Kultūra
Mūzika

NBS bigbends saspēlēsies ar NATO Apvienoto operāciju pavēlniecības mūziķiem0

Publicitātes foto.

Ceturtdien, 11. oktobrī, plkst. 19 Ādažu Kultūras centrā un piektdien, 12. oktobrī, plkst. 19 Liepājas Latviešu biedrības namā notiks Nacionālo bruņoto spēku (NBS) bigbenda un NATO Apvienoto operāciju pavēlniecības (Supreme Headquarters Allied Powers Europe, SHAPE) mūziķu un instruktora sastāva karavīru koncerts, ziņo Aizsardzības ministrija.

“Nacionālo bruņoto spēku bigbends savus klausītājus vienmēr ir centies priecēt ar izciliem koncertiem, uzstājoties kopā ar NATO dalībvalstu bigbendu augstākās klases profesionāliem mūziķiem. Arī šis gads nebūs izņēmums! Mūsu klausītājiem šī būs lieliska iespēja redzēt, kā uz vienas skatuves bigbenda skanējumu veidos Latvijas un ASV karavīri, kuriem svinga izjūta jau ir “ielikta šūpulī”,” stāsta Nacionālo bruņoto spēku bigbenda vadītājs kapteiņleitnants Uldis Locenieks.

Koncerta programmā diriģents štāba seržants Pēteris Alisons iekļāvis izcilu amerikāņu komponistu skaņdarbus bigbendiem, izceļot savas valsts muzikālās vērtības. Koncertos skanēs pasaulē labi zināmi džeza mūzikas skaņdarbi.

Visi trīs NATO Apvienoto operāciju pavēlniecības militārie mūziķi muzikālo izglītību ieguvuši labākajās ASV augstskolās un kā solisti uzstājušies neskaitāmos džeza festivālos ASV, Eiropā un Āzijā.

Jau vairākus gadus Nacionālo bruņoto spēku bigbendam izveidojusies laba sadarbība ar citu NATO dalībvalstu orķestra diriģentiem. Pie Nacionālo bruņoto spēku bigbenda viesojušies un savas koncertprogrammas iestudējuši pasaulē atzīti mūziķi un diriģenti no Šveices, Somijas, Lietuvas, Norvēģijas, Vācijas un Kanādas.

Turpinot Latvijas armijas tradīcijas, ieeja koncertos – bez maksas.

LA.lv