Foto – Shutterstock

NMPD: ātrā palīdzība pie Daukstu pagastā noasiņojušās grūtnieces izsaukta ļoti novēloti 1

Ātrā palīdzība pie grūtnieces Gulbenes novada Daukstu pagastā tika izsaukta ļoti novēloti, secinājis Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD), izmeklējot dienesta rīcību šajā izsaukumā, un secinot, ka pie pacientes nosūtīta tuvākā brigāde pa optimālāko maršrutu. Brigāde Daukstu pagastu sasniedza 25 minūšu laikā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 142
VIDEO. Krimā notriektas raķetes atlūzas nogalinājušas piecus cilvēkus, vairāk nekā 100 ievainoto
Lasīt citas ziņas

“Izvērtējot mūsu rīcībā esošo informāciju, palīdzība tika izsaukta ļoti, ļoti novēloti, kad sievietei jau bija sākusies masīva asiņošana,” informē NMPD pārstāve Ilze Bukša. Intensīva asiņošana ir ļoti bīstama dzīvībai, kad palīdzība jāsniedz minūšu laikā.

Pēc izsaukuma saņemšanas uz notikuma vietu tika nosūtīta brigāde no Gulbenes. “Tas bija optimālākais maršruts un tuvākā brigāde,” teica Bukša.

CITI ŠOBRĪD LASA

Izvērtējot dienesta rīcībā esošo informāciju, mediķi izsaka minējumu, ka sieviete nav vēlējusies izsaukt palīdzību. Saņemot izsaukumu, bērns, iespējams, jau bija piedzimis.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigāde par notikušo ziņoja policijai.

Jau ziņots, ka NMPD dienests vērtēja, cikos tika saņemts izsaukums, vai uz notikuma vietu tika nosūtīta tuvākā brigāde, kāds bija sievietes un bērna stāvoklis un kāda bija mediķu rīcība.

Par traģēdijas apstākļiem policija ir ierosinājusi kriminālprocesu, bet Veselības inspekcija pieprasījusi informāciju no iesaistītajām medicīnas iestādēm par grūtnieces aprūpi.

Pirmie par šo gadījumu vēstīja “Neatkarīgā Rīta avīze”, kas rakstīja, ka 30.augustā ātrā palīdzība nepaspēja palīdzēt dzemdībās 1977.gadā dzimušai sievietei Gulbenes novada Daukstu pagastā. Ierodoties izsaukuma vietā, mediķi konstatējuši divu cilvēku – mātes un jaundzimušā – nāvi. Vienlaikus avīze atzīmē, ka trūkst ziņu, vai grūtniece bija stājusies uzskaitē. Bojāgājušās sievietes ģimenē jau bija trīs bērni, rakstīja “Neatkarīgā”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.