“NATO līgumā pirms 5.panta ir 3. pants,” Sārts skaidro, kādi priekšnosacījumi jāievēro, lai tas tiktu “iedarbināts” 146

“NATO līgumā pirms 5.panta ir 3.pants. Tātad, varētu pat teikt, svarīgāks, kurā teikts, ka katras NATO dalībvalsts atbildība ir būt gatavai savas valsts aizsardzībai un būt spējīgai pilnībā veikt šo aizsardzības operāciju,” TV24 raidījumā “Dienas personība” skaidro NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors Jānis Sārts.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 18
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lasīt citas ziņas

Viņš uzsver: “Tikai tad ir 5.pats, kas saka, ja citi uzbrūk, tad pārējie nāk palīgā!”

Jānis Sārts skaidro, ka nevienā mirklī nav domāts: “Mēs jau te stāvēsim malā un neko nedarīsim. Ja uzbruks, uzbruks mūsu valstij. Mums jābūt tiem, kas ir gatavi par savu valsti cīnīties līdz galam.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Svarīgi ir, ka mēs jau zinām, ka šeit jau ir NATO valstu spēki. “No pirmā mirkļa mēs nebūsim vieni, to jau mēs tagad redzam. Jautājums ir, cik ātri tie papildus spēki atnāks.”

Tomēr, lai arī mēs esam NATO dalībvalsts, mums pašiem par savu zemi ir jācīnās un tad arī pārējie nāks palīgā, uzsver Jānis Sārts.

Saistībā izteikumiem, ka Baltijas jūra tagad ir NATO ezers, Sārts skaidro, ka šobrīd kuģošana ir brīva pa Baltijas jūru, bet krīzes vai kara gadījumā NATO alianse ir spējīga pilnībā nobloķēt Krievijas klātbūtni Baltijas jūrā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.