Laukos
Politika

Nosaka 50 eiro valsts atbalsta griestus sējumu un mājlopu apdrošināšanas polisēm0

Foto: Valdis Semjonovs

Lai nodrošinātu finansējumu apdrošināšanas prēmiju izdevumu daļējai segšanai līdz 2020.gada beigām, dzīvnieku, sējumu un stādījumu platību apdrošināšanai atbalsta likme par hektāru vai liellopu vienību nedrīkstēs pārsniegt 50 eiro.

Tas noteikts valdības apstiprinātajos grozījumus noteikumos par valsts un ES atbalsta piešķiršanu ražas, dzīvnieku un augu apdrošināšanai 2014.-2020.gada plānošanas periodā.

Grozījumi noteic, ka atbalsta intensitāte joprojām būs 70% no apdrošināšanas polises iegādes izdevumiem, bet turpmāk plānots noteikt, ka dzīvnieku, sējumu un stādījumu platību apdrošināšanai atbalsta likme par hektāru vai liellopu vienību nepārsniegs 50 eiro.

Tā apdrošināšanas polises iegādes izdevumu daļa, kas pārsniegs 50 eiro, lauksaimniekam būs jāsedz no saviem līdzekļiem un nevarēs būt attiecināma uz noteikumos paredzēto atbalstu.

Nosacījums par maksimālo atbalsta likmi 50 eiro par vienu vienību tiks piemērots tikai tām polisēm, kas iegādātas pēc noteikumu projekta spēkā stāšanās.

Kā norāda Zemkopības ministrijā, tādējādi finansējums, kas pašlaik vēl ir pieejams polišu iegādei, tiks izmantots efektīvāk, atbalstot plašāku lauksaimnieku loku iespējami ilgākā laikā.

Tāpat ministrijā norāda, ka patlaban kopējais finansējums Lauku attīstības programmas 2014-2020.gadam pasākumā “Ražas, dzīvnieku un augu apdrošināšanas prēmija” paredzēts 22 miljonu eiro apmērā. Ņemot vērā lauksaimnieku aktivitāti (izmantotā publiskā finansējuma apmērs tuvojas 80% no pieejamā finansējuma), var prognozēt, ka palielināsies finansējuma izmantošana un esošais finansējums nebūs pietiekams līdz plānošanas perioda beigām.

Pēc Lauku atbalsta dienesta sniegtās informācijas, 2019. gadā atbalstam apdrošināšanas polišu iegādes izdevumu daļējai segšanai ir saņemts aptuveni 2800 pieteikumu.

Grozījumi nosaka gala termiņu iesniegumu iesniegšanai Lauku atbalsta dienestā alternatīvā atbalsta saņemšanai lopkopības saimniecībām – 2019.gada 21.novembri.

Grozījumi noteikumos stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Laukos
“Turpinām augt un investēt!” Covid-19 dēļ attīstība laukos neapstājas 1
2 dienas
LE
LETA
Laukos
“Tas izklausās pēc tāda valsts reketa.” Pārtikas ražotāji satraukti par iecerētajām izmaiņām Dabas resursu nodokļa piemērošanā
3 dienas
SK
Skaties.lv
Laukos
Zemnieks ierauts traktortehnikas krāpnieku shēmā. Kāds traktora gribētājs jau zaudējis 1800 eiro
3 dienas

Lasītākie

ML
Māra Libeka
Latvijā
Patiesība par Valsts prezidenta ģimeni, pilsonību un izglītību. Egils Levits atbild uz “Latvijas Avīzes” jautājumiem 21
Intervija 12 stundas
LE
LETA
Veselam
Perevoščikovs: Slimnieki kļūst jaunāki un katrs trešais Covid-19 gadījums ir saistīts ar saslimšanu ārzemēs
2 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
Aptauja: Vai sācies Covid-19 otrais vilnis?
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kāds būs B variants, ja Covid-19 dēļ mācības klātienē notikt nevarēs?
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Hosteļa apsaimniekotājs sūdzas par VID prasību atmaksāt dīkstāves pabalstu. Kuram taisnība?
4 minūtes