Ekrānšāviņš. Twitter

Pāvests Francisks sācis sekot līdzi modei, brauc ar riteni un izklaidējas. Kas šie ir par fotoattēliem? 15

Vai esat redzējuši šo pāvesta Franciska fotoattēlu, kur viņš valkā stilīgu, modernu stepēto jaku? Pēdējo pāris dienu laikā tas ir plaši izplatīts sociālo mediju platformās, piemēram, Reddit un Twitter. Taču attēls nav īsta fotogrāfija. Viltus fotoattēls izveidots ar mākslīgā intelekta attēlu ģeneratoru, jaunāko nozarē apraksta vietne forbes.com.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Veselam
“Es mazliet samulstu, kāpēc rentgens rokai, bet man jāizģērbjas!” Sieviete dalās pieredzes stāstā par radiologa apmeklējumu 17
Lasīt citas ziņas

Attēls izveidots, izmantojot programmu Midjourney, mākslīgā intelekta rīku, kas var radīt pārsteidzoši reālistiskus viltus attēlus. Pēc tam attēls tika kopīgots vietnē Reddit, pirms nedēļas nogalē nokļuva vietnē Twitter, kur lielākā daļa cilvēku domāja, ka tas ir īsts.

Kā interneta pētnieki atklājuši, atrodot šāda veida fotoreālistiskus darbus, viens no vienkāršākajiem veidiem, kā noteikt, vai attēls varētu būt programmu ģenerēts, ir skatīties cilvēku uz rokām. Programmām šobrīd ir milzīgas grūtības izveidot rokas, bet tas tā nebūs mūžīgi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Nesen Midjourney tika izmantots, lai izveidotu fotoreālistiskus attēlus, kuros redzams bijušā prezidenta Donalda Trampa arests. Un

Tramps pat pats dalījās ar šo attēlu, kurā viņš bļaujošs tiek arestēts. No pirmā acu uzmetiena visi attēli izskatās tā, it kā tie varētu būt īsti fotoattēli. Bet tie visi ir realitātes viltojumi.

Šie mākslīgā intelekta attēlu ģeneratori, kas ietver arī OpenAI DALL-E un Stable Diffusion, ļauj ikvienam vienkārši aprakstīt attēlu, kādu viņš vēlas redzēt, izmantojot tekstu. Attēla veidošanas rīki ir “apmācīti”, izmantojot miljoniem attēlu no interneta, tostarp arī no izmantojot attēlus, kas ir aizsargāti ar autortiesībām. Piemēram, aģentūra Getty Images jau apgalvo, ka tiek pārkāpts tā intelektuālais īpašums.

Lai izveidotu pārliecinošu attēlu, tagad gandrīz ikviens var ierakstīt jebkuru aprakstošu tekstu Midjourney un acumirklī redzēt, kā tekstā pasūtītais atdzīvojas attēlā.

Pasaulē raisās bažas, ka šāda fotogrāfiju viltošana ļoti ātri var kļūt par “melno PR”, jo cilvēkiem bez šīm zināšanām būs grūti atšķirt īstu attēlu no mākslīgā intelekta radītā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.