Kristaps Porziņģis sāpoša ceļgala dēļ izlaidis otro spēli pēc kārtas.

“Mavericks” treneris slavē Porziņģa spēli aizsardzībā 0

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis otrdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē uzbrukumā neizcēlās ar pārlieku lielu aktivitāti, taču aizsardzībā viņš paveicis lielisku darbu, pēc uzvarētās spēles teica Dalasas “Mavericks” galvenais treneris Riks Kārlails.

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Porziņģis otrdien guva septiņus punktus NBA regulārā čempionāta spēlē un palīdzēja Dalasas “Mavericks” komandai izcīnīt trešo panākumu pēc kārtas. “Mavericks” viesos ar rezultātu 118:97 (24:24, 35:29, 25:22, 34:22) pārspēja Ņūorleānas “Pelicans”, kas kapitulēja jau sesto maču pēc kārtas.

Porziņģis šajā mačā laukumā pavadīja 17 minūtes un 34 sekundes, kuru laikā realizēja vienu no astoņiem divpunktu metieniem, vienu no trim tālmetieniem un abus soda metienus. Tāpat viņš izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, veica vienu rezultatīvu piespēli, bloķēja piecus metienus, pieļāva vienu kļūdu un četras reizes pārkāpa noteikumus. “Mavericks” ar Porziņģi laukumā iemeta par 13 punktiem mazāk nekā ielaida.

“Pārtraukumā runājām par aizsardzību. Spēles otrajā daļā mūs sagaidīja pamatīgs darbs aizsardzībā, bet pirmajā ceturtdaļā šajā spēles aspektā bijām labi. Otrajā ceturtdaļā viņiem nedaudz izdevās atrauties, tomēr mēs darījām visu, kas mūsu spēkos, saglabājot koncentrēšanos un degsmi,” par savas komandas aizsardzību stāstīja Kārlails.

Galvenais treneris arī atzīmēja Porziņģa sniegumu aizsardzībā. Latvietis šajā spēlē jau pirmajā ceturtdaļā bloķēja četrus pretinieku metienus.

“Porziņģis šoreiz nebija tik jūtams uzbrukumā, taču aizsardzībā viņš darbojās lieliski. Kristaps aizsargāja grozu un izcīnīja daudz atlēkušās bumbas. Viņš bija noskaities, jo ātri iekrāja četras piezīmes, tomēr es tāpat viņu laidu laukumā arī trešajā ceturtdaļā,” piebilda speciālists.

Kārlails arī neslēpa, ka Porziņģis, trešdien pret Minesotas “Timberwolves”, visticamāk, nospēlēs vairāk par 18 minūtēm, kā tas bija spēlē pret Ņuorlēanas “Pelicans”.

Dalasas vienība pēdējās desmit spēlēs guvusi astoņus panākumus, bet šo izbraukuma sēriju izdevās aizvadīt ar perfektu bilanci (3-0). Nākamā spēle “Mavericks” paredzēta ceturtdien pret Minesotas “Timberwolves”.

“Mavericks” ar 14 uzvarām 20 spēlēs ieņem ceturto vietu Rietumu konferencē.