Dabā
Zaļā dzīvošana

Nozīmīgu biotopu un sugu aizsardzībā no ES fondiem ieguldīs trīs miljonus eiro1

Foto – Valdis Semjonovs

Ar Kohēzijas fonda (KF) līdzfinansējumu trīs miljonu eiro apmērā Dabas aizsardzības pārvalde īstenos Eiropas Savienības (ES) fondu programmu  ilgtspējīgai biotopu un sugu dzīvotņu pastāvēšanai īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un mikroliegumos, informēja Centrālās finanšu un līgumu aģentūras sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Luste.

Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar aizsargājamo teritoriju īpašniekiem, valdītājiem vai turētājiem – valsts pārvaldes iestādēm, pašvaldībām un to kapitālsabiedrībām, kā arī fiziskām personām – teritorijās, kur dzīvotņu aizsardzības līmenis nav pietiekošs, varēs veikt biotehniskus un hidrotehniskus darbus.

Atbalsts tiks sniegts inženierbūvju, labiekārtojuma elementu un mazo arhitektūras formu izveidei un atjaunošanai, to projektēšanai, speciālistu atzinumu saņemšanai un projekta vadībai.

Saistītie raksti

Paredzēts, ka projekta īstenošanas rezultātā 60% ES nozīmes biotopu un sugu būs nodrošināts labvēlīgs aizsardzības statuss. Īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un mikroliegumos, tai skaitā Natura 2000 tīkla un tam piegulošajās teritorijās, 13 800 ha platībā nodrošinot atbalsta pasākumus dzīvotņu aizsardzībai.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādātajā ES fondu programmā vērtīgo biotopu un sugu aizsardzībā no KF paredzēts ieguldīt 3 miljonus eiro, 529 411 eiro – no valsts budžeta.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

VB
Vija Beinerte
Latvijā
“Patlaban durts tiek cilvēcības sirdī.” Vija Beinerte sarunājas ar Juri Rudevski par valodu, dzimumu, mākslu un cenzūru 5
Intervija 6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
81 gadu vecā Dzidra Smiltenē spiesta mazgāties šķūnī ledaini aukstā akas ūdenī 2
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Krievijas tiesa iesaldē Navaļnija kontus
3 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Ūdens kafijas krāsā!” Skolas renovētāji piesārņo parka dīķi, iedzīvotāji uztraukušies 1
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Atņemot brīvpusdienas skolēniem, Latvijas sabiedrībā nav cieņas Saeimai!” Gobzems kolēģiem velta stingrus pārmetumus 1
8 stundas