Patentmaksu visbiežāk izvēlas maksāt fotogrāfi, frizieri un nagu kopšanas speciālisti 0

Latvijā patentmaksu visbiežāk izvēlas maksāt fotogrāfi, frizieri un nagu kopšanas speciālisti, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotā informācija. VID dati liecina, ka šogad 5.martā Latvijā bija reģistrēti 214 patentmaksas maksātāji, kas ir par diviem vairāk nekā mēnesi iepriekš.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Ja tavā vārdā ir kāds no šiem 3 burtiem, tev piemīt kaut kas patiesi īpašs
Veselam
Sāp un dedzina pakrūtē? 10 pārtikas produkti, kas kaitē kuņģim un veicina kuņģa dedzināšanu
Kokteilis
Auni varētu būt ugunsdzēsēji, Dvīņi – žurnālisti! Kāda profesija tev vislabāk piestāv saskaņā ar horoskopa zīmi?
Lasīt citas ziņas

Kopumā visvairāk – 123 – patentmaksas maksātāju ir Rīgā, tai seko Vidzeme – 38, Kurzeme – 30, Zemgale – 19 un Latgale – četri.

Visbiežāk kā patenta darbības vietu patentmaksātāji ir norādījuši Rīgu (105 gadījumos), Madonu (13 gadījumos) un Valmieru (astoņos gadījumos).

CITI ŠOBRĪD LASA

Saskaņā ar VID datiem patenti visbiežāk ir izsniegti fotogrāfiem (62), frizieriem (35) un nagu kopšanas speciālistiem (21).

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka no 2010.gada 1.janvāra ir ieviestas patentmaksas, kas ir orientētas uz individuālajiem uzņēmumiem, piemēram, amatniekiem, frizieriem utt.

Patentmaksas ir nodokļu maksājums, kas apvieno iedzīvotāju ienākuma nodokli un valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas. Patentmaksas ikmēneša apmērs atkarībā no saimnieciskās darbības jomas, par kurām maksātājs var veikt patentmaksu, ir 30 līdz 70 latu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.