Latvijā
Sabiedrība

Petraviča tikšanās laikā pievērsusi DĀR iekšlietu ministra uzmanību Misānes lietai0


Pie Dānijas vēstniecības Rīgā notiek pikets pret Dānijā apcietinātās divu bērnu mātes Kristīnes Misānes izdošanu Dienvidāfrikai, kur viņai draud 15 gadu cietumsods par savu bērnu glābšanu no vardarbības.
Pie Dānijas vēstniecības Rīgā notiek pikets pret Dānijā apcietinātās divu bērnu mātes Kristīnes Misānes izdošanu Dienvidāfrikai, kur viņai draud 15 gadu cietumsods par savu bērnu glābšanu no vardarbības.
Foto: Karīna Miezāja/Latvijas Avīze

Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) divpusējās tikšanās laikā pievērsusi Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) iekšlietu ministra Ārona Motsoaledi uzmanību Kristīnes Misānes lietai, informēja ministres padomniece Liesma Kalve.

Šodienas Parīzes Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ministru sanāksmē par migrāciju ministre esot uzrunājusi Motsoaledi un īsumā izklāstījusi situāciju, kas radusies ar Latvijas pilsoni Kristīni Misāni. Sarunas laikā Petraviča esot lūgusi par minēto jautājumu operatīvi sarīkot divpusēju tikšanos, lai detalizētāk pārrunātu situāciju, informēja ministres padomniece.

Motsoaledi šādam sarunas modelim piekritis, kā rezultātā vēlākajās divpusējās sarunās OECD pasākumā tikās Latvijas un DĀR delegācijas. Sarunas laikā ministre esot iztirzāti izklāstījusi līdzšinējos notikumus Misānes lietā. Turpretim DĀR delegācija uzklausīja Latvijas sniegto informāciju un izteica gatavību iedziļināties notikušajā, informēja Kalve.

Sarunas izskaņā DĀR iekšlietu ministrs esot vaicājis Petravičai, vai Latvijas amatpersonas vēlētos, lai Misānei būtu iespēja atgriezties Latvijā. Ministre esot atbildējusi apstiprinoši.

Iespēja pārspriest Misānes turpmāko likteni radusies, jo Petraviča no 16. līdz 17.janvārim piedalās OECD rīkotajā ministru sanāksmē par migrāciju. Sarunās ministre esot uzsvērusi migrācijas mainīgo raksturu un Latvijas pieredzi attiecībā uz migrantu integrāciju darba tirgū.

Jau ziņots, ka Latvijas pilsone Misāne patlaban atrodas apcietinājumā Dānijā, un Dānijas tiesu iestādes atbilstoši valstī spēkā esošajiem likumiem ir lēmušas par Misānes izdošanu DĀR kriminālvajāšanai par iespējami izdarītiem likumpārkāpumiem šajā valstī.

Misānes pārstāvji iepriekš norādīja, ka sieviete 2011.gadā iepazinusies ar DĀR pilsoni un pēc četriem gadiem abiem piedzimusi meita. Taču starp abiem vecākiem sākušies konflikti, kas sākotnēji bijuši finansiāli motivēti. Pēc tam vīrietis vienpusēji nolēmis pārtraukt attiecības un esot sācis vardarbīgi izturēties gan pret Misāni, gan pret abiem ģimenes nepilngadīgajiem bērniem.

Saistītie raksti

Rūpējoties par savu un savu bērnu drošību un dzīvību, 2018.gada maijā Kristīne nolēmusi meklēt patvērumu Latvijā, norādījuši radinieki. 2018.gada decembrī Misāne devusies darba braucienā caur Kopenhāgenu uz Mozambiku, taču šķērsojot robežu, viņa aizturēta, jo bijusi Interpola meklēšanā. DĀR bija norādījusi, ka Misāne tiek meklēta par bērna nolaupīšanu.

Trešdien pie Dānijas vēstniecības norisinājās pikets pret Misānes izdošanu DĀR, kur viņai draud 15 gadus ilgs cietumsods.

Vairākas Latvijas iestādes pašlaik ir iesaistījušās centienos atrisināt situāciju.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Dzīvojam laikos, kad vēlme visu kontrolēt pārsniedz veselā saprāta robežas 3
21 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Klāt nākotnes izvēļu laiks. Kā pieņemt pareizo lēmumu?
21 stundas
LE
LETA
Latvijā
Daugavpilī astoņos bērnudārzos nav pieejamas programmas latviešu valodā 6
21 stundas

Lasītākie

ML
Māra Libeka
Latvijā
“Vairāk nekā 700 cilvēku nomiruši, iedzerot metanolu”. Informācijas pandēmija, kas nogalina
23 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Neizdodas palaist kosmosā jaunu raķeti
51 minūtes
LE
LETA
Dabā
Šodien gaidāms vasarīgs un saulains laiks, bet lietussargs var noderēt
1 stunda
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
2000. gada 26. maijā. Pamatakmens leģionāru Brāļu kapiem Lestenē
44 minūtes
SK
Skaties.lv
Ekonomika
Latvija viena no pirmajām pasaulē, kas izmēģinās “Apple” un “Google” Covid-19 izsekošanas lietotni 3
9 stundas