Foto: SHUTTERSTOCK

Pagājušajā nedēļā gripas aktivitāte Latvijā vēl bijusi zema 6

Aizvadītajā nedēļā Latvijā reģistrēta zema gripas aktivitāte, vidējā tās izplatība – 4,1 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem, liecina Slimību profilakses un kontroles centra dati.

Reklāma
Reklāma
“Diemžēl bažas ir apstiprinājušās” – deputāts norāda uz paredzamu rezultātu 97 miljonu vērtā iepirkumā par Vanšu tilta projekta izstrādi 90
VIDEO. “Manā īpašumā atrodas 100 svešas automašīnas! Paldies Dievam, ka zeme nav apsēta ar labību,” kurzemniece pauž sašutumu par rallija apmeklētāju visatļautību
Viedoklis
Armands Puče: Skatuves māksla patiešām varētu būt mūsu vienīgais ceļš… Jo arī Edgars labi tēlo
Lasīt citas ziņas

Pagājušajā nedēļā saņemta informācija no 41 ģimenes ārstu prakses, kurās no kopējā tajās vērsušos pacientu skaita 26% bija pacienti ar elpceļu infekcijām.

Ģimenes ārstu prakses ziņoja par trim klīniski apstiprinātiem gripas gadījumiem Rīgā. Vēl 36 pacientiem tika konstatēta pneimonija jeb vidēji 48,7 uz 100 000 iedzīvotājiem, kamēr nedēļu iepriekš šis rādītājs bija 43,3 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Augstāka saslimstība ar pneimoniju reģistrēta bērniem līdz četru gadu vecumam jeb 128,1 gadījums uz 100 000 iedzīvotāju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ar sūdzībām par akūtām augšējo elpceļu infekciju simptomiem pagājušajā nedēļā ģimenes ārstu praksēs vērsušies 1493 pacienti jeb vidēji 2018,2 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, kamēr nedēļu iepriekš šis rādītājs bija 2003,3 uz 100 000 iedzīvotāju.

Monitoringā iesaistītas stacionārās ārstniecības iestādes par hospitalizētiem pacientiem ar aizdomām par gripu un gripas izraisītu pneimoniju nav ziņojušas.

Kopā no monitoringa iesaistītājām slimnīcām saņemti 105 ziņojumi par stacionētajiem pacientiem ar Covid-19 infekciju, kamēr nedēļu iepriekš bija 118 ziņojumi.

SPKC norāda, ka Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) dati tiek analizēti citā griezumā, proti, gripa, Covid-19 un respiratori sincitiala vīrusa infekcija (RSV) ir apvienotas zem smagu akūto respiratoru infekciju (SARI) uzraudzības un ziņošana notiek, izmantojot Stacionāro ārstniecības iestāžu resursu informācijas sistēmu (SAIRIS).

Saskaņā ar SAIRIS datiem PSKUS aizvadītajā nedēļā kopā stacionēts 941 pacients, no kuriem 20 bija noteikta diagnoze – SARI.

Tikmēr 16 pacienti tika testēti uz SARS-CoV-2 vīrusu, no kuriem septiņi jeb 18,8% bija pozitīvi. Vēl divi pacienti tika testēti uz gripu – visos gadījumos analīzes uzrādīja negatīvu rezultātu. Savukārt Intensīvas terapijas nodaļā stacionēts viens SARI pacients un reģistrēti septiņi nāves gadījumi pacientam ar SARI.

Vispārējās izglītības iestādes apmeklēja vidēji 86,9% skolēnu un pirmsskolas iestādes apmeklēja vidēji 63,5% reģistrēto bērnu, kamēr nedēļu iepriekš attiecīgi 86,9% un 65,2%.

Reklāma
Reklāma

RAKUS nacionālajā mikrobioloģijas references laboratorijā pagājušajā nedēļā gripas vīrusi klīniskajos paraugos nav noteikti. Kopumā pagājušajā nedēļā izmeklēti 59 pacientu klīniskie paraugi. Apstiprināti tādi elpceļu vīrusi kā rinovīrusi (12), adenovīrusi (5), respiratori sincitiālie vīrusi (RSV) (4), bokavīrusi (2), paragripas I tipa vīruss (5) un enterovīrusi (3).

Pagājušajā nedēļā Latvija laboratoriski apstiprināti 4373 Covid-19 gadījumi, kas ir par 15,7% mazāk nekā nedēļu iepriekš. SARS-CoV-2 pozitīvo paraugu īpatsvars bijis 19,4%, kas ir par 0,2% mazāk.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.