Kultūra
Teātris un kino

Mežonīgas dabas monumentalitāte – Matīsa Kažas topošā vesterna komanda filmē Itālijā0


Režisors Matīss Kaža un mākslinieks Jurģis Krāsons (abi centrā).
Režisors Matīss Kaža un mākslinieks Jurģis Krāsons (abi centrā).
Foto: Aija Melbārde

Režisors Matīss Kaža darbu pie vesterna “Kur vedīs ceļš” turpina Itālijā – Dolomītu Alpos tiks filmētas vairākas vizuāli aizraujošas epizodes, kurās piedalīsies gan pazīstami Latvijas aktieri, gan itāļu kinomākslinieki, LA.lv uzzināja Nacionālajā kino centrā.

Pēc pusotru mēnesi gara vasaras filmēšanas perioda Latvijā, kas noslēdzās augusta beigās, režisors Matīss Kaža turpina darbu pie savas debijas spēlfilmas.

Jau šonedēļ sāksies sešu dienu ilgs filmēšanas periods Itālijas reģionā Dienvidtirolē,

kur tiks uzņemtas būtiskas ainas filmas prologam un dažādas epizodes ar zirgiem.

Vesterns ir būtisks žanrs Itālijas kino vēsturē – te tapuši tā sauktie “spageti vesterni”, kuri 20. gadsimta 60. gados piedāvāja citādāku skatījumu uz amerikānisko kino žanru.

“Strādāt pie pirmā kino projekta starptautiskā līmenī ir reizē liela privilēģija un arī izaicinājums. Es biju pārsteigts par to, ar kādu aizrautību pie mana vesterna strādā ļoti pieredzējuši profesionāļi,” stāsta filmas režisors un producents Matīss Kaža.

Pēc divu pilnmetrāžas dokumentālo filmu pabeigšanas vesterns “Kur vedīs ceļš” 24 gadus vecajam režisoram būs pirmā pilnmetrāžas spēlfilma. “Mēs radām savu stilizētu kino pasauli, kura strādā pēc konkrēta žanra noteikumiem. Un reizē arī par vesterna žanru ironizē,” piebilst Kaža.

Diagonālas kompozīcijas un mežonīgas, neskartas dabas monumentalitāte – tā topošā Latvijas vesterna “Kur vedīs ceļš” vizuālo risinājumu raksturo filmas radošā komanda.

Mākslinieks Jurģis Krāsons un operators Aleksandrs Grebņevs skatītājiem sola Latvijas kino iepriekš nepieredzētu vizuālo jaudu,

ko bagātinās Dolomītu Alpu kinematogrāfiskās ainavas.

Filmas veidotāji uzņemšanas procesā iesaistīs itāļu kino profesionāļus, tai skaitā arī vairākus aktierus un tehnisko personālu. Tāpat uz Itāliju paredzēts ceļot Latvijas aktieriem – Žanetei Zvīgulei, Tomam Veličko, Egonam Dombrovskim un Jānim Skutelim.

“Zirgi gan paliks mājās,” stāsta filmas producente Dace Siatkovska: “Esam veiksmīgi atraduši galveno varoņu zirgiem ļoti līdzīgus dublierus Itālijā.” Filmēšanā piedalīsies vairāk nekā desmit itāļu zirgi un to treneri.

Saistītie raksti

Filmas “Kur vedīs ceļš” galvenā varone ir Eva, baltvācu barona aizbildniecībā uzaugusi aristokrātiska jauniete. Īsi pirms paredzētajām kāzām Eva no muižas pazūd. Aizdomās par nolaupīšanu tur latviešu skrīveri Miku, un pazudušos jauniešus sāk meklēt barona rokaspuiši, vietējie žandarmi un citi spēki, katrs savu mērķu vadīti.

Filmas pirmizrāde paredzēta 2020. gada beigās, tās uzņemšanu finansiāli atbalsta Nacionālais Kino centrs – filma top īpašās bērnu, jauniešu un ģimenes filmu programmas ietvaros.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Kultūra
Tiešraide: koncerts “Laikmeta piezīmes klavierēm”
2 dienas
LA
LA.LV
Kultūra
VIDEO. LNSO mūziķu muzikāls sveiciens klausītājiem – “Romeo un Džuljeta” neklātienē
2 dienas
LA
LA.LV
Kultūra
Filma “Dvēseļu putenis” ārvalstu medijos salīdzināta ar lielbudžeta kara drāmu “1917”
2 dienas

Lasītākie

SK
Skaties.lv
Latvijā
Levits: Mediji noteikti pieder pie stratēģiskajām nozarēm. Tāpat kā policija, robežsargi, medicīnas sistēma
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Politika epidēmijas laikā: neskatoties uz partiju ķildām, Kariņš un Levits tic valdības stabilitātei
6 stundas
SK
Skaties.lv
Ekonomika
Darbu Covid-19 izraisītās krīzes dēļ zaudējuši vairāki tūkstoši cilvēku. Bezdarbniekos arī bijušie RD deputāti
7 stundas
SK
Skaties.lv
Veselam
Raidījums: Reģionālās slimnīcas nav gatavas Covid-19 pandēmijai
8 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Latvijā modelē Covid-19 attīstības scenārijus. Ko māca pasaules pieredze?
7 stundas