Daiga Mieriņa.
Daiga Mieriņa.
Foto. LETA © Edijs Pālens

Mieriņai pēc pirmās ārvalstu vizītes Tallinā jauna ideja: igauņu valoda varētu būt otra svešvaloda Latvijas pierobežā 126

Igauņu valoda varētu būt otra svešvaloda Latvijas pierobežā, šodien savā pirmajā ārzemju vizītē Igaunijas galvaspilsētā Tallinā teica Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa (ZZS).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
itāļiem izdodas iztirgot savus olīvu atkritumus Latvijā… Inese “iegrābusies”, iegādājoties Latvijā populāru olīveļļu
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 34
Lasīt citas ziņas

Kā aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā, Mieriņa pauda, ka, atsakoties no krievu valodas Latvijas skolās, otras svešvalodas vietu pierobežas reģionos valsts ziemeļos nākotnē varētu ieņemt igauņu valoda.

Savukārt Igaunijā mācītos latviešu valodu. Tas stiprinātu abu tautu nacionālās valodas iepretim citām svešvalodām un risinātu arī svešvalodu skolotāju trūkumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tallinā Mieriņa viesojās Igaunijas parlamentā un tikās ar tā priekšsēdētāju Lauri Husaru.

Saeimas priekšsēdētāja aizvadīja divpusējās tikšanās ar Igaunijas prezidentu Alaru Karisu un Igaunijas Ministru prezidenti Kaju Kallasu. Darba kārtībā bija abu valstu divpusējās attiecības un ekonomiskā sadarbība, reģionālās mobilitātes un enerģētikas savienojamības projekti, sadarbība drošības jomā un nelokāms atbalsts Ukrainai.

Pārrunājot militāro sadarbību, Igaunijas parlamenta spīkers Husars augstu novērtēja Latvijas un Igaunijas paveikto aizsardzības jomā, veicot kopīgus militāros iepirkumus un veidojot kopīgu pretgaisa aizsardzības sistēmu.

Kā uzsvēra Mieriņa, Baltijas valstis vieno izpratne, ka atbalsts Ukrainai ir izšķiroši svarīgs un Ukrainas uzvara jāpanāk pēc iespējas ātrāk. “Mūsu atbalsts Ukrainai ir nemainīgi mērķtiecīgs. Mums ir jāturpina līderība, pārliecinot citas valstis, ka atbalsts nedrīkst atslābt,” teica Mieriņa.

Puses bija vienisprātis, ka prioritāte ir efektīva sankciju īstenošana pret Krieviju, tādēļ jāstrādā kopā un jāpiesaista Eiropas Savienības resursi, lai novērstu sankciju apiešanu caur trešajām valstīm.

Latvija iestājas pret iespēju Krievijas sportistiem piedalīties starptautiskās sacensībās arī zem neitrāla karoga, jo tā būtu sankciju apiešana. Mums ir kopā jāstrādā, lai mainītu atsevišķu rietumvalstu domāšanu šajā jautājumā, pauda Saeimas priekšsēdētāja.

Šī ir pirmā Saeimas priekšsēdētājas ārvalstu vizīte pēc stāšanās amatā. Piektdien, 6.oktobrī, Saeimas priekšsēdētāja vizītē apmeklēs Lietuvu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.