Laukos
Politika

No Covid-19 krīzes atbalsta zemniekiem un pārtikas ražotājiem izmaksāti 12,54 miljoni eiro0

Foto: LETA

No zemniekiem un pārtikas ražotājiem rezervētajiem 45,5 miljoniem eiro atbalstam saistībā ar Covid-19 izplatības negatīvo ietekmi līdz šim izmaksāti 12,54 miljoni eiro, aģentūrai LETA atklāja Lauku atbalsta dienesta (LAD) sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Kristīne Ilgaža.

Viņa norādīja, ka lielākā daļa summas patlaban izsniegta pasākumā par vienreizēju atbalstu ienākumu stabilizēšanai atsevišķu lopkopības nozaru lauksaimniekiem, kas nodarbojas ar piena ražošanu, gaļas liellopu un nobarojamo cūku audzēšanu.

Kopumā 6541 lopkopim izmaksāti pabalsti 11,4 miljonu eiro vērtībā. Cūkkopībā atbalsts gan vēl nav izmaksāts.

Atbalsta pasākumā gatavās pārtikas produkcijas krājumu izmaksu pieauguma un apgrozījuma samazinājuma radīto grūtību mazināšanai pārtikas preču ražotājiem un primārajiem ražotājiem, kas nesaņem iepriekšminētos atbalstus, patlaban izmaksāts 1,1 miljons eiro kopumā 25 pārtikas preču ražotājiem un primārajiem ražotājiem.

Pārsvarā atbalsts ticis piena pārstrādes uzņēmumiem.

Sešiem skolu ēdinātājiem un dārzeņu ražotājiem izmaksāti 18 000 eiro par ārkārtējās situācijas laikā neizlietotiem pārtikas produktiem, kas bija paredzēti ēdināšanas nodrošināšanai bērnudārzos un skolās, un kurus nebija iespējams šim mērķim izlietot.

Kā norāda Ilgaža, pasākumā, kur atbalsts tiek sniegts kredītprocentu dzēšanai vai apdrošināšanas polišu daļējai segšanai, finansējumu sāk izmantot tikai tad, kad izsmelts jau esošie šiem pasākumiem paredzētie naudas līdzekļi.

Saistītie raksti

LAD mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka atbalstā ienākumu stabilizēšanai noteiktu lopkopības nozaru lauksaimniekiem kopumā pieejami 19 miljoni eiro, atbalstā skolu ēdinātājiem un dārzeņu ražotājiem pieejami 2,5 miljoni eiro, atbalstā par krājumu izmaksu pieaugumu/apgrozījuma samazinājumu piešķirami 14 miljoni eiro, savukārt atbalstā kredītprocentu dzēšanai vai apdrošināšanas polišu daļējai segšanai atvēlēti 10 miljoni eiro.

Lauku atbalsta dienests ir valsts tiešās pārvaldes iestāde, kas ir atbildīga par vienotu valsts un ES atbalsta politikas īstenošanu Latvijā, uzrauga normatīvo aktu ievērošanu lauksaimniecības jomā un pilda citas ar lauksaimniecības un lauku atbalsta politikas realizāciju saistītas funkcijas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IS
Ilmārs Stūriška
Sports
“Reizēs, kad pagurstu, saku sev: Ati, jādara, nedrīkst padoties!” Karsto punktu reportieris Atis Klimovičs par savu jaunāko projektu
Intervija 9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Policisti saraudina sirmgalvi, kura pie veikala tirgo ābolus 47
12 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Dzimtās zemes klēpī guldīts viens no Latvijas valstiskuma virzītājiem – Miķelis Valters 1
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Dzīvoklī atstātās pēdas nevēsta neparko labu.” Ģimene izmisīgi meklē pazudušo Leonu
8 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Kaut ko tādu piedzīvot nenovēlu nevienam.” Itālijā apcietinātās mūziķes Dženiferes māte sīkāk pastāsta par notikušo 22
13 stundas