-info” rīcībā esošā informācija.

Navaļnijs tiesā pavēstīja, ka tiesvedības pret viņu mērķis ir iebiedēt prezidenta Vladimira Putina oponentus.
CITI ŠOBRĪD LASA

“Šī procesa galvenais mērķis ir iebiedēt milzīgu skaitu cilvēku. Tā tas strādā. Viņi liek aiz restēm vienu cilvēku, lai iebiedētu miljonus,” pavēstīja Navaļnijs.

Viņš atkārtoti apsūdzēja varasiestādes mēģinājumā viņu nogalināt ar indi “Novičok” un izsmēja Putinu, sakot, ka “šis cilvēks ieies vēsturē kā apakšbikšu indētājs”.

“Mani sargā policija, puse Maskavas ir noslēgta, jo mēs esam parādījuši, ka viņš mēģina nozagt sava oponenta apakšbikses un nosmērēt tās ar ķīmiskajiem ieročiem,” sacīja Navaļnijs. “Mēs esam parādījuši un pierādījuši, ka Putins, izmantojot FDD, pastrādāja šo slepkavības mēģinājumu. Tagad to zina daudzi cilvēki un uzzinās vēl vairāk un tas mazo cilvēciņu bunkurā padara traku.”

Navaļnijs aicinājis savus atbalstītājus pulcēties pie Maskavas pilsētas tiesas ēkas, kur notiek Maskavas Simonovas rajona tiesas izbraukuma sēde.

Krievijā notiek protesta akcijas pret opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija apcietināšanu

Tiesas ēku aplenkusi policija un Nacionālā gvarde.

Jau ziņots, ka tiesa otrdien izskata Krievijas Federālā sodu izpildes dienesta (FSIN) prasību nomainīt opozīcijas līderim Aleksejam Navaļnijam 2014.gadā piespriesto nosacīto sodu pret reālu cietumsodu.

Krievijas Ģenerālprokuratūra atbalstījusi FSIN prasību.

Ģenerālprokuratūra norādījusi, ka Navaļnijs esot daudzkārt pārkāpis pārbaudes termiņa nosacījumus, kas paredzēja, ka viņam ne retāk kā divas reizes mēnesī jāreģistrējas sodu uzraudzības inspekcijā, bet pēc izrakstīšanās no slimnīcas Vācijā, kur viņš ārstējās pēc saindēšanas, politiķis esot “pilnībā izvairījies no likumā paredzētās kontroles”.

Kā ziņots, Navaļnijs 17.janvārī tika aizturēts Maskavas Šeremetjevas lidostā pēc atgriešanās no Vācijas, kur vairāk nekā četrus mēnešus atlaba pēc saindēšanas ar kaujas vielu “Novičok”.

Navaļnijam pērnā gada 20.augustā kļuva slikti lidojuma laikā no Tomskas uz Maskavu, un ar saindēšanās simptomiem viņš nesamaņā tika nogādāts Omskas slimnīcā.

22.augustā Navaļnijs no Krievijas tika pārvests uz Vāciju, kur viņa ārstēšanu uzņēmās Berlīnes Universitātes klīnika “Charite”.

2.septembrī Vācija paziņoja, ka iegūti neapstrīdami pierādījumi, kas apliecina, ka Navaļnijs ir saindēts ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie “Novičok” grupas. Šo slēdzienu apstiprinājušas arī Francijas un Zviedrijas laboratorijas, kā arī Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācija.

Reklāma
Reklāma

Izmeklēšanā, ko veikuši pētnieciskās žurnālistikas centri “Bellingcat” un “The Insider” sadarbībā ar vācu žurnālu “Der Spiegel”, noskaidrots, ka Navaļnija slepkavības mēģinājumu veikuši Krievijas Federālā Drošības dienesta (FSB) aģenti.

Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs
Pats Navaļnijs paziņojis, ka tie šo noziegumu nav varējuši pastrādāt bez tieša Krievijas prezidenta Vladimira Putina norādījuma.

FSIN pagājušā gada nogalē izplatīja paziņojumu presei, kurā, atsaucoties uz publikāciju žurnālā “The Lancet”, norādīts, ka Navaļnijs no slimnīcas Berlīnē, kur viņš tika ārstēts pēc noindēšanas mēģinājuma, izrakstīts 20.septembrī, bet līdz 12.oktobrim “pārgājušas visas viņa slimības sekas”.

Tādējādi, pēc varasiestāžu domām, Navaļnijam kā nosacīti notiesātam jau vajadzēja atgriezties Krievijā.

Maskavas tiesa 2014.gada decembrī atzina brāļus Navaļnijus par vainīgiem krāpšanā un uzņēmuma “Yves Rocher” līdzekļu izlaupīšanā, kā arī piesprieda Aleksejam Navaļnijam trīsarpus gadu nosacītu cietumsodu un piecu gadu pārbaudes laiku, bet viņa brālim Oļegam – trīsarpus gadu ieslodzījumu vispārējā režīma kolonijā.

Tiesas noteiktais pārbaudes laiks beidzās 2020.gada 30.decembrī.

Tajā paša laikā Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) atzinusi, ka brāļiem Navaļnijiem šajā lietā bijušas liegtas tiesības uz taisnīgu tiesu, un Krievijas Tieslietu ministrija izmaksājusi viņiem ECT noteiktās kompensācijas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.