Kultūra
Māksla

Opera “Suitu sāga” iemūžināta arī fotoizstādē, ko varēs apskatīt “Lielajā dzintarā”1

Foto: Jānis Vecbrālis

Sestdien, 7. martā, plkst. 16 Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” 2. stāva galerijā Liepājas Simfoniskais orķestris atklās sava ilggadējā fotogrāfa Jāņa Vecbrāļa foto izstādi “Pirmā …”, kas veltīta novembrī pirmatskaņotajai Riharda Dubras operai “Suitu sāga”, LA.LV informēja Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

Latvijas valsts simtgades zīmē Liepājas Simfoniskais orķestris iestudēja Riharda Dubras operu “Suitu sāga” – pirmo latviešu oriģināloperu, kas jelkad tapusi pēc Liepājas ierosinājuma.

“Izstādē šo skaistuma manifestāciju varēs baudīt fotogrāfa Jāņa Vecbrāļa tvērumā,” saka Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.

“Orķestri fotografēju jau deviņus gadus. Vienmēr tie tomēr ir koncerti, koncerti, koncerti, bet te uzreiz sprādziens – krāsas, gaismas, emocijas – kaut kas pilnīgi jauns! Bija ļoti interesanti no fotogrāfiskā viedokļa, arī tā iespēja būt klāt ģenerālmēģinājumā – tas, ka, netraucējot skatītājam, vari piekļūt pavisam tuvu. Kaut kas jauns! Man tā jau atkal ir jauna skola,” emocijās dalās fotogrāfs.

Jānis Vecbrālis piebilst, – viņam bijis liels gandarījums, ka liepājnieku atsaucību guvusi iepriekšējā izstāde “Zvaigznes dzintarā”, kas koncertzālē bija apskatāma gada garumā.

Pieredzējušais fotomeistars Jānis Vecbrālis Liepājas Simfonisko orķestri savās fotogrāfijās līdz šim popularizējis ne vien Latvijā, bet arī Izraēlā. Viņa fotogrāfiju kolekcija ar nosaukumu “Saskati mūziku” guvusi plašu atsaucību un Latvijā eksponēta 15 reizes, bet 2018. gadā izrādīta arī Haifā, Izraēlā.

Saistītie raksti

Izstāde “Lielā dzintara” 2. stāva galerijā bez maksas būs apskatāma darba dienās un sestdienās no pulksten 10 līdz 19 un svētdienās no plkst. 10 līdz 15.

Atgādinām, ka ar pieciem koncertiem no 7. – 14. martam Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” norisināsies Liepājas Simfoniskā orķestra rīkotais nu jau 28. Liepājas Starptautiskais zvaigžņu festivāls, kurā piedalīsies izcilības no Brazīlijas, Čīles, Portugāles, Francijas, Čehijas, Lietuvas un Latvijas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.