Aptuveni četrus kilometrus no Rīgas lidostas no radariem pazuda vispārējās aviācijas lidaparāts, tika veikti meklēšanas darbi.
Aptuveni četrus kilometrus no Rīgas lidostas no radariem pazuda vispārējās aviācijas lidaparāts, tika veikti meklēšanas darbi.
Ekerānuzņēmums no soctīkla “X”/CAA

Netālu no lidostas “Rīga” nokritusi neliela lidmašīna, pasažieris nogādāts slimnīcā 129

Ziņa papildināta ar jaunāko informāciju un CAA direktora Māra Gorodcova komentāru pl.14:36.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 3
Veselam
Ārvalstīs strauji izplatās jaunais Covid-19 paveids “FLiRT”. Medicīnas eksperte skaidro, vai šis vīruss ir konstatēts arī Latvijā un cik tas bīstams? 4
Kokteilis
Elīna Didrihsone piedzīvojusi lielu vilšanos – negaiss izjaucis vairāk nekā 1000 eiro vērto dēla dzimšanas dienas ballīti
Lasīt citas ziņas

Civilās aviācijas aģentūra (CAA) informē, ka trešdien ap plkst.11.00 no radariem ir pazudis vispārējās aviācijas lidaparāts. Trešdiena pēcpusdienā CAA informēja, ka netālu no Rīgas lidostas avarēja neliela “Pilatus” lidmašīna.

Kā novēroja aģentūra LETA, incidents noticis Mārupes novada Babītes pagastā, pie Mežārēm. Blakus ir ciemats “Liepezers” un Strupu ceļš. Avārijas vieta patlaban ir norobežota.

CITI ŠOBRĪD LASA

Par notikušo izmeklēšanu un ekspertīzi veiks Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojs. Vienlaikus biroja Aviācijas nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas nodaļas vadītājs Vilis Ķipurs aģentūrai LETA sacīja, ka par izmeklēšanu pagaidām vēl nav nekā komentējama.

Jau vēstījām, ka pilots ziņojis par tehniskām problēmām un veica avārijas nosēšanos. Notikuma vietā šobrīd strādā glābšanas dienesti.

Lidosta ziņo, ka skrejceļš šobrīd ir slēgts.

VUGD ziņo, ka ir saņemts izsaukums uz notikuma vietu: “Plkst. 10.42 VUGD saņēma informāciju par iespējamu negadījumu, kurā iesaistīts neliels gaisa kuģis. VUGD resursi iesaistīti iespējamās negadījuma vietas pārmeklēšanā.”

Šobrīd ir zināms, ka pilots veicis ārkārtas nosēšanos uz lauka. Zināms, ka viena persona cietusi, bet pilots nav cietis. Dienesti un Civilās aviācijas pārstāvji strādā notikuma vietā.

Arī LETA ziņo, ka aptuveni četrus kilometrus no Rīgas lidostas no radariem ir pazudis vispārējās aviācijas lidaparāts, liecina Civilās aviācijas aģentūras (CAA) publiskotā informācija.

CAA norāda, ka pilots ziņoja par par tehniskām problēmām un veica avārijas nosēšanos. Notikuma vietā patlaban strādā glābšanas dienesti.

Savukārt Rīgas lidostas publiskotā informācija liecina, ka saistībā ar to, ka Rīgas lidostas ugunsdzēsības brigāde ir devusies palīdzēt uz nesen notikušā aviācijas negadījuma vietu, lidostas skrejceļš pašlaik ir slēgts un lidojumi nenotiek.

Pasažierus, kuru lidojumi aizkavēsies, lidosta aicina sazināties ar aviokompānijām.

CAA pārstāvis Aivis Vincevs aģentūrai LETA norādīja, ka notikums noticis tikko un pagaidām vairāk informācijas CAA nevar sniegt. Lidostā strādā avārijas dienests un arī CAA dodas uz notikuma vietu.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ir saņēmis informāciju no CAA par lidaparāta pazušanu un šobrīd veic lidaparāta meklēšanas darbus, aģentūra LETA uzzināja dienestā.

Notikuma vietā šobrīd strādā arī trīs mediķu brigādes, tostarp arī ārsta speciālista brigāde, aģentūra LETA uzzināja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā.

Lidaparāts veicis manervu Limbažos, tad lidojis uz Rīgu

Reklāma
Reklāma

CAA soctīklā pēc pl.12:00 publicējusi vēsti, ka ir zināms, ka pilots ir Latvijas valstspiederīgais, bet cietušais pasažieris – Lietuvas valstspiederīgais. “Lidaparāts veica izpletņlēkšanas manevru Limbažos un laikapstākļu dēļ devās uz rezerves lidlauku Rīgā. Pasažieris nogādāts ārstniecības iestādē,” raksta CAA.

Rīgas lidosta atsākusi darbu

Rīgas lidosta patlaban ir atsākusi darbu pilnā apjomā. Pasažierus, kuru lidojumi aizkavējās vai tika novirzīti uz citām lidostām, aicina sazināties ar aviokompānijām.

CAA norāda, ka pilots ziņoja par tehniskām problēmām un veica avārijas nosēšanos.

CAA direktors Gorodcovs atklāj detaļas par avārijas nosēšanos

CAA direktors Māris Gorodcovs Latvijas Radio stāstīja, ka lidaparāts izmantots izpletņlēcēju desantēšanai Limbažu apkaimē, taču tad laika apstākļi pasliktinājušies, proti, samazinājusies redzamība līdz tādai pakāpei, ka pilots vairs nav spējis saskatīt skrejceļu un zemi.

Ņemot vērā minēto, Latvijas Gaisa satiksmei (LGS) tika lūgts lidaparātu novirzīt uz Rīgas lidostu, kur ir izgaismots skrejceļš, kā arī dispečeri var palīdzēt sliktas redzamības apstākļos. Taču līdz lidostai lidmašīna netika un veica ārkārtas nolaišanos pāris kilometrus pirms tās, pļavā Imantas mikrorajonā.

“Runa nav par tehniskām problēmām, bet laika apstākļu pasliktināšanos. Redzamība bija tāda, ka tālāk par 200 metriem nebija neko iespējams saskatīt. Iespējams arī īslaicīgs apledojums,” sacīja CAA direktors.

Tāpat Gorodcovs norādīja, ka lielākā daļa izpletņlēcēju paspēja izlēkt no lidaparāta.

CAA direktors arī uzsvēra, ka atbildīgie dienesti sāka lidaparāta meklēšanas un glābšanas operāciju brīdī, kad tā pazuda no LGS radaru ekrāniem. “Lidaparāta pazušana no ekrāniem automātiski nenozīmē, ka tas ir nogāzies. Raidītājs, iespējams, izslēgts vai nedarbojas un viņš tūlīt sēdīsies, tāpēc drošības apsvērumu dēļ tika pieņemts lēmums apturēt lidostas darbību,” piebilda Gorodcovs.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.