Jauno elektrovilcienu “Vivi” pārvadājumu uzsākšanas svinīgais pasākums, 15.12.2023
Jauno elektrovilcienu “Vivi” pārvadājumu uzsākšanas svinīgais pasākums, 15.12.2023
Foto: Evija Trifanova/LETA

Pasažieri ir sakaitināti! Cerētais “salīdzinoši nelielais” biļešu cenu pieaugums vilcienos izrādās visai iespaidīgs 197

Iepriekšējās dienās medijos jau samērā plaši tika ziņots, ka no 1.aprīļa biļešu cenas sabiedriskajā transportā palielināsies.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
ChatGPT nosauc 10 visu laiku labākās dziesmas 7
7 lietas, ko gudri cilvēki par sevi nekad nesaka
“Izgāju cauri ellei!” Divu bērnu mamma atvadās no bērniem un tikai pēc ķīmijterapijas uzzina, ka nekad nav bijusi slima 4
Lasīt citas ziņas

Reģionālajā sabiedriskajā transportā stājušies spēkā jauni tarifi un biļešu veidi. ATD norāda, ka precīzu informāciju par jaunajām biļešu cenām pasažieri varēs iegūt biļešu tirdzniecības vietās vai pie pārvadātājiem.

Elektroniski iegādātās biļetes mobilajās lietotnēs un internetā pasažieriem būs lētākas, jo jaunās biļešu sistēmas mērķis ir mainīt pasažieru paradumus un veicināt biļetes neiegādāties pie vadītāja vai kasēs, atzīmē direkcijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

ATD atgādina, ka pērn decembrī Sabiedriskā transporta padome apstiprināja jaunu reģionālā sabiedriskā transporta biļešu un tarifu sistēmu, kura stāsies spēkā pakāpeniski no šodienas līdz pat 2025.gada vidum.

Jaunajā tarifu sistēmā saglabāsies minimālās maksas princips, taču, lai šo tarifu salāgotu ar pilsētu sabiedriskā transporta sistēmām, noteiks minimālo braukšanas maksu, tostarp Rīgā tā būs 1,5 eiro, citās pilsētās – viens eiro, bet ārpus pilsētām – 0,7 eiro.

Pasažieri, pēc brīvdienām dodoties uz darbu, ir pamanījuši, ka vilcienu biļetes ir kļuvušas pat par 40% dārgākas.

Tā TV24 ētera personība Anita Daukšte komentē: “Es pat nezinu, kas vairāk kaitina – cenas pieaugums, vai Vivi meli, ka tas būs “salīdzinoši neliels”….Dienas vidū cena biļetei bija 1.20 eiro, pieaugums ap 40%. Ja atlaižu laikā varēja turp un atpakaļ uz/no Rīgas atbraukt pa 2.40 eiro, tad tagad – 4 eiro.

Labi, teiksiet, ko nu skaiti kapeikas. Faktiski es zinu, kas kaitina visvairāk – cenas palielinājuma pamatojuma neesamība. Ja tagad brauktu tikai jaunie vilcieni, kuros jauki iekāpt no jaunajiem peroniem – jā, saprotu, uzlabots pakalpojums, par to jāmaksā dārgāk. Bet tagad?! Retā reize, kad atnāk jaunais vilciens un jāklumburē pa izrakātiem peroniem.”

Ar LA.LV sazinājās “Vivi” pārstāvji, norādot, ka nekur publiskajā telpā iepriekš neesot ticis no viņu puses norādīts, ka pieaugums būs “salīdzinoši neliels”, tāpat arī tiek piebilsts, ka cenu politiku nosaka nevis “Vivi”, bet gan Autotransporta direkcija.

Reklāma
Reklāma

Te arī citu sociālo tīklu lietotāju novērojumi un pārdomas:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.