Ilze Indriksone.
Ilze Indriksone.
Foto: Ivars Soikāns/LETA

Ministre mierina, ka elektrības sadales tarifi nebūs tik lieli, kā sākotnēji plānots 57

“Augstsprieguma tīkla” un “Sadales tīkla” jaunie elektrības sadales un pārvades tarifi nebūs tik lieli, kā sākotnēji tika plānots, intervijā LTV “Rīta panorāmai” uzsvēra ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA).

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
Mājas
Vārītus rīsus nedrīkst uzglabāt ilgāk par vienu dienu! 10 bieži pieļautas kļūdas gatavojot, kas var izraisīt saindēšanos ar pārtiku
Lasīt citas ziņas
Līdz ar to arī elektrības kopējie tarifi noteikti nebūs vairākkārt lielāki nekā pašlaik, solīja politiķe.

Ministre pastāstīja, ka Ekonomikas ministrijai šodien plānota tikšanās ar abiem uzņēmumiem, kurā plānots gūt ieskatu, kā abiem uzņēmumiem ir izdevies pārvērtēt savus tarifu projektus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ministrija uzņēmumiem piedāvājusi vairākus ieteikumus, kādas pozīcijas tarifu projektā vērtēt, lai panāktu to samazināšanu, piemēram, ticis ieteikts pagarināt plānoto tarifa periodu un pārvērtēt potenciālo elektrības cenu ilgākā laika periodā. Tāpat atzīmēts, ka visi potenciālie zaudējumi nav obligāti uzreiz jāieliek iekšā tarifā, kā arī būtu pārvērtējams tarifā pieteiktais uzņēmuma darbinieku algu pieaugums par 46%.

Spriežot par tarifiem un to ietekmi uz elektrības ražotājiem mājsaimniecībās, tikusi panākta vienošanās mazināt prasības pieslēgumu jaudai saules paneļu licējiem, attiecīgi izmaksu pieaugumam šai klientu grupai nevajadzētu būt tik lielai, kāda parādījās elektrības sadales tarifu projektos.

Indriksones skatījumā, “Sadales tīklu” nodalīšanu no “Latvenergo” var vērtēt, bet par šāda risinājuma izdevīgumu esot daudz jautājumu.

Savukārt runājot par “Gaso” gāzes sadales tarifu celšanu, ministre pauda, ka gāzes patēriņa straujais samazinājums palielina infrastruktūras uzturēšanas izmaksas, tāpēc tarifu izmaiņu pieteikšana no uzņēmuma puses ir saprotama, bet konkrētu apmēru vēl vērtēs regulators.

Ministre atkārtoja, ka šai ziemai gāzes Latvijas patērētājiem pietiek, un viņa domā, ka atbildīgās amatpersonas un iestādes ir paveikušas gana daudz, lai būtu drošība par gāzes piegādēm arī pēc gada.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.