Foto: Latvijas Valsts meži

Novembra sākumā notiks Latvijas mežzinātnes diena par mežkopību mainīgā klimatā 0

Šā gada 7.novembrī Jaunkalsnavā notiks Latvijas mežzinātnes diena “Mežs un mežkopība mainīgā klimatā”, liecina informācija Latvijas mežzinātnes institūta “Silava” mājaslapā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā
Kokteilis
Maestro Raimonds Pauls atklāj Lanas pieminekli Lāčupes kapos: “Vienkārši un ļoti skaisti” 3
Krievu okupanti nocirtuši galvu ukraiņu karavīram
Lasīt citas ziņas

Pasākumu plkst.10 atklās LVMI “Silava” direktors Jurģis Jansons, pēcāk “Latvijas Valsts mežu” Izpētes vadītājs Indulis Brauners stāstīs par “Latvijas Valsts mežu” izpēti un rīcību mežsaimniecības pielāgošanai klimata pārmaiņām.

Pēc tam sekos prezentācijas par klimata ietekmi uz koku pieaugumu, kā arī klimata ietekmi uz dendrofāgajiem kukaiņiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēcpusdienā LVMI “Silava” pārstāvji Līga Jansone un Āris Jansons stāstīs par koku sugu izplatības areāla izmaiņām, kā arī sugu pielāgošanos – riskiem un iespējām. Tam seko sekos LVMI “Silava” pārstāvju Oskara Krišāna, Jāņa Doņa un Āra Jansona sniegtā informācija par vēja bojājumu riskiem, to novērtēšanu un novēršanu, kā arī risku mijiedarbību.

Pasākums noslēgsies ar informāciju par mežaudžu ražības kāpināšanu: risku mazināšanu un koku augšanas apstākļu uzlabošanu, kā arī diskusiju.

Uz pasākumu būs iespējams doties ar tam speciāli paredzētu transportu, kas plkst. 8 no rīta aties no LVM biroja Vaiņodes ielā 1, Rīgā, lai dotos uz LVM “Sēklas un stādi” biroju Pārupes ielā 4, Jaunkalsnavā. Tiem, kas vēlas izmantot organizatoru transportu, līdz 4. novembrim jāreģistrējas, rakstot uz [email protected].

Pasākumu rīko LVMI “Silava” sadarbībā ar valsts mežu apsaimniekotāju “Latvijas valsts meži”, Meža pētīšanas staciju, LULST Meža fakultāti un Latvijas Lauksaimniecības un meža zinātņu akadēmiju.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.